Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 hours ago, omiljeni said:

 

imate ciklican rast, pa nagli pad, pa opet rast i tako u krug u ciklusima koji se ponavljaju na nedeljnom nivou, ali brojke u suštini stagniraju/padajuaju.

uključi ispod grafikona 7-day moving average, pa ćeš jasnije videti trend.

pretpostavljam da uzmaju mnogo uzoraka za pcr testiranje. a za te testove je potrebno i vreme, pa se nagomilavaju pending testovi i onda verovatno vikend i neradni dani utiču mnogo. tako se ponaša i daily deaths graph jer isto tako obrađuju i postmortem uzorke.

 

uglavnom, srpski i mass grafikoni se ne mogu porediti. ovde je Struka po nalogu vlasti objasnila Miletu da epidemija više ne postoji, da je virus mutirao i skroz oslabio i da sve može i sve treba. i zato sad imamo 2. talas koji je mnogo jači nego prvi i možda smo i najnebezbednija država u Evropi, što se tiče korone, a prosečan masshole se i dalje solidno pazi.

Naravno da se ne mogu da porede jer za to treba da verujete da su podaci koje predstavljaju verodostojni.  Ja verujem podacima iz Masacuseca, a o podacima iz Srbije ne zelim da se izjasnjavam.  Ono sto sam hteo da istaknem je da jedna prilicno dobro uredjena drzava, sa dobrim zdravstvenim uslugama i institucijama, kao Masacusec, u kojoj se ljudi pridrzavaju propisanih pravila zastite, ima izuzetno visok broj zarazenih i preminulih.  Ne moram da ih poredim sa Srbijom vec sa drzavom slicne velicine, Ceskom (ciji su podaci priblizni zvanicnim podaima iz Srbije), i da kazem da Ceska ima za red velicine manje umrlih i zarazenih nego Masacusec.

Link to comment

Svakako zvuči jako interesantno da je u tako opisanom Masačusetsu (a verujem da je tako) broj smrti veći nego u Češkoj. Možda je jedan razlog ili jedan od razloga BCG vakcina.

 

Već neko vreme se priča o tome ali sad postaje zvaničnije: BCG vakcina možda sprečava neke covid smrti.  "COVID-19 mortality rates among senior citizens are nearly three times higher in western Germany than in eastern Germany, where more older people received the vaccine as infants."

 

To bi onda bila pozitivna stvar za Srbiju.

 

Edited by trustno1
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, trustno1 said:

Svakako zvuči jako interesantno da je u tako opisanom Masačusetsu (a verujem da je tako) broj smrti veći nego u Češkoj. Možda je jedan razlog ili jedan od razloga BCG vakcina.

 

Već neko vreme se priča o tome ali sad postaje zvaničnije: BCG vakcina možda sprečava neke covid smrti.  "COVID-19 mortality rates among senior citizens are nearly three times higher in western Germany than in eastern Germany, where more older people received the vaccine as infants."

 

To bi onda bila pozitivna stvar za Srbiju.

 


hah ovo isto mi je pričao jedan bauštelac poljak kada je video malj moje vakcinacije da “to štiti od korone” pokazujući njegov malj isto još pre 3 nedelje. 

  • +1 1
Link to comment

Evo ga Kon, se pere na Novoj S, a usput lagano pjuje drzavu i podatke koje je dobijao i u koje je verovao.

Edited by Arkadija
Link to comment

 

ne utice politika na njega vec ekonomija

 

vec pocinje da me nervira kao vucic, dotle je doslo

 

definitivno menjati ks

Edited by villiem
Link to comment
45 minutes ago, Arkadija said:

Evo ga Kon, se pere na Novoj S, a usput lagano pjuje drzavu i podatke koje je dobijao i u koje je verovao.

 

 

Link to comment
Quote

“Sve što kažem može da se politizuje, pa i ovo što sad govorim kod Vas u studiju. Zaraza je prošla sve barijere, virus je ušao u populaciju. U takvoj situaciji samo lud čovek sada odlazi na neka slavlja, ili u velika okupljanja. I sada i to što govorim može da se politizuje, jer to ‘kači’ dešavanja – proteste koji se odvijaju u Beogradu i drugim gradovima.


Nisam bitan ja, bitan je virus – moramo da pobedimo virus, imamo pravi rat”, rekao je Kon u “Probudi se”.

“Kada kažemo da su dupke pune bolnice, to kao da nikome ništa ne znači – šta je sledeći nivo? Privremena bolnica u beogradskoj Areni je napravljena i proširena, razmatra se da bude mesto ne samo za lakše nego i za srednje teške slučajeve – to zahteva tehnički brzo reagovanje.

Ako počnemo po kućama da ostavljamo obolele, imaćemo nagla pogoršanja i loš ishod, što se dešavalo u drugim zemljama.

Dosta više, ljudi, dosta rasprave i politiziranja, počnite da nosite maske”, apelovao je dr Kon.

 

https://nova.rs/drustvo/dr-kon-za-probudi-se-dosta-rasprave-i-politiziranja-nosite-maske/

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...