Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

8 minutes ago, borris_ said:

image.png.5b7facd9ddd89432a35d3965ea3ca80e.png

 

Tačan opis ove slike:

Quote

 

This map represents the excess mortality measured by INSEE between 1 March and 3 April 2020, obtained by comparing the number of deaths observed over this period compared to the same period in 2018 and 2019. Only deaths reported electronically are counted here. Select the circles to display the absolute numbers and details in each department where mortality has increased.

 

 

Link to comment

sad sam se vratio sa konika. to je naselje gde je kamp i donacijom holandske vlade zgrade za rome. i pre neki dan lockdown i mislio sam da ce to biti kao bilo gde u mne i sl a oni su njih zapravo stavili u geto. panduri stoje oko zgrada a oni izmedju sebe se setaju kao i ranije bez maski bez 2 metra distance. ne daju im da izadju a sta ce biti unutra to ih ne zanima. bas ruzno. 

Link to comment

@paculla Sve to za netestirane smrti stoji, ali nisam o njima pisala. Nadovezala sam se na Lancijin post, da se u Španiji do sada računao samo broj pozitivno testiranih preminulih u bolnicama, a sada su krenuli da izveštavaju i brojeve pozitivnih preminulih van bolnice. Tako je do nedavno bilo u dosta zemalja, u nekima i dalje, da se izveštavaju samo preminuli u bolnicama.
 

U Švedskoj je od početka izveštavan broj pozitivno testiranih preminulih bez obzira na to gde su preminuli.

 

Edit: I ovo za intubiranje i agresivne terapije je tačno. Takodje su govorili o tome da za mnoge intubiranje znači sigurnu smrt (zbog godina ili drugih zdravstvenih problema), i da se takvi slučajevi ne intubiraju, jer se smatra da imaju bar nekakvu šansu da možda prežive bez toga. Veliki udeo u broju umrlih su takvi slučajevi. 

Edited by Tolaa
Link to comment
14 minutes ago, Anonymous said:

 

Na kom je to minutu, da ne gledam sad sve.

Na samom početku, to neki spiker govori.

Ja ne znam toliko dobro engleski da BiH baš shvatila nijansu.

Ali prevodilaca jedna mi rekla da misle na dezinfekciju. Dobro je ako je pogrešila.

Link to comment
50 minutes ago, Tolaa said:

@paculla Sve to za netestirane smrti stoji, ali nisam o njima pisala. Nadovezala sam se na Lancijin post, da se u Španiji do sada računao samo broj pozitivno testiranih preminulih u bolnicama, a sada su krenuli da izveštavaju i brojeve pozitivnih preminulih van bolnice. Tako je do nedavno bilo u dosta zemalja, u nekima i dalje, da se izveštavaju samo preminuli u bolnicama.
 

 

to jednostavno nije tacno. u vecini zemalja prijavljuju sve pozitivno testirane umrle. francuska je bila izuzetak a oni su sad dodali i testirane i netestirane. u spaniji je vec pre 20 dana 30% prijavljenih mrtvih bilo iz domova. spanija je danas dodala i netestirane (suspected) slucajeve. The addition was due to a methodology change, with data from funerary services on suspected and confirmed coronavirus deaths in nursing homes and private homes included for the first time.

 

edit: spanija je blizu 50% isto. 

Edited by paculla
Link to comment

Kao sto si napisala, bice studija i studija o ovom brojanju.

Cini mi se da i UK broji samo umrle u bolnicama, medju njima ima sigurno i pacijenata iz starackih domova.

 

Ona treca vrsta umrlih a nikad testiranih, fr racuna one za koje se sumnja da su imali virus.

Edited by borris_
Link to comment

To je naravno tacno, ako ni sam Ministar zdravlja danas javno priznaje da Spanija nema tacan broj preminulih, jer su koriscene tri metodologije, zvanican spisak preminulih iz bolnica, Monitoringa preminulih i statistike preminulih iz Autonomnih oblasti. Rojters moze da pise sta hoce.

Link to comment

 

Bio sam zainteresovan za priču o neefikasnosti sedamdesetoprocentnog alkohola, ofrlje sam poslušao konferenciju na duploj brzini i opet nisam uspeo da čujem taj podatak. Postoji izvesna šansa da sam pogrešio, međutim ni ponovnom pretragom po internetu nisam uspeo da nađem tu tvrdnju.

Edited by Malkmus
Link to comment

Ono sto ne valja u Spaniji je to da se na zalost cifre o preminulim koriste u politicke svrhe. da nije prvo Katalunja a zatim i Madrid izasao sa brojevima, koji se ne slazu sa zavanicnim izvestajima, ko zna kada bi se izvrsile korekcije, a pocelo je od opozicionog glasila OK Diario.

Vladajucoj levoj koaliciji nikako ne odgovaraju ove korekcije i sad se uvodjenjem rente minime (novcana pomoc najugrozenijim socijalnim slucajevima u prosecnom iznosu od 500 evra) pokusava da vrati poljuljano poverenje zbog neblagovrmenih mera u vezi korona virusa. Odakle ce namaknuti taj novac, veliko je pitanje, kasa je prazna.  

Link to comment
29 minutes ago, Malkmus said:

 

Bio sam zainteresovan za priču o neefikasnosti sedamdesetoprocentnog alkohola, ofrlje sam poslušao konferenciju na duploj brzini i opet nisam uspeo da čujem taj podatak. Postoji izvesna šansa da sam pogrešio, međutim ni ponovnom pretragom po internetu nisam uspeo da nađem tu tvrdnju.

baš na samom pošetku, pre nego predsednik (jel mu to titula ?) krene da govori, neki glas (spiker neki valjda), kaže da će prezentovati dokument koji pokazuje da alkohol ne deluje protiv korone

to dakle kaže na samo početku, deluje da najavaljuje o čemu će se pričati na konf.

celu konf nisam slušala, a možda je i moguće da su samo podelili dokument

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...