Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Mi smo najebali.

 

Vidite ovo.

 

Image

 

Doduse, to sakriva regionalnu dinamiku.

 

U Gvajakilu je katastrofa, 2/3 su pozitivni nalazi, u Kita 1/4.

 

U Gvajakilu kolaps pogrebinh sluzbi, leze tela po kucama, na ulici, u kontejnerima.

Bolnice cekaju 6 sati da pogrebne sluzbe pokupe tela, ako se to ne desi, turaju ih u kontejner. Tek danas su stigli kamioni-hladnjace...

 

Sa BBCija:

 

Quote
8:41

 

  • Outrage is growing in Ecuador's most populous city Guayaquil as residents are sharing videos of bodies dumped in the streets. Forensic services are struggling to pick up the bodies of those who have died in recent days - not just from coronavirus but from other causes as well. Relatives are reporting waiting times of up to four days and some have resorted to leaving the bodies outside their homes. Local newspaper El Universo reports that between 400 and 450 bodies have yet to be removed from homes. Guayaquil Mayor Cynthia Viteri announced on Tuesday that the first of three refrigerated containers for the storage of bodies had arrived

 

 

Link to comment

U istocnoj regiji u francuskoj, u stranačkim domovima je umrlo 570 ljudi. Oni nisu uračunat u ovu zvaničnu cifru o žrtvama virusa. Nisu svi naravno umrli od virusa ali će raditi testove da provjere. 

 

Danas 509 novih žrtava.

Edited by borris_
Link to comment
40 minutes ago, Anonymous said:

 

Jel' ima šanse da ukoliko uhvatiš malo vremena napišeš neko kratko uputstvo za ponašanje (tipa odlazaka u samoposlugu i sl...). Uglavnom je većina stvari jasna, ali ostale su neke sitne nedoumice.

 

Jbg, ne bavim se time tako da ne bih da savetujem jer ne znam plus i sam pratim savete drugih plus zdrav razum kad je to u pitanju.

Link to comment
 
Jbg, ne bavim se time tako da ne bih da savetujem jer ne znam plus i sam pratim savete drugih plus zdrav razum kad je to u pitanju.
Dig jesi li ti lekar?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
5 minutes ago, steins said:

Dig jesi li ti lekar?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

Jok, stomatologija plus public health.

Link to comment

I bravo Dug, držite se. Danas sam pročitao jedan post jedne medicinske sestre. Kaže kada su skidali prvog pacijenta sa aparata, svi su se skupili, neki i plakali. Svi su željeli da ga zagrle (obećali su da će uraditi kada sve ovo prodje).

Edited by borris_
Link to comment
I bravo Dug, držite se. Danas sam pročitao jedan post jedne medicinske sestre. Kaže kada su skidali prvog pacijenta sa aparata, svi su se skupili, neki i plakali. Svi su željeli da ga zagrle (obećali su da će uraditi kada sve ovo prodje).
Meni oči zavlažile malo kod prvog pacijenta pa sam pobego u drugu sobu

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
5 minutes ago, steins said:

Kako public health

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

Kao još jedna univ. diploma plus glumim RFZO za nekih 750k ljudi worldwide kojima je to jedini zdravstveni sistem.

 

edit: primer - jutros u Senegalu čovek kome apsolutno treba respirator. Nema tamo gde. Organizuj avion sa negative pressure opremom, nadji bolnicu gde mu ima pomoći, prebaci ga. 10 sati i X tisuća evra kasnije, na respiratoru je u Marseju. 

Edited by dig_chohano
Link to comment
6 minutes ago, dig_chohano said:

 

Kao još jedna univ. diploma plus glumim RFZO za nekih 750k ljudi worldwide kojima je to jedini zdravstveni sistem.

 

edit: primer - jutros u Senegalu čovek kome apsolutno treba respirator. Nema tamo gde. Organizuj avion sa negative pressure opremom, nadji bolnicu gde mu ima pomoći, prebaci ga. 10 sati i X tisuća evra kasnije, na respiratoru je u Marseju. 

Jbte. Nisam siguran dal sam više fasciniran ili zbunjen. 

Pa koje osiguranje ima taj u Senegalu sunce ti......:unsure:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...