Jump to content

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

meni pre neki dan za pakovanje od 50kom tražili u beniju malo manje od 5000

 

iste takve 10kom u dm(u merkatoru) 490 din(danas ih je bilo)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

neko je ovde kačio, hvala mu, pa evo da ponovimo - jednokratne maske za 49 din komad:

 

https://covid19.messar.rs/лична-заштитна-опрема/заштита-дисајних-органа/једнократне-маске/једнократна-хируршка-3-слојна-маска

 

pre dve nedelje, kad sam naručila prvi put, su bile 40 din za komad.

 

brzo isporuče na kućnu adresu, ja upravo naručila još jednu kutiju od 50 kom.

 

edit: inače iste takve su u meni najbližoj apoteci isto pre dve nedelje bile 80 din/kom

Edited by decak Kejt
Link to comment

Vrede li cemu ove maske? Pazario jednu danas u dm-u za 240 din da probam, pise zadrzavaju 94% aerosola i perive su. Vidim na protestima ima ih dosta ljudi. Lepo lezu na lice i ne zatezu usi, ne mogu da ugasim upaljac kad duvam kroz nju, ne pomera se plamen :)

98180433_127911335567213_7478670812715679744_o.jpg

Edited by de Sisti
Link to comment
2 hours ago, halloween said:

Čini mi se da se brzo razgrabe.

verovatno, zato što su u benu apotekama malo manje od 5000

Link to comment
On 10.7.2020. at 22:46, de Sisti said:

Vrede li cemu ove maske? Pazario jednu danas u dm-u za 240 din da probam, pise zadrzavaju 94% aerosola i perive su. Vidim na protestima ima ih dosta ljudi. Lepo lezu na lice i ne zatezu usi, ne mogu da ugasim upaljac kad duvam kroz nju, ne pomera se plamen :)

98180433_127911335567213_7478670812715679744_o.jpg

 

Vrede ali kao i za sve takve, treba da ih menjas odmah posle upotrebe. Najbolje je imati vise i rotirati ih dok se peru. Ne znam koje su te konkretne, mi imamo tri koje smo dobili od naseg grada, od nekog mikro- materijala sa srebrom koji prociscuje, i onda odmah kada se vratim iz radnje ili sa pijace, stavim tu za "prljavo" i za sledecu potrebu uzimam drugu. Ako nemam masinu vesa koju pustam tih dana, prokuvam te maske na sporetu, posto jesu perive i na 100 stepeni (a preporuceno je barem 60). Proveri koliko ta moze da izdrzi, verujem da je ista prica, pa probaj tako, uzmi dve da imas koje stalno rotiras.

Link to comment
17 minutes ago, Frank Pembleton said:

Oće taj "lastiš" da se pokida od pranja?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Nemam pojma. Ovaj lastis (nije pravi lastis, vidi na slikama ovde) je takodje od tog nekog mikro- materijala, do sad sam ih bas puno prala/iskuvavala i deluje sve stabilno. U masini ih drzim u onim mrezicama za pranje, to svakako sacuva da se lastis ne rasteze mnogo dok se tumba unutra.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
25 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Vrede ali kao i za sve takve, treba da ih menjas odmah posle upotrebe. Najbolje je imati vise i rotirati ih dok se peru. Ne znam koje su te konkretne, mi imamo tri koje smo dobili od naseg grada, od nekog mikro- materijala sa srebrom koji prociscuje, i onda odmah kada se vratim iz radnje ili sa pijace, stavim tu za "prljavo" i za sledecu potrebu uzimam drugu. Ako nemam masinu vesa koju pustam tih dana, prokuvam te maske na sporetu, posto jesu perive i na 100 stepeni (a preporuceno je barem 60). Proveri koliko ta moze da izdrzi, verujem da je ista prica, pa probaj tako, uzmi dve da imas koje stalno rotiras.

Ove konkretno iz d-a imam i ja jednu, su perive na 40stepeni

Kupila sad u dm-u n95 za 199din

Link to comment
46 minutes ago, InvisibleLight said:

Ove konkretno iz d-a imam i ja jednu, su perive na 40stepeni

maske moraju da se peru bar na 60 stepeni!!

Link to comment
7 minutes ago, Haralampije said:

maske moraju da se peru bar na 60 stepeni!!

Onda nisu za upotrebu sem kao modni detalj

Link to comment

U kom smislu, kao "trebalo bi unositi tečnost" ili "paziti na to iz kakve čaše se pije"

 

Inače pijem vodu kao blesav, uglavnom iz flašice

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...