Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

 

Results: Case #0 was a Chinese person who visited Germany for professional reasons. Sixteen subsequent cases emerged in four transmission generations. Signature mutations occurred upon foundation of generation 2, as well as in one patient pertaining to generation 4. Median incubation period and serial interval were 4.0 days, respectively. Transmissions occurred frequently pre-symptomatic, at day of symptom onset and during prodromal phase (symptoms other than fever and cough for ≥1 day at beginning of illness phase). Attack rates were 75% among members of a household cluster in common isolation, 10% among household contacts only together until isolation of case, and 5% among non-household high-risk contacts.

 

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3551335

Link to comment

Ozbiljna progresija broja umrlih u UK. 

180 - 380 - 560  u poslednja tri dana

 

Italijani su na tom broju zarazenih (30k) imali ~350 umrlih na dan

 

 

Edited by Orle Zmajević
Link to comment

Broj smrtnih slučajeva u Njujorku prešao je 1.000, a zvaničnici upozoravaju da se pogoršanje situacije tek očekuje.

Gradske zdravstvene vlasti saopštili su da je u gradu Njujorku od bolesti COVID 19 umrlo skoro 1.100 ljudi, a u državi Njujork više od 1.500 osoba.



Ne znam da li je neko pominjao.
Ako ima ovde nekog iz NY, nadam se da je ok

Link to comment
https://www.buzzfeed.com/albertonardelli/coronavirus-testing-iceland
 
Stopa smrtnosti na Islandu, koji je među liderima, ako ne i sam lider u testiranju, trenutno je 0,2% u odnosu na registrovane, odnosno 1% u odnosu na zatvorene slučajeve, s tim da treba naglasiti da ima samo dva smrtna slučaja pošto ceo Island ima oko 360.000 stanovnika.
Iceland je bottom 5 drzava po gustini naseljenosti na Svetu i logicno je sa se kod njih sporo siri.
Random testiranja u gusto naseljenim sredinama bi verovatno dala dosta drugacije rezultate.
Link to comment

   

14 minutes ago, cedo said:

 

dali mozes malo detaljnije ... kada je bilo to testiranje

jos bolje ako imas link neki do rezultata, pa i do razresnice, ako je proslo dovoljno vremena od testiranja, kako su svi ti ljudi zavrsili, koliko je ozdravilo ... sta vec nadjes :) 

 i daj to na opstu temu, ovde ce uskoro ostati zatrpano vucicem

 

https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/home-italian-town-fought-coronavirus-200326110756424.html

Link to comment

ali zanimljivo je da se japan jako dobro bori, a negde čuh da baš malo testiraju ?

 

pri tom su gusto naseljeni, tj. zbijeni po gradovima

verovatno je do mentaliteta, tj. discipline

Link to comment

Uuu dobra reportaža CNN ili sky iz bolnice u Napulju...

Moto je:

Naučili smo lekciju!

 

Nadam se da jesu

 

Naježio sam se...

 

 Edit:

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
13 minutes ago, Frank Pembleton said:

Uuu dobra reportaža CNN ili sky iz bolnice u Napulju...

Moto je:

Naučili smo lekciju!

 

Nadam se da jesu

 

Naježio sam se...

 

 Edit:

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

 

 

 

nazalost, misaona imenica za veliki deo sveta, bas kao i onaj gradic vo u italiji

Link to comment
 
nazalost, misaona imenica za veliki deo sveta, bas kao i onaj gradic vo u italiji
Kakomibse drže makedonci? Vidim za sada dobro...da ne čuje zlo

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
10 minutes ago, steins said:

Kakomibse drže makedonci? Vidim za sada dobro...da ne čuje zlo

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

iz tvojih usta u bozje usi :)

 

354 / 11 / 17 / 3.8k

 

kazu da za sada nema potrebe za zaostravanjem mera. mada, licno mislim da bih prekinuo medjugradski saobracaj

kumanovo novo zariste, debar se smirio

 

zaboravih kada su uvedene mere, ali ima oko 3 nedelje, a bitolj pre neki dan prvi slucaj, a sada jos 3

to se ne bi najverovatnije desilo da ljudi nisu ulazili/izlazili iz grada

uglavnom je to od ljudi koji ne postuju mere, pocevsi od one doktork, pa onaj par iz debra ... neku budalu sa inicijalima F.K. ce da krivicno gone zato sto je dosao iz srbije, dobio resenje o 14 dana karantina, a on otisao do roditelja, drugova, na posao i jos na saslusanju lagao da nije krsio karantin ... hrpu ljudi zarazio

 

jutros deci velim, pada sneg ... oni meni, ne zezaj, prvi april ... a evo ... 40-50cm snega napadalo

ili je apokalipsa ili gospod veli ljudima da sede kuci :)

Edited by cedo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...