Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

31 minutes ago, napadaj said:

 

LAPD bez ikakve zaštite.

 

.... yep ... vec sam pisala o tome. zasto ne bolim garcettija...gradonacelnika. 

 

sramota da ih bude. jadni ti i policajci i vatrogasci

 

za snimak ...nisam iznenadjena

Link to comment
14 minutes ago, dig_chohano said:

 

Da, ti testovi su jezivi, u Malagi čovek sa 100% COVID simptomima, respirator, sve. Tek treći test bio pozitivan...

 

U Makedoniji dvoje ljudi tek nakon smrti imali pozitivan test, za zivota po dva negativna . Imali simptome.

I lekar sto je u Bitolju fasovao virus isto prvi test negativan

Edited by cedo
Link to comment
2 hours ago, dùda said:

ali zanimljivo je da se japan jako dobro bori, a negde čuh da baš malo testiraju ?

 

pri tom su gusto naseljeni, tj. zbijeni po gradovima

verovatno je do mentaliteta, tj. discipline

 

Malo je i do tog što su se do juče nadali da će biti Olimpijade, pa su što manje testirali ne bi li izgledalo da je sve u redu. :tongue:

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

@Lancia

 

Pa jel to pravno moguce ako tada nije bilo vanrednog stanja niti bilo kakvih mera? 

To vec ne znam, samo vidim da je raspolozenje prema vlasti, zbog propusta na pocetku pandemije, veoma negativno.

Link to comment
10 minutes ago, Gricko said:

 

 

čoveče...

hanumin kombinat je među prvima počeo da nosi maske, rukavice i da po ceo dan nonstop dezinfikuju sve redom (mada su i oni predugo čekali, ako mene pitaš)

gazde stranci, pa su zbog nekih propisa imali zalihe maski i rukavica. čisto ako nekad inspekcija bude pitala.

pre 10 dana svratio doktor koji radi honorarno kod njih a inače je na Kamenici, i pita hanumu dal ima možda jednu ili dve maske da mu pokloni jer oni na institutu nisu imali.

tuga jebote.

 

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

 

čoveče...

hanumin kombinat je među prvima počeo da nosi maske, rukavice i da po ceo dan nonstop dezinfikuju sve redom (mada su i oni predugo čekali, ako mene pitaš)

gazde stranci, pa su zbog nekih propisa imali zalihe maski i rukavica. čisto ako nekad inspekcija bude pitala.

pre 10 dana svratio doktor koji radi honorarno kod njih a inače je na Kamenici, i pita hanumu dal ima možda jednu ili dve maske da mu pokloni jer oni na institutu nisu imali.

tuga jebote.

 

 

 

 

Ali neverovatna cinjenica je da su sestre radile 4 sata u smeni, a lekari 6!

Link to comment
21 minutes ago, Lancia said:

To vec ne znam, samo vidim da je raspolozenje prema vlasti, zbog propusta na pocetku pandemije, veoma negativno.

 

Ja sam bio u Valensiji pre tacno mesec dana i imao sam utisak da nisu normalni. Vec je jasno da se desava nesto ozbiljno (mi smo se jedva i usudili da odemo na par dana i tamo se dobro pazili), a oni montiraju lutke i infrastrukturu za Fallas. Tek je nekih 7-10 dana kasnije objavljeno da se otkazuje festival, ali do tada je vec bilo gomila uvodnih manifestacija sa jako puno ljudi.

Link to comment
5 minutes ago, Kampokei said:

 

Ja sam bio u Valensiji pre tacno mesec dana i imao sam utisak da nisu normalni. Vec je jasno da se desava nesto ozbiljno (mi smo se jedva i usudili da odemo na par dana i tamo se dobro pazili), a oni montiraju lutke i infrastrukturu za Fallas. Tek je nekih 7-10 dana kasnije objavljeno da se otkazuje festival, ali do tada je vec bilo gomila uvodnih manifestacija sa jako puno ljudi.

Cudi me da su uopste otkazali. 

Link to comment
Quote

 

Intensive care for coronavirus patients is now being limited to those "reasonably certain" to survive, a major NHS London trust has conceded.

A department head at Imperial College Healthcare NHS Trust revealed on Sunday that fewer and fewer marginal patients are being selected for ventilator treatment because so many serious cases require a fortnight on the machines.

 

https://www.telegraph.co.uk/news/2020/03/29/intensive-care-coronavirus-patients-now-limited-reasonably-certain/

Quote

 

Probably the best published information we have so far is from the Intensive Care National Audit and Research Center (ICNARC) in the UK. Of 165 patients admitted to ICUs, 79 (48%) died. Of the 98 patients who received advanced respiratory support—defined as invasive ventilation, BPAP or CPAP via endotracheal tube, or tracheostomy, or extracorporeal respiratory support—66% died.

Compare that to the 36% mortality rate of non-COVID patients receiving advanced respiratory support reported to ICNARC from 2017 to 2019.

 

https://www.physiciansweekly.com/mortality-rate-of-covid-19-patients-on-ventilators/

 

Spomenuti ICNARC-ov izveštaj:
https://www.icnarc.org/DataServices/Attachments/Download/b5f59585-5870-ea11-9124-00505601089b

Link to comment

 

Quote

 

Intensive care for coronavirus patients is now being limited to those "reasonably certain" to survive, a major NHS London trust has conceded.

A department head at Imperial College Healthcare NHS Trust revealed on Sunday that fewer and fewer marginal patients are being selected for ventilator treatment because so many serious cases require a fortnight on the machines.

 

 

jbt :(

 

nešto tu smrdi. daj da proučavamo broj umrlih u londonu

Link to comment

Ovakva je situacija u Gvajakilu.

 

Quote

"En #Guayaquil fallecen 40 personas en días normales, ahora están muriendo aproximadamente 100 personas al día"

 

Normalno dnevno umire 40 osoba, sada oko 100 osoba.

 

Problem je sto vecina tog porasta uopste nije ni testirana na coronu, nisu stigli dotle, tako da je smrtnost, ionako velika, potcenjena.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...