Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

U vezi Remisdvira, ima jedna studija koja pokazuje koliko je remisdvir toksican.

 

Regarding remdesivir, an interesting study funded by Gilead was published in the New England Journal of Medicine (10). It only allows concluding that the remdesivir is extremely toxic to the patients to whom it was administered (60% of serious side effects). While it is encouraging to see that serious teams, like the one who wrote this article, understand that it is unethical to give a placebo to a life-threatening patient, it should not imply that to forget that a study that includes neither end-point nor comparison, cannot allow to conclude anything.

 

10. Grein J, Ohmagari N, Shin D, et al. Compassionate Use of Remdesivir for Patients with Severe Covid-19. N Engl J Med 2020;NEJMoa2007016.

 

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2007016

 

Edited by borris_
Link to comment

Povuceno na desetine hiljada neispravnih zastitnih maski, neprimereno frljanje sa podacima o preminulim licima, kao da ja u pitanju brojanje kajsija, prepucavanje politicara kao na pijaci...i onda vidis vest da je u Malagi kaznjen tip, koji je izasao da proseta sa svojom ljubimicom:

Spoiler

denunciado-por-sacar-a-pasear-una-oveja-

EU, my ass.

Link to comment

Neko je trazio godiste umrlih. Evo za Francusku:

 

Quote

 

Stabilisation du nombre de patients hospitalisés à un niveau élevé et amorce d’une diminution du nombre de patients hospitalisés en réanimation

  • Réanimation : au moins 67% des cas avec co-morbidités et 50% âgés de 65 ans et plus
  • Décès : 84% avec co-morbibidités et 92% âgés de 65 ans et plus

 

 

Reanimacija: 

67% pacijenata sa pratecim bolestima, 50% ima vise od 65 godina

 

 

Umrli: 

84% sa pratecim bolestima, 92% ima vise od 65 godina

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Neko je trazio godiste umrlih. Evo za Francusku:

 

 

Reanimacija: 

67% pacijenata sa pratecim bolestima, 50% ima vise od 65 godina

 

 

Umrli: 

84% sa pratecim bolestima, 92% ima vise od 65 godina

 

Sta znam, ovo sa pratecim bolestima bi trebalo razjasniti,  ne znam da li ima tacna definicija sta se pod tim  podrazumeva.

Mozda ja imam pratecu bolest, ono malcice (ne puno) sam tezi nego sto bi trebalo?

Link to comment

makedonija danas

36 novih, 437 testova, 3 preminula, 18 ozdravilo

 

ukupno

1117, 10859, 49, 139

 

hospitalizirano u skoplju oko 90 lica, 8 u bitolju, 8 u stipu ... 40 tezih

kazu da utvrdjuju mogucu odgovornost za slucaj u bitolju i sastanak u kumanovu ... juce pisah o tome

Edited by cedo
Link to comment

Juce je glavni baja za sahranjivanje u Gvajakilu objavio sledece podatke o smrtnosti u periodu februar - prva polovina aprila:

 

Februar: oko 2000

Mart:  3500

1-15 april: 6703

 

Dakle u prvh 15 dana oko 5000 vise mrtvih nego prosecno.

 

To takodje znaci da podaci u smrtnosti, koji ukljucuju one verovatno umrle od korone po kucama, a koji pokazuju oko 1000 mrtvih veze sa vezom nemaju.

 

Ovo je Bergamo, NY...

 

Sada kazu, kao, da se u poslednjih par dana smirilo, ne umire po 500 ljudi dnevno vec samo 100 i kusur.

 

Gvajakil ima oko 2.5 miliona ljudi.

Link to comment

Da se podsetimo kako su u Italiji(pretpostavljam njihovi epidemiolozi) prognozirali razvoj situacije u martu

 

co.jpg

 

Totalni promasaj.

Broj zarazenih se i danas vrti oko 3000 na dan.

Link to comment

Pocinje popustanje mera u Poljskoj.

 

Kako nam javise, postoje 4 faze

 

Prva faza pocinje od ponedeljka i odnosi se na to da ce parkovi biti otvoreni, sume takodje (igralista ne). Stariji maloletnici ce moci da izadju vani bez prisustva roditelja.
I dalje svi OBAVEZNO moraju da nose maske dok su napolju. Granice ostaju zatvorene do prve nedelje maja, za kasnije ce se videti.
Za skole i vrtice cini mi se da rekose da ce kasnije razmatrati sta i kako.
Sto se radnji tice, sve je isto osim sto ce biti dozvoljen nesto veci br ljudi u marketima u istom momentu.
Sto se setnje, trcanja, voznje bicikle tice, dozvoljeno je, ali s drzanjem razdaljine od 2m.

Druga faza obuhvata otvaranje nekih radnji cini mi se, i igralista, Nisam bas pravilno ispratio.

 

Treca faza je otvaranje restorana, kafica, barova itd

Cetvrta, otvaranje frizerskih salona, salona za masazu, butika i ostalih radnji u trznim centrima itd.

Ne zna se kada ce se tacno krenuti sa sledecim fazama.. rekose da ce pratiti kako ce se stvari odvijati pa onda odluciti dalje.

 

Sve ovo je javljeno danas, kad se u Poljskoj belezi 461 novi slucaj, sto je 2. maksimalni broj zarazenih na dnevnom nivou, od kad se javio virus u Poljskoj.

Link to comment
Da se podsetimo kako su u Italiji(pretpostavljam njihovi epidemiolozi) prognozirali razvoj situacije u martu
 
co.jpg
 
Totalni promasaj.
Broj zarazenih se i danas vrti oko 3000 na dan.
Zamalo :covid19: trenutno oko 110.000 registrovanih sa virusom (bez preminulih i ozdravljenih...) dok su ovi predvidjali ukupno 92.000 Prevarila ih kurva.

danas 575 preminulo
povećava se manji broj pacijenata na intenzivnoj (124) i rekordan broj ozdravljenih

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...