Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

14 minutes ago, dùda said:

baš na samom pošetku, pre nego predsednik (jel mu to titula ?) krene da govori, neki glas (spiker neki valjda), kaže da će prezentovati dokument koji pokazuje da alkohol ne deluje protiv korone

to dakle kaže na samo početku, deluje da najavaljuje o čemu će se pričati na konf.

celu konf nisam slušala, a možda je i moguće da su samo podelili dokument

 

 

Istina, njega sam preskakao, pa sam sad poslušao. Mislim da je ipak reč o alkoholnim pićima.

Link to comment
3 hours ago, paculla said:

 

od tri vrste umrlih (1. pozitivni umrli u bolnici, 2. pozitivni umrli van bolnice, 3. nikad testirani umrli van bolnice) vecina zemalja je izvestavala mrtve iz prve i druge kategorije. da bi se ukljucili treci slucajevi, prvo treba da ih bude dosta, pa da se utvrdi krijerijum po kojem se broje slucajevi koji nisu nikad i nece nikad biti testirani, pa da se revidiraju svi slucajevi i izbroje. zato to kasni. zvucim kao papagaj ali to nije nikakvo merilo organizovanosti zdravstvenog sistema nego izbor procedure. sve zemlje ce morati u nekom trenutku da pregledaju svoje umrle netestirane. to ce biti jedan neprijatan statisticki eksperiment. ako uzmemo najgori period i uporedimo ga sa istim periodom prethodnih godina (kao sto je gradonacelnik jednog mesta u severnoj italiji uradio i objavio u repulici) videcemo mnogo veci broj mrtvih. ako razvucemo na duzi period, izgledace bolje. ljudi kazu da bi ti ljudi umrli svakako ali to je jako surovo jer nije isto umreti okruzen porodicom i sam na ventilatoru okruzen ljudima u skafanderima. bolnice imaju znacajno manji broj 'normalnih' srcanih i mozdanih udara (urgentni kardiovasularni slucajevi su pali 50%) sto je delimicno posledica toga sto ljudi sede po kucama ali je je mnogo vise posledica toga sto ljudi nece da idu u bolnicu. neki od tih ljudi ce umreti kod kuce, ne od covida ali od posledica ovog stanja.

 

ne znam za svedsku, ali ne verujem da izvestavaju umrle a netestirane. to ne moze svakodnevno da se broji. italija je agresivnije testirala domove, njujork je isto testirao domove ali nedovoljno i zato su morali da naprave korekciju za netestirane. masacusets agresivno testira domove i trenutuno je na 48% od svih mrtvih u domovima, njujork je bio na 25% pre korekcije a sad je na 50%. svedska ima malo testiranja na milion stanovnika, ali ima ok odnos zarazenih i testiranih i znacajno veci broj mrtvih, ali to ne mora da ima nikakve veze sa brojanjem nego sa puno drugih faktora. ono sto vidimo na nekim mestima je povecan broj mrtvih kasnije sto je rezultat agresivnije terapije koja nije davala rezultate ali je odgala smrt. na primer, na pocetku su u mnogim bolnicama stavljali pacijanate na vestacku cirkulaciju i sad su potpuno prestali jer su videli da nije efektivno a dosta je rizicnije za medicinsko osoblje nego druge terapije. praksa sa intubacijama se isto menja jer puno intubiranih pacijenata umre a intubacije su rizicne za doktore. u svedskoj su mozda ljudi umrli brze jer imaju drugacije protokole ali ne znaci gore (nekad je i bolje jer su neke stvari mucenje). ovo sam pricala i za holandiju ranije. drugacije metode lecenja... 

 

zelimo prosto objasnjenje ali ce se ove stvari proucavati godinama... i ne moze da se sve vidi iz tabela i procenata...  

 

Nisam siguran da je ovo moguce - sve sumnjive slucajeve netestirane u Ekvadoru nastoje da kremiraju.

 

Nasa statistika broji umrle pozitivne u bolnicma i sve umrle van bolnica koji su VEROVATNO umrli od korona virusa. Po toj statistici, juce smo, Ekvadorci, jos uvek bili bolji od Svedjana, na primer (danas, videcemo...).

Link to comment
u banjaluci zena zarazila svog oca, majku i brata. otac i majka umrli nekidan a brat danas.
 
izvini ali taj diskurs mi je potpuno neprikladan i sulud "žena zarazila..." "muž zarazio..." kao da se govori o nekom namernom trovanju. Razumem da je moguće (došla iz zaraženog grada u nezaraženu zonu, preležala virus ili dlično) ali ajde mi isključi da virus nije došao preko lekara/pekara/apotekara?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

Ono sto ne valja u Spaniji je to da se na zalost cifre o preminulim koriste u politicke svrhe. da nije prvo Katalunja a zatim i Madrid izasao sa brojevima, koji se ne slazu sa zavanicnim izvestajima, ko zna kada bi se izvrsile korekcije, a pocelo je od opozicionog glasila OK Diario.

Vladajucoj levoj koaliciji nikako ne odgovaraju ove korekcije i sad se uvodjenjem rente minime (novcana pomoc najugrozenijim socijalnim slucajevima u prosecnom iznosu od 500 evra) pokusava da vrati poljuljano poverenje zbog neblagovrmenih mera u vezi korona virusa. Odakle ce namaknuti taj novac, veliko je pitanje, kasa je prazna.  

 

Ali 8. mart...

 

Kako je taj 8. mart lepo legao VOXu, ko dupe na nosu.

 

Manje-vise mere, to se da raspravljati ali 8. mart je jednako kriminalan akt kao Atalanta-Valensija.

Link to comment
10 minutes ago, Budja said:

 

Daj detalje, u kom delu?

na samom početku

ali već smo pričali o tome, izgleda se to odnosi na ispijanje alkohola :D

Link to comment
11 minutes ago, Budja said:

 

Daj detalje, u kom delu?

 

Bilo je već, ono što spiker kaže na početku, totalno neodređeno, pominje neki dokument doduše.

Link to comment

U Francuskoj su odrzali izbore 15. marta :ph34r:

 

Vlast nije imala muda da ih odloze jer bih je opizicija napala za "drzavni udar". Kreteni i jedni i drugi. 

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Ali 8. mart...

 

Kako je taj 8. mart lepo legao VOXu, ko dupe na nosu.

 

Manje-vise mere, to se da raspravljati ali 8. mart je jednako kriminalan akt kao Atalanta-Valensija.

Taj 8.mart je i bio manje-vise jeftina manifestacija protiv VOX-a. U tom momentu niko nije razmisljao o virusu, vec da bude vidjen na skupu. Tako da i vlast i opozicja (osim VOX-a) pokusava na sve nacine da tu temu sto je moguce vise podbaci pod tepih.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...