Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ovaj genije.

Quote

Pulmolog Branimir Nestorović je posle sastanka sa predsednikom Vučićem, izrazio čuđenje što se narod koji je preživeo bombardovanje i sankcije sada plaši, kako je rekao, "najsmešnijeg virusa u istoriji čovečanstva".

"Da nemamo test, ne bi znali da je epidemija. U toku epidemije gripa imali smo izuzetno teške slučajeve, teške pneumonije, ništa nije bilo interesantno. Apelovao bih na sve, znam da se klikovi broje, pričao sam na Prvoj TV o tome, i iz celog mog izlaganja bilo je - profesor je rekao da će virus doći u Srbiju. Nema razloga za paniku, ovaj put nema razloga za paniku, više ljudi umire od mnogih drugih bolesti u Srbiji", poručio je on.

Nestorivić je ukazao i da je epidemija u Kini pri kraju, i istakao da estrogen štiti žene i da mogu slobodnu da putuju u Italiju u šoping, jer je "čuo da će biti velikih popusta".

 

Znači imaju test i znaju da je epidemija, ali zvanično nema zaraženih. OK.

Edited by vememah
Link to comment
bolesnik, mentalni
 
 
Bolest ne bira.

Ja nešto razmišljam pa se pitam da li će kada virus dodje u Srbiju predsednik nam bez zaštitne opreme da ide da obilazi bolesne, jer jebiga ako neko hoće da uradi selfie kako da mu kažeš ne?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

verovatno je u wuhanu strozije jer ima vise obolelih. u pekingu je slicno organizovano. izlazis sa propusnicom koju ti daju za 10 sekundi. stoji sluzbenik kod ulaza ii upise broj stana na papiricu. to je napravljeno da bi mogli uci dadilje npr. dostavljacima su zabranili ulaz na teritoriji i zato svi izlaze da pokupe svoje posiljke ili klopu na kapiji. jasno je zasto se to radi, sto manje kontakta i bespotrebnog svrljanja, manje ce se prenositi virus. 

 

u kini su navikli da se sve narucuje, do virusa mislim da minimum dve godine nisam bio u klasicnoj nabavci, mozda ako uletim u prodavnicu po cigare, inace sve sam narucivao preko mobilnog. sada ne donose kuci, vec moras da pokupis kod kapijje. 

 

evo kako to izgleda kod mene, slikao danas 

 

O6qQX0R.jpg

 

gZqcmSS.jpg

 

ovo je ekipa koja proverava ofise da li imas maske, termometre itd. pisao sam pre par dana o njima 

 

BEsEWox.jpg

 

 

xv7ukoe.jpg

 

 

propusnica

 

vkFEeMZ.jpg

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Iz tog pisma objavljenog prekjuče:

Quote

The conditions and environment here in Wuhan are more difficult and extreme than we could ever have imagined. There is a severe shortage of protective equipment, such as N95 respirators, face shields, goggles, gowns, and gloves. The goggles are made of plastic that must be repeatedly cleaned and sterilised in the ward, making them difficult to see through. Due to the need for frequent hand washing, several of our colleagues' hands are covered in painful rashes. As a result of wearing an N95 respirator for extended periods of time and layers of protective equipment, some nurses now have pressure ulcers on their ears and forehead. When wearing a mask to speak with patients, our voices are muted, so we have to speak very loudly. Wearing four layers of gloves is abnormally clumsy and does not work—we can't even open the packaging bags for medical devices, so giving patients injections is a huge challenge. In order to save energy and the time it takes to put on and take off protective clothing, we avoid eating and drinking for 2 hours before entering the isolation ward. Often, nurses' mouths are covered in blisters. Some nurses have fainted due to hypoglycaemia and hypoxia.

...
Due to an extreme shortage of health-care professionals in Wuhan, 14 000 nurses from across China have voluntarily come to Wuhan to support local medical health-care professionals. But we need much more help. We are asking nurses and medical staff from countries around the world to come to China now, to help us in this battle.


Dakle, kao što se vidi, jel', epidemija u Kini je na zalasku, u Vuhanu se medicinari dosađuju i tako to.

Edited by vememah
Link to comment



 
O6qQX0R.jpg
 



i to zapakovano tako su isto i namirnice iz prodavnica? a kako leti sa hranom iz frizera, isto ostave samo pretpostavljam negde u hladu?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Quote

На денешната прес конференција на премиерот Оливер Спасовски, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и д-р Жарко Караџовски истакнаа дека официјално има еден потврден случај на заразен од коронавирус во Македонија.


Станува збор за пациентка, родена 1970 година од Скопје, која одреден период престојувала во Италија.

„Нема простор за паника, пациентката е сместена на Инфективната клиника во Одделот за изолација, соодветно се третира нејзината состојба. Епидемилошките анализи укажуваа на тоа дека таа еден месец била во Италија во посета на роднини. Веќе две недели е болна и иницијално се тестирала во здравствената установа во Италија и непосредно по влегувањето на нашата земја директно се упатила на Клиниката за инфективни болести во Скопје. Инкубацијата е помината и во моментот на транспорт таа не претставувала опасност за да ја пренесе болеста“, рече Филипче.

 

 

https://tv21.tv/mk/ofitsijalno-prv-potvrden-sluchaj-na-koronavirus-vo-makedonija/

Quote

Инкубацијата е помината и во моментот на транспорт таа не претставувала опасност за да ја пренесе болеста

WTF?!?!

Edited by vememah
Link to comment

@banecare1 dočepa li neka žuta štampa iz Srbije recimo ove prve fotke mogu da zamislim naslov. Islo bi nešto tipa: rasulo u Kini, hranu im bacaju na ulicu (foto, video)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...