Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Govno smrdljivo....
Al najjača mi je je ova fora, koju i AV fura:
Eto priznajem ja sam kriv!

... I tu se završi.
Pa govno jedno, tvoje odluke su plaćene ljudskim životima, govno jedno.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment

Usrali su se jer ne vide način da izbegnu potpunu katastrofu.

 

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar najavio je danas da će od ponedeljka i Institut za reumatologiju Srbije biti pretvoren u kovid bolnicu. “Ceo kapacitet Instituta za reumatologiju pretvorićemo u kovid bolnicu, jer nemamo izbora”, rekao je Lončar za RTS. Ministar je naveo da podaci od noćas ne ohrabruju, ističući da je u toku poslednjeg dana i poslednje noći samo u Beogradu bilo 3.185 pregleda.

 

U Zlatiborskom okrugu kovidom-19 zaraženo je još 100 ljudi i preminule su još četiri osobe usled posledica bolesti, saopštio je sinoć užički Zavod za javno zdravlje, navodeći da su pristigli rezultati testiranja iz prethodnih dana. Najveći broj novoobolelih zabeležilo je Užice – 30, Nova Varoš 17, Požega 16, Čajetina 13, Sjenica 11, Prijepolje petoro, Bajina Bašta četvoro, Arilje dvoje i Kosjerić i Priboj po jednog.

 

Koordinator Opšte bolnice iz Novog Pazara Mirsad Đerlek izjavio je da je u tom gradu preminulo dvoje pacijenata

 

Koordinator privremene kovid bolnice u beogradskoj Areni Veljko Milić rekao je da se u toj hali trenutno nalazi 114 pacijenata sa pretežno lakšom kliničkom slikom, kao i da se taj broj uvećava.

https://nova.rs/drustvo/uzivo-blog-o-koronavirusu-u-srbiji/

  • +1 1
Link to comment
Quote

Od 162 uzorka pacijenata testiranih do ponoći, 50 je pozitivnih na COVID-19 u Šumadijskom okrugu, od čega je u Kragujevcu 42, saopštio je Institut za javno zdravlje u Kragujevcu.

Prema saopštenju Instituta još četiri novoinficirane osobe su iz Knića, dve su iz Aranđelovca, a po jedna iz Rače i Lapova.

http://rs.n1info.com/Vesti/a618608/BLOG-UZIVO-Koronavirus-u-Srbiji-i-svetu-11.-jul.html

Link to comment
2 hours ago, de Sisti said:

Taman da pocnu da objavljuju prave podatke posle protesta...

Procitala sam ovo sto je Nova objavila (nisam gledala) i upravo mi na ovo lici. Sve uobicajeno spinovanje - uz "brojke nisu tacne jer im ne valjda program".

Ljudska beda.

Link to comment
Quote

 

Mišljenja o tome zašto je ponovo povećan broj zaraženih u našoj zemlji su različita, a evo šta o tome kaže ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

"Previše smo se opustili i osnovni razlog zašto je buknula epidemije je da nismo shvatili da je korona virus sa nama i da moramo da živimo sa njim. Poruka države je da smo taj prvi napad odbili, da smo tu bitku dobili, niko nije rekao da smo pobedili virus. Ne postoji nijedan svetski stručnjak niti bilo ko da je tačno predvideo šta će i kako će da bude. Nemamo razloga da ulazimo u bilo kakve prognoze, malo znamo o virusu, jedino što znamo je da zavisi od nas, da moramo da se pridržavamo mera", poručio je on.

 

kurir.rs/vesti/drustvo/3495857/ministar-zdravlja-ovo-je-glavni-razlog-sto-je-buknula-epidemija-u-srbiji

 

EcJgNDrX0AA93j9?format=jpg&name=small

 

EcOtBPyWAAENK-Z?format=jpg&name=small

 

 

 

 

 

Edited by vememah
  • +1 3
Link to comment

Inače u Kragujevcu se takođe svakodnevno umire od kovida. Uglavnom su to pacijenti koji su dovezeni, realno najteži slučajevi, ali ovdašnji direktor ne daje takve izjave kao što su počeli da rade direktori ostalih zdravstvenih ustanova.

Link to comment

Mozemo li, na osnovu ovih podataka, pa i nezvanicnih, da zakljucimo koja je to dnevna cifra preminulih? Ja verujem da pozitivnih ima bar 1.000 dnevno, al preminulih... 30, 50, 70? :sad:

Link to comment

Teško je to reći. Ovde je pre izbora bilo 1, 1, 1... U nedelji koja je prethodila izborima u Kragujevcu je umrlo petoro. Mislim da su svi bili iz Sandžaka. Naravno jedan u medijima. 

 

Jedino kada bi se dobila cifra iz pogrebnih preduzeća o limenim sanducima. Sve ostalo je uzaludno. Možda u tim bazama ima i da će jednog dana biti dostupno.

 

Najgore je što je ovo sve urađeno svesno zbog potreba jednog ludaka da izađe 50% na izbore koje je već bio dobio.

  • +1 1
Link to comment

Beskrajno mi je tragikomicno ovo Konarino posipanje pepelom..pranje..pokusaj izbegavanja odgovornosti.

 

Pa jebem mu..toliko godina sprcao u dupe a ne kapira sta biva kad hoces da se odvojis od mafije.

 

Treba neko da mu kaze..Vidi mili, ti si bio jedan od glavnih u kriznom stabu, mogao si da istupis jako i odlucno i protiv tekme i protiv turnira i protiv izbora...A ti si sta, otisao na odmor.

Toga ces se nagledati na kioscima pizdo beskicmena, samo ako ne budes igrao kako treba.

  • +1 1
Link to comment

Zahvaljujem se za informaciju o sahranama.

Evo kako ide, ako nekome bude trebalo dok je vanredna situacija.

U kapeli do 8 ili 9 ili 10 ljudi (ne shvatih, a nije bio trenutak za detalje), na samo mesto posle kapele može da se dođe. To je ono što su meni rekli.

Link to comment
18 minutes ago, SNARC said:

Beskrajno mi je tragikomicno ovo Konarino posipanje pepelom..pranje..pokusaj izbegavanja odgovornosti.

 

Pa jebem mu..toliko godina sprcao u dupe a ne kapira sta biva kad hoces da se odvojis od mafije.

 

Treba neko da mu kaze..Vidi mili, ti si bio jedan od glavnih u kriznom stabu, mogao si da istupis jako i odlucno i protiv tekme i protiv turnira i protiv izbora...A ti si sta, otisao na odmor.

Toga ces se nagledati na kioscima pizdo beskicmena, samo ako ne budes igrao kako treba.

pa zar nije istupio

jedno sedam puta

minimum

na fejsu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...