Jump to content

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

ne bih ja, chemtrailsi, namunjili su mi i 5g odasiljac u ulici, a prosle zime sam se i vakciniso protivu gripa, upravljaju mnome.

:sad:

Link to comment
Quote

 

Although 4,000 IU (250 mcg) is set as the maximum amount of vitamin D you can take safely, several studies have shown that taking up to 10,000 IU (250 mcg) daily won’t cause side effects (3738).

 

That said, taking more than 4,000 IU may provide no extra benefit. Your best bet is to take 1,000 (25 mcg) to 4,000 IU (100 mcg) daily.

 

https://www.healthline.com/nutrition/vitamin-d-dosage#section6

Link to comment
12 hours ago, Jumanji said:

Pisali ste, ali sam zaboravila, koji vit D preporucujete iz iskustva? Vigantol?

Upravo sam popio svoju nedeljnu dozu koju pijem na preporuku lekara a na osnovu rezultata krvi. 

Ne preporučujem ga, nisam lekar, jedino što mogu da preporučim je da se za terapiju konsultuje lekar, a ne internet.

Link to comment

Prvo, na netu moze da se nadje sve samo logicno da ne trazim tamo, niti od vas preporuke o tome sta i kako treba da radim, niti sam mala, niti toliki debil, vec od ljudi koji su pominjali ovih dana koji vit D.
Drugo, do lekara ne moze da se dodje normalno ni za ozbiljnije stvari, a bas da se ide zbog vit D koji nije potreban sada, vec zlu ne trebalo, malo teze.

Link to comment

Ko ne može kod lekara: odeš u privatnu laboratoriju, uradiš vitamin D, vidiš kolika je insuficijencija (a svi će je imati), kreneš s nekom razumnom dozom pa nakon par meseci proveriš ponovo. Meni je vigantol prepisan, prvo je bilo 40 kapi nedeljno, pa povećano na 70, pa onda 2x45. Međutim, ja generalno imam problema sa resorpcijom vitamina nakon operacije koju sam radio, pa je to sigurno previsoka doza za nekog zdravijeg.

Link to comment

Jel imate neke preporuke kako da se u ovoj epideimiji preventivno ojača organizam u maloj nadi da može to bar malo da pomogne.
Dakle koje vitamine, preparate uzimati?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
5 hours ago, cartman said:

U DM-u i dalje 400 dindzi pakovanje od 10 komada 

Ali ih nema svuda. Juče nije bilo nikakvih maski u DMu Merkator

Link to comment
Jel imate neke preporuke kako da se u ovoj epideimiji preventivno ojača organizam u maloj nadi da može to bar malo da pomogne.
Dakle koje vitamine, preparate uzimati?

.... Shiit has hit the fan!


C i cink
Link to comment
4 minutes ago, renne said:
18 minutes ago, Frank Pembleton said:
Jel imate neke preporuke kako da se u ovoj epideimiji preventivno ojača organizam u maloj nadi da može to bar malo da pomogne.
Dakle koje vitamine, preparate uzimati?

.... Shiit has hit the fan!

 

C i cink

 slazem se... Svako jutro multivitamin ili C sumeci i cink. Neki caj ne moze da skodi. Supica u podne, manjak rostilja visak klope na kasiku.

 

Voce takodje...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...