Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

14 minutes ago, vememah said:

5% od 47 miliona stanovnika je 2,35 miliona. Umrlih od virusa je zvanično blizu 27.000. To daje stopu smrtnosti od 1,15%.

 

Ne znam da li pratis Rudana na fejsu...objavio je skoro neko istrazivanje po njemu relevatnih naucnika, sa podacima o zilion kriterijuma i zakljucak je slican: smrtnost od covid-a je izmedju 1% i 2%. Plus je navedeno u istrazivanju da je generalna smrtnost oko 5-8% zbog toga sto je u vecini zemalja virus prvo uhvatio 80+ godina i da je zbog inkubacije (or if we knew this), te manjka kreveta u intenzivnoj nezi ovaj broj tu gde jeste.

 

Sa druge strane, ti antibodies testovi su prilicno nepouzdani. Napisah da je nemacki RKI radio istrazivanje i da testovi hvataju oko 80% covid-19, ostalih 20% sezonski grip te kapiram da je jos rano da se veruje bilo kome

Link to comment



 
 
Btw, Berlin koji je 2/3 Srbije skoro da nikad nije imao lockdown, uvek ljudi po parkovima, ulicama, bez maski.



mnogo ti pametno pišeš, čak prepametno... naravno iz svoje uštovljene gastarbajterske perspektive. pazi, jer kako se kaže: nemac se bori dok ne izgubi.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

 

Pristup Vijetnama ti je bukvalno ovaj koji sam ti napisao. Pristup Nemacke je sedi kuci, moz da trcis, setas, vozis biciklu al metar i po od ljudi i ako ne moras onda nemoj. Testiranje, testiranje, testiranje. Lecenje, prevencija. Nauka. Nisam ja neki ultra levicar al "Ustav". Pa jebiga, ako je alternativa da se prekrsi Ustav i uvede de facto diktatura, bez iole normalnih konsultacija sa RELEVANTNIM doktorima/specijalistima ako uopste onda ja gresim. Al u diktaturu necu. A necu ni da me prate sluzbe bezbednosti bez ikakvog razloga i provlace po medijima (Vijetnam). A autor ovog clanka ima taj ton. Vijetnam je super jer je diktatura. Merkel je idiot jer eto. Prvo da verujes Vijetnamu da nema ni jednog umrlog je krajnja glupost slicna gluposti Lukasenka ili brata Kima da kod njih nema korone. Drugo je glupost nazivati nekog rasistom, ko se 2 puta pojavio na televiziji sa pricom o koroni, iako moze da bude relevantan sa svojim Phd-om nego je brigu o virusologiji prepustila virusolozima odnosno ljudima koji su strucni.

 

A u stvari ako si u Srbiji idi na fejz, pa napravi grupu "Hocemo jos u karantin, jer volimo da sedimo kuci. Nestorovic car" pa sedi kuci i pusti nek ti Vucic odredjuje dijagnozu.

 

Btw, Berlin koji je 2/3 Srbije skoro da nikad nije imao lockdown, uvek ljudi po parkovima, ulicama, bez maski. Ustav. 6400 zarazenih, 170 umrlih. Srbija u diktaturi: 10200 zarazenih (aham), 220 umrlih (aham).

Fino si ti pukao i bez izolacije kada si uspeo da povežeš Nestorovića koji zagovara "Izađite svi, zarazite se ovo je lipov kurac od virusa" i "Ostanite kod kuće :heart: za Karantin" Što se tiče Vučića i određivanja dijagnoze, vidim da je to skroz ok dokle god se to poklapa sa onim u šta ljudi veruju ili priželjkuju.

 

I dalje ne vidim kako je 3 nedelje de facto™ diktature toliko unazadilo 1 Vijetnam. Mada evo ako ti Vijetnam smeta imas Juynu Koreju u clanku pa poredi sa njima. 

Pri tom guraš tu pricu da se u članku pominje da je Merkelova rasista, što samo ti vidiš, kao što sam rekao u prvom postu, ovo je poprilično  polivanje po NYT a ne po Angeli.

Link to comment
Fino si ti pukao i bez izolacije kada si uspeo da povežeš Nestorovića koji zagovara "Izađite svi, zarazite se ovo je lipov kurac od virusa" i "Ostanite kod kuće [emoji813] za Karantin" Što se tiče Vučića i određivanja dijagnoze, vidim da je to skroz ok dokle god se to poklapa sa onim u šta ljudi veruju ili priželjkuju.
 
I dalje ne vidim kako je 3 nedelje de facto[emoji769] diktature toliko unazadilo 1 Vijetnam. Mada evo ako ti Vijetnam smeta imas Juynu Koreju u clanku pa poredi sa njima. 
Pri tom guraš tu pricu da se u članku pominje da je Merkelova rasista, što samo ti vidiš, kao što sam rekao u prvom postu, ovo je poprilično  polivanje po NYT a ne po Angeli.
Ili da pročitaš članak jos jednom pa da mooozda vidis da autor naziva lidere Nemačke, švedske i kogjos rasistima jer su kao "super uradili posao" a niko ne pominje "uspehe" Vijetnama.

Kul. Idi batice u karantin do daljeg. Što pališ komp/mobilni? Troše struju. Za struju neko tamo mora da radi. Ako ćemo u izolaciju onda SVI!

Nestorovića sam pomenuo jer si postavio članak nekog ko podseća. Ima zvanje al ga ne koristi. Slično kao autor članka.





Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Pročitao sam to danas. Riba iz Sri Lanke objašnjava belcima neke stvari, a meni takve stvari izazivaju ASMR. Momentalno se napalio, zamišljam neki vrhunski atleticizam, pitam se koliki joj bi mogao biti vertical jump, da li liči na onu iz Sri Lanke što je uzela medalju u sprintu na OI...

A onda pogledam u brojeve i vidim da ta Sri Lanka ima urađenih testova isto koliko i 1 Crna Gora od koje su veći 50 puta.

Pa mi još napiše "mi već hiljadama godina koristimo uvek taj isti Playbook test/isolate/trace" :D

 

 

 

Link to comment

@zlurad sa tim batice možeš slobodno da me zaobiđes. Ne znam gde si našao zvanje autora članka, pošto gde god da sam video za njega piše da je pisac/bloger a ne medicinar.

Ovo lupetaranje oko struje, izolacije i karantina ću da otpišem na to što si buthurt jer se neko na internetu usudio da ti kritikuje svetu kravu Angelu :) 

 

@omiljeni ne bih da rusim sneska ali ipak nije riba :D 

 

 

 

Link to comment
Quote

 

Rusija je u protekla 24 sata zabeležila 11.012 novih slučajeva korona virusa, čime je ukupan broj zaraženih dostigao 209.688. Preminulo je 1.915 ljudi.

 

Pet pacijenata obolelih od Kovida-19 u Rusiji izgubilo je život u požaru koji je izbio usled kratkog spoja na respiratorima, javljaju ruske agencije.

 

Rusija je druga zemlja u svetu po broju registrovanih slučajeva, a virus je zaražen i Dmitrij Peskov, portparol premijera Vladimira Putina.

 

 

Šta se desilo, da li je moguće da su lagali onomad, ili je ovo skok u vreme kad kod ostalih broj zaraženih uglavnom opada?

Link to comment

 1) Veliki broj testiranja na broj ljudi. Rusija ima vise testiranja od Nemacke, Britanije ili SAD po glavi stanovnika. Negde sam procitao da je 50-60% uhvacenih slucajevo bez znakova bolesti

2) Velicina populacije. Rusija je skoro duplo veca po broju ljudi od Nemacke, i skoro 3 puta od Britanije. Logicno je da na veliki broj testiranja imaju vise zarazenih

3) Kasnije su usli u zatvaranje, sto je doprinelo sirenju

4) Imaju malu smrtnost, cak i da smanjuju brojke za nekih 70%, kao sto neki zapadni izvori govore, to i dalje znacajno bolje od Nemacke, narocito ako se gleda po glavi stanovnilka. Dok se Nemacka moze smatrati da je najbolje za sada prosla na zapadu od velikih zemalja.

Link to comment
5 hours ago, Tsai said:

Pa Angela je ubedljivo najbolje hendlovala ovo sranje od svih zapadnih lidera, ne znam sto se debil zakacio na nju

ubedljivo najbolje. taman toliko u medijima koliko treba, pustila odradjivanje posla predsednicima pokrajina koji su takodje odlicno odradili posao. a svi ti politicari su se okretali strucnjacima i njihovoj ekspertizi.

koliko god da su brojke u nemackoj, u spicu, bile gadne, toliko nisam imao nikad ni mrvicu straha da ce sve otici u racq kao u italiji ili spanije.

Link to comment
4 minutes ago, Ros said:

ubedljivo najbolje. taman toliko u medijima koliko treba, pustila odradjivanje posla predsednicima pokrajina koji su takodje odlicno odradili posao. a svi ti politicari su se okretali strucnjacima i njihovoj ekspertizi.

koliko god da su brojke u nemackoj, u spicu, bile gadne, toliko nisam imao nikad ni mrvicu straha da ce sve otici u racq kao u italiji ili spanije.

 

Nesto malo sto se moglo videti ovde je da su drzali distancu i pridrzavali se mera bez da se moraju nonstop upozoravati, rastojanje rula, da se ovde vecina pridrzava ne bi morali da zatvaraju onoliko, rastojanje po parkovima/sportovima/druzenjima. Vazi vise za starije, klinci su verovatno isti, Turska je imala/ima zabranu do 20, to je bas ozbiljna mera, ne znam kako su to uopste izveli

 

 

Link to comment

Britanci su testirali Rošov test na antitela i potvrdili da je odličan.

 

Quote

 

‘Game-changing’ coronavirus antibody test could be key to lifting lockdown

 

Public Health England (PHE) said last week scientific experts at its Porton Down facility had carried out an independent evaluation of a new antibody blood test developed by a Swiss pharmaceutical company.

The examination found Roche’s serology test was ‘highly specific’ and had an accuracy of 100%.

This means there are no false positives, so nobody is identified as having the antibodies who does not.

 

https://metro.co.uk/2020/05/14/game-changing-coronavirus-antibody-test-key-lifting-lockdown-12700608/?ito=cbshare

Link to comment

Države sa više od 400 mrtvih na milion stanovnika - isključivo Zapadna Evropa:

 

yUGh1Rl.png

 

Države sa između 200 i 400 mrtvih na milion stanovnika - samo SAD i Zapadna Evropa:

 

p7AihUA.png

 

Države sa između 100 i 200 mrtvih na milion stanovnika - samo Kanada, Zapadna Evropa i Ekvador:

 

 

 


Tkfhmyx.png
 

 

 

Države sa između 50 i 100 mrtvih na milion stanovnika - Zapadna Evropa, Rumunija, Iran, Brazil, Peru i Panama:

 

 

 


6HGC8C1.png

 
 

 

 

Mapa sveta po broju mrtvih na milion stanovnika:

 

 

 


LAB7sTW.png
 

 

 

https://ourworldindata.org/grapher/total-covid-deaths-per-million

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...