Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Budalastine. Neverovatno mi je da neko ko je očigledno obrazovan može da upoređuje Vijetnam i Nemačku te da Merkelovu zove rasistom. Vijetnam je zatvorio pola države u karantin na 3 nedelje, koristili policiju i vojsku da traga za zaraženim kontaktima koje su nalazili preko sigurnosnih kamera, mobilnih telefona, doušnika iz komunističke partije, kinjili zaražene ljude po medijima...Ovo ne isto kao kad bi neko rekao kako se Srbija uspešno izborila sa koronom i da ima svega 2.nesto% smrtnosti. Jeste, popišao se na Ustav, na svoje građane, zatvorio ih 58 dana pod pretnjom prekim sudom plus još štošta. Genijalno poredjenje. Zvati predsednika Vijetnama liderom a Merkelovu rasistom je isto kao reći da je Vučić reinkarnacija Isusa Hrista.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
12 hours ago, Lancia said:

Od kako je krenulo labavljenje mera, broj zarazenih medju decom skocio za 30%. Sanchez vec pregovara sa koalicionim partnerima u Parlamentu da se v.stanje produzi za jos mesec dana. 

ushkolu ih nisu vratili, samo po napolju shto razmenjuju? :unsure:

Link to comment
45 minutes ago, Lancia said:

Pa da, ko ce decu da iskontrolise, jbg.

 

Ovo je ogromna opasnost. Ja sam moje morao da pustim po ulici sa drugom decom, ali mi se svaki put želudac okreće. Teši me što u Šumadiji već 17 dana nema novodijagnostikovanog slučaja, pa će teško da fasuju jedni od drugih. 

Link to comment
7 minutes ago, steins said:

 

Ovo je ogromna opasnost. Ja sam moje morao da pustim po ulici sa drugom decom, ali mi se svaki put želudac okreće. Teši me što u Šumadiji već 17 dana nema novodijagnostikovanog slučaja, pa će teško da fasuju jedni od drugih. 

Ovde su deca bila zatamnicena dugo vremena, de sad mozes da im zabranis da se igraju s drugarima.

Link to comment
6 minutes ago, vememah said:

 

Ja ne kapiram ove mere labavljenja karantina; dozvoljeno je samo u odredjenom vremenu da izadjes na vazduh i to na strogoj socijlnoj distanci a s druge strane mozes da okupis do deset ljudi na gajbi, druzenja radi. Mislim na Spaniju, da ne bude zabune. 

Link to comment

U Iranu je poceo drugi talas.
U poslednjih 10ak dana imaju konstantan rast.
2. maja su bili spustili na 800 novih, danas skoro 2000
Postepeno olabavili mjere sredinom aprila

Link to comment
Budalastine. Neverovatno mi je da neko ko je očigledno obrazovan može da upoređuje Vijetnam i Nemačku te da Merkelovu zove rasistom. Vijetnam je zatvorio pola države u karantin na 3 nedelje, koristili policiju i vojsku da traga za zaraženim kontaktima koje su nalazili preko sigurnosnih kamera, mobilnih telefona, doušnika iz komunističke partije, kinjili zaražene ljude po medijima...Ovo ne isto kao kad bi neko rekao kako se Srbija uspešno izborila sa koronom i da ima svega 2.nesto% smrtnosti. Jeste, popišao se na Ustav, na svoje građane, zatvorio ih 58 dana pod pretnjom prekim sudom plus još štošta. Genijalno poredjenje. Zvati predsednika Vijetnama liderom a Merkelovu rasistom je isto kao reći da je Vučić reinkarnacija Isusa Hrista.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Nisam ispratio mere po Vijetnamu a ni po Nemačkoj ali ako je izbor "Jbg neki će izginete, cos Ustav" ili "Zatvaraj državu na tri nedelje" mislim da je jasno šta je bolji pristup.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
16 minutes ago, *edited by mod said:

Nisam ispratio mere po Vijetnamu a ni po Nemačkoj ali ako je izbor "Jbg neki će izginete, cos Ustav" ili "Zatvaraj državu na tri nedelje" mislim da je jasno šta je bolji pristup.

Sent from my H3213 using Tapatalk
 

 

Pristup Vijetnama ti je bukvalno ovaj koji sam ti napisao. Pristup Nemacke je sedi kuci, moz da trcis, setas, vozis biciklu al metar i po od ljudi i ako ne moras onda nemoj. Testiranje, testiranje, testiranje. Lecenje, prevencija. Nauka. Nisam ja neki ultra levicar al "Ustav". Pa jebiga, ako je alternativa da se prekrsi Ustav i uvede de facto diktatura, bez iole normalnih konsultacija sa RELEVANTNIM doktorima/specijalistima ako uopste onda ja gresim. Al u diktaturu necu. A necu ni da me prate sluzbe bezbednosti bez ikakvog razloga i provlace po medijima (Vijetnam). A autor ovog clanka ima taj ton. Vijetnam je super jer je diktatura. Merkel je idiot jer eto. Prvo da verujes Vijetnamu da nema ni jednog umrlog je krajnja glupost slicna gluposti Lukasenka ili brata Kima da kod njih nema korone. Drugo je glupost nazivati nekog rasistom, ko se 2 puta pojavio na televiziji sa pricom o koroni, iako moze da bude relevantan sa svojim Phd-om nego je brigu o virusologiji prepustila virusolozima odnosno ljudima koji su strucni.

 

A u stvari ako si u Srbiji idi na fejz, pa napravi grupu "Hocemo jos u karantin, jer volimo da sedimo kuci. Nestorovic car" pa sedi kuci i pusti nek ti Vucic odredjuje dijagnozu.

 

Btw, Berlin koji je 2/3 Srbije skoro da nikad nije imao lockdown, uvek ljudi po parkovima, ulicama, bez maski. Ustav. 6400 zarazenih, 170 umrlih. Srbija u diktaturi: 10200 zarazenih (aham), 220 umrlih (aham).

Link to comment
2 hours ago, yabadaba said:

Preliminarni rezultati seroloskih testova za Spaniju: 

 

 

5% od 47 miliona stanovnika je 2,35 miliona. Umrlih od virusa je zvanično blizu 27.000. To daje stopu smrtnosti od 1,15%.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...