Jump to content
IGNORED

E porezi


Caligula

Recommended Posts

2 hours ago, Paul Gompitz said:

Za porez na nekretnine se islo u Upravu prihoda u opstini. Podneses zahtjev i oni ti naprave nalog, pa za par dana dodjes po korisnicko ime i sifru. Logujes se preko brauzera na sajtu lokalne poreske administracije. 

Sad valjda i to moze preko elektronskog sertifikata, ali i dalje fercera preko brauzera.

Moze preko serzifikata, ja proveravao prošle godine...

Link to comment

onaj porez na imovinu ili kako se vec zove

sto se placa za kuce i slicno kvartalno

 

e pa, jel zna neko jel vaze isti brojevi racuna od prosle godine?

 

posto sam neki dan platio i to za celu ovu godinu na podatke iz uplatnice za proslu

mrzelo me/nisam imao ni vremena da idem do poreske

 

 

Link to comment
15 minutes ago, pbg12345 said:

onaj porez na imovinu ili kako se vec zove

sto se placa za kuce i slicno kvartalno

 

e pa, jel zna neko jel vaze isti brojevi racuna od prosle godine?

 

posto sam neki dan platio i to za celu ovu godinu na podatke iz uplatnice za proslu

mrzelo me/nisam imao ni vremena da idem do poreske

 

 

Sve isto :D

Isti su brojevi, rekoše ljudi koji su isto radili prethodnih godina.

Link to comment
  • 5 months later...

Da li neko zna da li može da se u Beogradu (NBgd) dobije mailom ili telefonom user i pasword da se uloguje i vidi koliko treba da se plati porez na imovinu? Znam da može da se ide lično pa ti valjda pošalju ali mi se ne ide u njihovu jazbinu, a ovo pitam pošto čitam da u Novom Sadu može preko maila ili telefona da daju

Link to comment
1 hour ago, arkonada said:

Da li neko zna da li može da se u Beogradu (NBgd) dobije mailom ili telefonom user i pasword da se uloguje i vidi koliko treba da se plati porez na imovinu? Znam da može da se ide lično pa ti valjda pošalju ali mi se ne ide u njihovu jazbinu, a ovo pitam pošto čitam da u Novom Sadu može preko maila ili telefona da daju

 

Meni su u maju  odgovorili bukvalno u istom danu na upit koliki mi je porez preostao da uplatim. Probaj ne kosta nista :D   

 

Od podataka im treba JMBG osobe na koje se vodi nekretnina i ime. Poslali su mi resenje za 2019. A sad su mi prek euprave poslali u tamosnje sanduce porez za ovu godinu. Ulogujes se na euprava.gov.rs  i tamo imas inbox za te stvari

 

Mail je   ujpnovibeograd@beograd.gov.rs  

 

inace za sve opstine je isto ujp<imeopstine>@beograd.gov.rs

Edited by Milosh76
Link to comment

Ok, hvala druže, Probaću mada mi stiglo juče rešenje za ovu godinu (+2k u odnosu na prošlu...). Bolje nego da čekam kada će doneti poštar. A jel ima i neki uvid da li si nešto dužan da ti pošalju (da ne kažem da si možda i u plusu daleko bilo...) 

Link to comment

Ja sam pitao putem maila za stanje za ovu godinu,. Oni su mi poslali papir u pdf isti koji ti stampaju kad jednog dana dodjes na red na salteru. Platio sam po tom papiru deo para, a kad je stiglo na eupravu resenje za ovu godinu, platio sam razliku. Uvek malo preplatim, bolje da mi odbiju 50 dinara nego da im dugujem 50 dinara + kamate.

 

Pusti mail ne kosta nista, a mozda dobijes odgovor koji ti treba.

  • Hvala 1
Link to comment

Samo da prijavim da sam poslao upit opstini Vozdovac za porez, Milosevom metodom. Dobio sam sledeci odgovor, od izvesne Milijane Nikolic:

 

POŠTOVANI,

REŠENJA ZA 2020.GODINU SU FAZI IZRADE I ISTA ĆE BITI POSLATA PORESKIM OBVEZNICIMA KAO I DO SADA PUTEM POŠTE.


Sa sve velikim slovima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...