Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

u Italiji duplo više testova uračunato (61.000)

 

Malo brine porast Milana ovih zadnjih dana ali to ne sprečava Salvinija da se igra sa ljudskim životima i nešto danas obećava oću-neću bezuslovno otvaranje Lombardije 04.05. Desničarski šljam voli da se igra ali po Milanu mu ne puštaju...

Link to comment
15 minutes ago, mlatko said:

u Italiji duplo više testova uračunato (61.000)

 

Malo brine porast Milana ovih zadnjih dana ali to ne sprečava Salvinija da se igra sa ljudskim životima i nešto danas obećava oću-neću bezuslovno otvaranje Lombardije 04.05. Desničarski šljam voli da se igra ali po Milanu mu ne puštaju...

Duplo više u odnosu na juče?

Link to comment
1 hour ago, cedo said:

makedonija danas rekord u registrovanima

 

107 registrovanih, 660 testova, 1 preminuo, 23 ozdravilo

 

ukupno: 1081, 10422, 46, 121

 

interesantno je da je gradonacelnik kumanova pozitivan na test (danas dobio rezultat), a juce imao sastanak sa predsednikom vlade ministrom zdravlja i jos dva ministra te su sada sva cetvorica u 14 dnevnoj izolaciji

imho, budalastina totalna ... test mu uradjen pre cetiri dana a ide po sastancima

pricest bila nije bilo mnogo ljudi po hramovima, ali je bilo ... na jednu kasicicu ... sacekajmo dve nedelje rezultate

jedan doktor u bitolju na facebooku zatrazio odgovornost zato sto je pacijent lezao 4 dana na internoj a sinoc stigao rezultat da je pozitivan

 

inace ... vanredno stanje produzeno za jos 30 dana ... tako da, mogu svi da mi se napuse kurca ... idu po sastancima i prenose virus, pustaju talibane da lizu jednu kasiku ... ne postuju protokole u zdravstvu ...  a cede neka sede kuci

 

loš ti je pristup. to se sve može reći i ovako:

Dobri smo! Mi smo dobri! Samo 16%, a i to što smo oborili rekord je jako dobro jer možda nalazimo mnogo potencijalnih rezervoara zaraze. Vidi se da mere daju rezultat jer obaramo rekorde posle mesec dana mera i vanrednog stanja. A i da nema tog Kumanova bili bi jedino corona free ostvro u Evropi. Živela Severna Makedonija!

 

Link to comment
Duplo više u odnosu na juče?
ne baš, juče 44.000 znači da za trećinu isto kao i novih slučajeva. bilo se sišlo do ispod 20.000 za praznike a ne vidim ni zašto je relevantno koliko je novih slučajeva u tolikoj zemlji osim ako nisu teži.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
22 minutes ago, mlatko said:

ne baš, juče 44.000 znači da za trećinu isto kao i novih slučajeva. bilo se sišlo do ispod 20.000 za praznike a ne vidim ni zašto je relevantno koliko je novih slučajeva u tolikoj zemlji osim ako nisu teži.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Pa relevatno je da se vidi kolika je cirkulacija virusa u populaciji. Nije cilj da se održava broj inficiranih, nego da se smanjuje. 

Link to comment
Pa relevatno je da se vidi kolika je cirkulacija virusa u populaciji. Nije cilj da se održava broj inficiranih, nego da se smanjuje. 
vidi se samo kolika je cirkulacija testova u populaciji, ovi što ne moraju da rade se ni ne testiraju kod slabih simptoma

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ne znam odakle im je ta cifra. Zvanicno od svih testiranih ima ukupno 108 847 zarazenih. Vjerovatno su dodali sve one iz domova + ove za k9je sumnjaju. Nasi prijatelji imaju virus, troje djece + njih dvoje. Djeca (12 i 16 godina) temperatura dvije sedmice ali bez nekih većih komplikacija. On je dva dana bio pod paracetamolom (bolila glava) a ona već dvije sedmice u krevetu ali srećom bez disajnih problema. Ona je išla u hitnu ali je nisu testirali. Očigledno je da ima virus. Vjerovatno su i nju ubrojali u ove naknadne cifre. 

Link to comment

U Norveškoj je od juče u funkciji aplikacija za praćenje. Aplikacija je na dobrovoljnoj bazi i da bi bilo koristi od nje, procena je da bi preko 50% stanovništva starijeg od 16 godina trebalo da je koristi. Za 5 sati aplikaciju je instaliralo preko 600 000 ljudi. Ukoliko je neko bio u bliskom kontaktu sa osobom koja je pozitivna na koronu, dobiće sms sa datumom kada se desio kontakt.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...