Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Kako stoji stvar sa odlaganjem plaćanja računa za penzionere? Kako će neko znati da je otac na koga se vodi domaćinstvo penzioner? Da li je potrebno da se negde prijavi kako bi odložio plaćanje računa? Takođe, isto pitanje važi i za gas. Tamo kažu da su čuli mere Vlade, ali da nemaju nikakvo zvanično obaveštenje. Da li je dovoljno da se ništa ne plaća, pa da se nakon ukidanja vanrednog stanja plati ili ne? Ovo je bitna stavka i zbog popusta za koji su rekli da će ostati uprkos neplaćanju.

Link to comment

ljudi, dajte molim vas onaj neki link gde se pisalo o korisnosti onih zinc lozenges

ne mogu nikako da nađem

a prijateljica mi u panici, njen muž izgleda bio u kontaktu sa mogućim zaraženim

znam da se pisalo da baš u toj nekoj prvoj fazi taj zinc može da pomogne

Link to comment
ljudi, dajte molim vas onaj neki link gde se pisalo o korisnosti onih zinc lozenges
ne mogu nikako da nađem
a prijateljica mi u panici, njen muž izgleda bio u kontaktu sa mogućim zaraženim
znam da se pisalo da baš u toj nekoj prvoj fazi taj zinc može da pomogne
Nek nazove DZ, lako je za cink, nek proba da se što pre testira...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

I neka se izoluje odmah.

Ali ako je već ubo bingo, ne vredi mu sad ni cink ni vitamini D i C. Naravno da može da ih pije ali samo u preporučenim dozama, uz redovnu ishranu i dosta tečnosti. I nikako brufen.

Nema tu mnogo pomoći, eventualno ispiranje grla, odmor, san. 

 

Situacija u zdravstvu jeste šit, ali ima i najmanju sumnju mora da se javi u DZ. Može i tokom pandurskog časa.

 

Srećno

Link to comment

hvla svima na savetima, ali ona je u holandiji

tamo kaže i dalje testiraju samo ako dobiješ temp. i to preko 38 :sad:

 

nisu je zvali, nije je zvao ni taj čovek što se razboleo jer on misli da je samo prehlađen, a pre njega bila mu bolesna kćerka (dete), kao to bilo nešto malo

nego je to neki majstor koji je trebalo da im danas dođe i kuću (a već je bio u utorak), pa su se zato čuli i on rekao da je bolestan

Link to comment

Prolazeći pored neke farbare pre par dana videh da piše "imamo maske i rukavice", ne znam kakve maske imaju al sigurno nešto bolje od hirurških. Tako da zvrcni neku farbaru, uradisam, nemam pojma.

Link to comment

Ja sam jutros išla u "let's do it" u višnjičkoj i imaju pamučne maske na vezivanje. 120 din, takvih ima na kupujem prodajem i za 60.

 

Htela sam da zamolim prijatelje iz Nemačke da mi pošalju maske za više upotreba, ali kažu nema ni kod njih, sve ide za zdravstvo.

 

Međutim, nadam se da će poslodavac da nam da makar neku količinu, jer radim u relativno civilizovanoj firmi, a uskoro treba da počnem da idem na posao.

Link to comment
On 2.5.2020. at 15:27, angelada said:

Htela sam da zamolim prijatelje iz Nemačke da mi pošalju maske za više upotreba, ali kažu nema ni kod njih, sve ide za zdravstvo.

 

Nama je Grad podelio ove maske za visekratnu upotrebu. Vec sam ih prala vise puta, i na 60 i na 95C, kako stoji u uputstvu. Koliko vidim, mogu i da se poruce, pa vidi sa prijateljima:

https://albstoffe-protectme.de/collections/frontpage

 

(mada ne znam kako bi ti uopste slali)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

pitanje vezano za maske pamucne

 

jel mogu da je nosim spustenu dok sam napolju do prodavnice pa onda da je namaknem ?

 

jel zbog tih 10min koliko sam je nosio u zatvorenom prostoru moram da je perem pre ponovne upotrebe (recimo planirane za malo kasnije istog dana) ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...