Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

vidim da mnogi ljudi zele da idu u vikendice jer ce im tamo biti komotnije.

 

u britaniji su preporucili da se to ne radi. pod 1, covek iz grada moze da donese zarazu u manju sredinu koja jos uvek mozda nije tamo, ili nije tamo u toj meri. pod 2, tamo je infrastruktura mnogo slabija, i u odnosu na snabdevanje potrepstinama i u odnosu na opskrbljenost lokalnih ambulanti i bolnica.

 

ja sam rekla mojim roditeljima ciji prijatelji pricaju o tome da idu na zlatibor i sl, da im kazu da to ne rade. mislim da je to u ovoj situaciji razumno. prosto, treba sedeti kuci i navici se na nov nacin funkcionisanja. npr moj pokojni stric setao je krugove kao lav u kavezu kad je bio bolestan i nije smeo vani, obisao bi po 200 krugova dnevno oko stola i to jeste bilo tuzno ali neminovno. samo sto izgleda da ljudi i dalje ne shvataju da ako se ne uozbiljimo izgubicemo citavu jednu generaciju starijih ljudi, kao i puno bolesnih a mladih, u trenutku kada ta smrt moze jako da zaboli jer nece biti prilike da se "pozdravis" a evo po italiji, cak ni sahrane.

Edited by BraveMargot
Link to comment

takodje, molim forumske burzuje iz dubaija koje sam izgleda sinoc uvredila da se opet pojave pa da nastavimo razgovor o tome gde zive i na koji nacin se njihova zemlja bori protiv koronavirusa i inace doprinosi svetskom zdravlju.

Link to comment
5 minutes ago, BraveMargot said:

takodje, molim forumske burzuje iz dubaija koje sam izgleda sinoc uvredila da se opet pojave pa da nastavimo razgovor o tome gde zive i na koji nacin se njihova zemlja bori protiv koronavirusa i inace doprinosi svetskom zdravlju.

 

Long time no see... :)

 

Nisam ni znao da ima forumaša u Dubaiju btw

Link to comment
11 minutes ago, BraveMargot said:

vidim da mnogi ljudi zele da idu u vikendice jer ce im tamo biti komotnije.

 

u britaniji su preporucili da se to ne radi. pod 1, covek iz grada moze da donese zarazu u manju sredinu koja jos uvek mozda nije tamo, ili nije tamo u toj meri. pod 2, tamo je infrastruktura mnogo slabija, i u odnosu na snabdevanje potrepstinama i u odnosu na opskrbljenost lokalnih ambulanti i bolnica.

 

ja sam rekla mojim roditeljima ciji prijatelji pricaju o tome da idu na zlatibor i sl, da im kazu da to ne rade. mislim da je to u ovoj situaciji razumno. prosto, treba sedeti kuci i navici se na nov nacin funkcionisanja. npr moj pokojni stric setao je krugove kao lav u kavezu kad je bio bolestan i nije smeo vani, obisao bi po 200 krugova dnevno oko stola i to jeste bilo tuzno ali neminovno. samo sto izgleda da ljudi i dalje ne shvataju da ako se ne uozbiljimo izgubicemo citavu jednu generaciju starijih ljudi, kao i puno bolesnih a mladih, u trenutku kada ta smrt moze jako da zaboli jer nece biti prilike da se "pozdravis" a evo po italiji, cak ni sahrane.

 

Ovo me sprečava da zapucam u neku vukojebinu, ostalo ne bi bio problem.

Link to comment
4 minutes ago, Indy said:

 

Long time no see... :)

 

Nisam ni znao da ima forumaša u Dubaiju btw

 

pa sinoc me prozivo bg host zbog predrasuda prema znacajnim privrediocima koji tamo zive i rade.

Link to comment
Just now, Anonymous said:

 

Šta, su te napušili na PM?

 

A ja budala još tvoj post citirao na drugom topiku.

 

ne , nikako, nego na topiku odogovor kako prilici.

Link to comment

Shvatio, već obrisao, u stvari bio obrisao pre ovog tvog.

 

edit: jebeno sranje, dinamika postovanja je takva da editujem 15-ti put.

Edited by Anonymous
Link to comment
4 minutes ago, BraveMargot said:

 

pa sinoc me prozivo bg host zbog predrasuda prema znacajnim privrediocima koji tamo zive i rade.

 

OK sad sam video taj tvoj post, svaka ti je na mestu, a hejteri će da hejtuju.

Link to comment
2 minutes ago, Host said:

Pogresno si razumela, nisam te prozvao. Samo sam iskoristio priliku da se pohvalim da sve znam i da sam bogat. 

 

Inace se slazem sa vecinom stvari koje si napisala, osim da Kina bas ni za sta nije kriva u ovom slucaju. Svakako je kriva za dopustanje rizicnog ponasanja, a pre svega za zataskavanje novog virusa dok nije postalo kasno. 

 

ok, lepo je biti bogat. eto i ja sam bogata, imam kucu a muz mi vozi srebrni mercedes.

 

sto se tice kine - treba kritikovati kinesku drzavu tu se potpuno slazem s tobom, ali mi se gadi pljuvanje po narodu zbog tradicionalnih pijaca, kad isti ti zapadni pljuvaci kupuju ajfone koji ti "zderaci sismisa" prave u fabrici gde rade jer su prinudjeni da spajaju jedan vrlo siromasan, tradicionalan nacin zivota sa fabrickim radom koji se odvija u urbanoj sredini. to ne bi trebalo nigde da se desava ali je generalno proizvod globalnog kapitalizma, gde su potrosaci prevashodno sa zapada a eksploatisani radnici sa dalekog istoka.

 

 

Link to comment
24 minutes ago, Host said:

Nakon toga ide deo o lokalnom odgovoru na epidemiju u razlicitim drzavama. Npr. tacno je da su kineski i korejski lokalni odgovori na epidemiju bili efikasniji od zapadnih i to nije bilo samo pitanje strategije (npr. uveliko hajpovani korejski testovi), vec i drustvenog ustrojstva i lokalnih okolnosti. Primer je da su Kinezi bili spremniji zbog toga sto dosta njih poseduje maske. Druga vrlo bitna stvar koja je omogucila identifikaciju i izolovanje bolesnih klastera je i mogucnost da se ukljuci pracenje stanovnistva bez vecih prepreka u vidu zagarantovanih prava na privatnost. To je vec dosta bitna dilema koja nas ceka u narednom periodu - da li smo spremni da dozvolimo drzavi mogucnost da nas svakodnevno spijunira zbog vanrednih situacija, i to ce pitanje sigurno biti postavljeno kad se ovo zavrsi.

Ja se izvinjavam, ali ovo sa zagarantovanim pravom na  privatnost je tlapnja. Moje najveće razočaranje po dolasku Obame na vlast je bilo neukidanje FISA zakona kao što je obećavao. Možemo o detaljima ali ostaje da se sve može ako se neko oseća ugrožen, što kao što smo videli kod elite predvođene riđokosim mizoginim lažljivim homofobičnim lopovskim govedomtm nije bio slučaj.

 

Što se testiranja tiče, javljam se iz države (NSW) gde je broj testova po glavi stanovnika veći nego u Južnoj Koreji. Za proveru, ovde imaš podatke po zemljama sveta, pri čemu NSW ima veći broj testiranja od australijskog proseka (lokalni podaci za dan koji je uzet za svetski link, NSW ima 7.5 miliona stanovnika).  Čisto for the record.

 

SaE

Link to comment

ovo valja pogledati, ako izuzmemo ovog retarda voditelja..

lik geneticar, dobrovoljno se nudi, niko ga ne zove.. kae da samo u sarajevu ima aparata da bi mogli testirati region, ali nema testova..

koji pri tom grubo receno kostaju oko 25e po komadu™

kae tamo neki govori kako ce se kupiti aparat za 250k eura koja ce moci da radi 100 testova dnevno, a ove sto vec imaju i sto se ne koriste, mogu do 2k dnevno da odrade..

opet se sve svodi na to, da ce ova stoka iz vrha i na ovoj situaciji da se obogati, ne samo tamo, vec u celom regionu

 

Edited by Shaq
Link to comment
5 hours ago, Host said:

 

...........................

. Nije to ista prica kao recimo nastanak ebole gde su gladni afroamerikanci iz Konga pojeli simpanzu. 

 

 

 

 

Ovo je neko šaljenje, jel da? 

Link to comment
8 hours ago, dùda said:

a čekaj, da li su i ti objekti zatvoreni ?

 

ed.

ako nisu, onda može biti (pošto su to stari objekti) da je to zato što nemaju prinudnu ventilaciju i grejanje, odnosno to vrtloženje vazduha

preinačili su odluku pa su i njih ipak zatvorili

Link to comment

Od sinoc me muci ona cifra 318000..

 

Vuce mi da su to nove "Hiljaduhodisnje poplave iz Obrenovca" i da oni sebi vec ciste teren, svesni da smo usrali motku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...