Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

8 minutes ago, Anonymous said:

 

Znači treba imati 10 maski. Ali ipak ih treba povremeno i dezinfikovati, boga pitaj šta sve pokupe prilikom nošenja.

 

Pa da. Ja imam dve 3M N95 za sebe i njima najviše verujem. Njih koristim samo u najkritičnijim situacijama, odnosno, čuvam ih za neke ne daj bože kritične situacije. Imam gomilu ovih kineskih 95 koje pomalu smrduckaju i one ne deluju dobro kao 3M: manje dobro prianjaju, smrduckaju...

 

Ali imam ovo pitanje: ako stavim tri hirurške maske, koliko me to štiti? Ili, stavim jednu platnenu masku koja jako dobro prianja (je l se kaže prijanja?) i preko jednu ili dve hirurške?

Link to comment
4 minutes ago, vememah said:

Bez j, od glagolskog para prionuti - prianjati.

 

Hvala. Kad izgovorim "prianja" prirodno mi se uvuče j.

Link to comment
Nemam pojma kako se zove apoteka, od Terazija kreneš desnom stranom Balkanske, prva apoteka. Kupiću sutra (ukoliko ne nestanu) još 5 komada i miran sam sledeća 2 meseca.
Kako izgledaju te maske jesu li to one sa one slike što sam postavljao...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 hours ago, trustno1 said:

 

Pa da. Ja imam dve 3M N95 za sebe i njima najviše verujem. Njih koristim samo u najkritičnijim situacijama, odnosno, čuvam ih za neke ne daj bože kritične situacije. Imam gomilu ovih kineskih 95 koje pomalu smrduckaju i one ne deluju dobro kao 3M: manje dobro prianjaju, smrduckaju...

 

Ali imam ovo pitanje: ako stavim tri hirurške maske, koliko me to štiti? Ili, stavim jednu platnenu masku koja jako dobro prianja (je l se kaže prijanja?) i preko jednu ili dve hirurške?

 

n95 pa preko hirurška, to im produžava vek.. ja radim još i sa vizirom preko 

Link to comment

Evo:

 

IMG_20200715_232116.jpg.6c0166832dc22036d0ee9542e547a460.jpg

 

IMG_20200715_232202.jpg.18446279c55a420f814f31eeee7b88a0.jpg

 

A sa druge strane ima utisnuto 'KN95', ali ja sam naravno slikao pogrešnu stranu.

Edited by Anonymous
Link to comment

Pojavile se u apoteci ove.
Ne znam ni dali su bolje od hirurških[emoji769].
Deblje jesu i imaju špic [emoji769]IMG_20200716_120133.jpg

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
11 hours ago, I*m with the pilots said:

Prastajte ako je vec bilo:

 

The Ultimate Guide to Homemade Face Masks for Coronavirus

https://smartairfilters.com/en/blog/best-diy-coronavirus-homemade-mask-material-covid/

Ja sam videla u supermarketu jednu ženu početkom aprila, koja je nosila masku napravljenu od uložka brushaltera (uložak+traka oko glave kao u tom članku). Tada je još uvek bilo teže naći šivene maske u prodaji, i dok su nas zvanično odvraćali od kupovine maski. 

Edited by mei
Link to comment
11 hours ago, I*m with the pilots said:

Prastajte ako je vec bilo:

 

The Ultimate Guide to Homemade Face Masks for Coronavirus

https://smartairfilters.com/en/blog/best-diy-coronavirus-homemade-mask-material-covid/

 

I nisu neke analize.

 

Uopšte ne uzimaju u obzir vrstu tkanja materijala - a to utiče na karakteristike maske. 

Na primer, po njima su sve cotton t-shirts sašivene od istog tipa materijala, što naravno nije tačno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...