Jump to content

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Meni zena uvalila caj od djumbira, nakon googlanja sam joj se zahvalio :D  AKo nista, testirate miris i ukus svaki dan, a kazu da je jako zdrav i koristan za imunitet

 

Aktivni sastojak đumbira je gingerol – uljasta gusta tečnost ljutkastog ukusa, ima svojstvo analgetika, deluje protivupalno i antioksidativno i ima antibakterijski efekat.

 

Nutritivna vrednost đumbira je zapanjujuća. Sadrži vitamin C, vitamine B grupe, magnezijum, gvožđe, kalcijum, kalijum, natrijum i fosfor. Dakle, sigurno je da ovaj neverovatan začin zahvaljujući svojim lekovitim sastojcima ima brojne dobrobiti za zdravlje!

 

Link to comment

https://www.danas.rs/drustvo/vitamin-d-i-korona-carobni-lek-ili-uzaludna-nada/?fbclid=IwAR2Gg71dPVf9bzS6OItuzUfor-mIbJCBrftIXF1tJqI-wkpemf2bDvQF520

 

„Nivo vitamina D je zgodan pokazatelj ukoliko je neko bolestan. Ali nije više od toga“, tvrdi endokrinolog.

Dok u analizi Univerziteta u Hohenhajmu piše da bi, kod osoba zaraženih koronom, smesta valjalo proveriti nivo vitamina D i podići ga ukoliko je prenizak, Fasnaht ne veruje da bi to išta donelo.

On podseća da su propali svi dosadašnji klinički pokušaji da se tok neke bolesti promeni dodavanjem vitamina D.

Fasnaht pak kaže da bi i ovde valjalo probati, jer nikada se ne zna. „Ne želim da isključim mogućnost da određene podgrupe pacijenata mogu da profitiraju od prepisivanja vitamina D.“

Brojne studije o ovoj pojavi su u toku, te bi uskoro trebalo da stignu solidnija naučna saznanja.

  • +1 1
Link to comment

zamisli auto koji samo sto nije prokuvao

e tako se organizam ponasa kad nema dovoljno d vitamina. i ono svu svoju snagu usmerava da sve to odrzi. 

u medjuvremenu razbolis se, tvoje telo nema sa cim da se bori jer sve odlazi da se organizam odrzi. 

 

mora da se izgradi imunitet kako bi se telo moglo boriti protiv prehlade, gripe, korone, trovanja...

Link to comment

Verovatno je individualna stvar, meni je vitamin D u februaru bio 20 nešto što je vrlo malo a nikave tegobe nisam imao, vadio sam ga usput uz neke analize. 

Do maja sam ga nariktao na 50 nešto uz vigantol, nikakvu promenu ne osećam.

Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

Verovatno je individualna stvar, meni je vitamin D u februaru bio 20 nešto što je vrlo malo a nikave tegobe nisam imao, vadio sam ga usput uz neke analize. 

Do maja sam ga nariktao na 50 nešto uz vigantol, nikakvu promenu ne osećam.

 

 

a pa dobro, minimum je 30mg...

meni je bilo 5mg mozda sam zbog toga osetila drasticnu razliku. pijem 10 000IU nedeljno. 

 

Link to comment
8 hours ago, mustang said:

zamisli auto koji samo sto nije prokuvao

e tako se organizam ponasa kad nema dovoljno d vitamina. i ono svu svoju snagu usmerava da sve to odrzi. 

u medjuvremenu razbolis se, tvoje telo nema sa cim da se bori jer sve odlazi da se organizam odrzi. 

 

mora da se izgradi imunitet kako bi se telo moglo boriti protiv prehlade, gripe, korone, trovanja...

 

Sa raznih strana sam čula o nedostatku vitamina D u poslednjih nekoliko meseci. Ali i dalje ne kapiram, ako se dobro osećam, jedem raznovrsno i balansirano, izlažem se koliko treba suncu, vežbam, itd, što bih išla da proveravam vitamin D? I što bih ga uzimala kao preventivu koroni? Jasno ono što si rekla ako je to deo redovne godišnje ili dvogodišnje kontrole. Uzimala sam protekla 4 meseca vitamin D ali to je zato što sam izlazila napolje jednom nedeljno i redje. Sad sam napolju svakog dana i prestadoh da ga uzimam. (panika)

Link to comment

ako se dobro osecas i mislis da si okej, ne moras ali mala doza kvalitetnog d3 u ovoj korona shit situaciji, verujem da moze da pomogne da se teze korona fasuje. 

 

naravno tvoje telo, ti znas najbolje sta je cinito da ostane zdravo i samim tim imuno (pod uslovom da se ne kreces dugo medju ljude)

 

 

meni palo na pamet nije da imam nedostatak. ako je ko na suncu i to sigurno 10meseci u godini, sam ja. jedem zdravo, prepuno vitamina jer mi telo tako trazi. ali kada modrice na telu nisu prolazile nedeljama i mesecima i pocelo oko da mi treperi i butina da ima grceve otisla sam i zahtevala da mi se radi kompletna krvna slika i poslednja stvar sto bi mi pala na pamet je da meni nedostaje vitamin d. i to ne da ne dostaje, nego je doktor u soku bio kako nisam u losijem stanju u odnosu na katastrofalne rezultate. po njemu sam bar neku kost trebala vec polomljenu da imam, obzirom da se mlatim na treninzima i bacaju me ko vrecu, padam, idem na hajkinge, i trebala sam po njemu mentalno u depresiji. ali nista od toga. 

 

 

 

 

Link to comment

Redovno pratim forum, retko pišem, ali bih nešto dodala na temu vitamina D. 

Kod nekih ljudi postoji disregulacija ovog hormona, pa se može desiti da analize pokazuju nerealno stanje. Znam da se ovo dešava kod ljudi koji imaju sarkoidozu, ali možda se pojavljuje i kod drugih poremećaja, pa zato pišem.

U normalnim uslovima, naš organizam uzima D vitamin (to je oblik (D 25(OH)), konvertuje ga u oblik D 1,25 (OH)2 , iskoristi šta treba i izbaci ostalo. Ono što se analizama najčešće meri je nekonvertovani vitamin D (D 25), koji nije aktivan u organizmu. Kod nekih judi sa sarkoidozom taj mehanizam konvertovanja ne radi najbolje i on kovertuje prevelike količine ovog vitamina, to se nagomilava u organizmu i praktično dođe do trovanja, to jest vremenom dolazi do kalcifikacija pa nastaje kamenje u bubrezima i slično. Pri tom analize krvi pokazuju manjak vitamin D jer mere ovaj nekonvertovani. Naravno, ovo je baš, baš laičko objašnjenje, hormoni tu igraju bitnu ulogu, ali se svodi na to da bi trebalo uraditi analize oba vitamina D da bi se imala realna slika. 

Ograđujem se da ovo nije česta pojava i da verovatno većini ljudi neće biti ništa, ali možda nekome zatreba. 

  • +1 3
Link to comment
Quote

Nedavna studija kanadskih istraživača, koja još uvek nije sagledana, potvrdila je vrednost dekontaminacije. Bile su uključene maske različitih brendova i utvrdili su da je materijal maske i dalje efikasan nakon 10 krugova dekontaminacije vodonik-peroksidom.

 

Što bi značilo tri mesečno, to je 660 din, nije loše uopšte.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...