Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Pape Diouf bivsi predsjednik Marseille-uA je sinoć umro u Senegalu. Trebao je vjerovatno istim tim avionom biti prebačen u fr ali je bilo kasno.

Edited by borris_
Link to comment
25 minutes ago, dig_chohano said:

 

Jbg, ne bavim se time tako da ne bih da savetujem jer ne znam plus i sam pratim savete drugih plus zdrav razum kad je to u pitanju.

 

Hvala, a ovo za zdrav razum se nekako i ja trudim.

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

I druga serija testova koju je nabavila Spanija iz Kine od firme Shenzhen Bioeasy Biotechnology pokazuje tacnost manju od 50%.

 

Da, ti testovi su jezivi, u Malagi čovek sa 100% COVID simptomima, respirator, sve. Tek treći test bio pozitivan...

Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

I druga serija testova koju je nabavila Spanija iz Kine od firme Shenzhen Bioeasy Biotechnology pokazuje tacnost manju od 50%.

Šta ja propuštam kod tog procenta? Ako je tačnost manja od 50%, to znači da veću tačnost ima random rezultat? Ili se taj procenat odnosi na nešto drugo?

Link to comment
2 minutes ago, borris_ said:

Da poludiš. Kako se to samo španiji dešava? Je li i drugi povjeravaju te testove?

Nemam pojma, mislim sta i kome znaci saopstenje Kine da ce od sada poostriti kontrolu firmi, koje se bave tim testovima.

Link to comment
5 minutes ago, borris_ said:

Da poludiš. Kako se to samo španiji dešava? Je li i drugi povjeravaju te testove?

 

Mislim da su i Holandjani prijavili isto.

Link to comment
1 minute ago, Zeleni sto said:

Šta ja propuštam kod tog procenta? Ako je tačnost manja od 50%, to znači da veću tačnost ima random rezultat? Ili se taj procenat odnosi na nešto drugo?

Prva serija testova u Spaniji je pokazivala tacnost manju od 30%. to znaci da si po nalazu zdrav a ustvari nosis virus.

Link to comment
50 minutes ago, Lancia said:

Jezivo. Gde si ti, u Kitu?

 

Ja sam u Kitu. Ovde je, da kazem, normalno, oko 300 zarazenih, bgd nivo. Postuje se karantin.

Link to comment
3 minutes ago, Zeleni sto said:

Šta ja propuštam kod tog procenta? Ako je tačnost manja od 50%, to znači da veću tačnost ima random rezultat? Ili se taj procenat odnosi na nešto drugo?

testiraju pozitivnog a test daje negativan rezultat u 50% slučajeva

uradiš 4-5 testiranja na jednom pacijentu i tako imaš relativno pouzdano testiranje :fantom:

Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Prva serija testova u Spaniji je pokazivala tacnost manju od 30%. to znaci da si po nalazu zdrav a ustvari nosis virus.

Znači ako testiram sto zaraženih ljudi taj test bi pokazao manje od 30 pozitivnih. Random 0-1 test bi dao 50 pozitivnih što je bolji rezultat. Nadam se da je bar 100% precizan kad testira nezaraženog, ali i u tom slučaju je gotovo neupotrebljiv test.

 

@omiljeni

To ima smisla, ali i to pod uslovom da ne daje false negative rezultate. U tom slučaju bi bili apsolutno neupotrebljivi.

Edited by Zeleni sto
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...