Jump to content

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

5 minutes ago, borris_ said:

Kako god kritikovali US vjerujem da će se oni i najbolje organizovati (izuzev nekih azijskih zemalja) 

Blam bi bio da puknu jer su poslednji na udaru, posle CN i EU.

Link to comment
4 minutes ago, borris_ said:

Kako god kritikovali US vjerujem da će se oni i najbolje organizovati (izuzev nekih azijskih zemalja) 

 

Nisam siguran. Oni još ne mogu da se organizuju oko nabavke materijala. Sve države biduju za ventilatore i ostale stvari, a onda ih Tramp sa federalnog nivoa nadbiduje, a jako sporo im dostavlja zalihe. Ozbiljan sam, tržište jbg :D

 

Evo Kuomo upravo priča kako maske od 65 centi plaćaju po 7 dolara i traži da se nacionalizuje nabavka medicinskih materijala. Retardirani babun još ne reaguje.

Edited by Ivo Petović
Link to comment
2 minutes ago, BWA said:

zato sto se gomila debila pristiglih sa skijalista i uopste iz inostranstva nije mogla strpiti jebenih 15 dana u kuci.

i danas ih jurca policija po gradu.

 

Синоћ у пола три је један идиот слетио аутом. Кад га је полиција питала куд је пошао, одговор је био "да се провоза".

Да се провоза. Изашао из карантина, усред полицијског часа у пола три ноћи да се провоза.

Link to comment

Nemačka kancelarka Angela Merkel donela je odluku da ode u kućnu izolaciju, saopštio je njen portparol Stefan Sajbert.

 

Kako prenose svetski mediji, odmah nakon konferencije na kojoj je saopštila odluku o uvođenju oštrijih mera zaštite u sklopu sprečavanja širenja zaraze virusom Covid-19, Merkel je obaveštena da je u petak bila u kontaktu sa doktorom koji je kasnije testiran pozitivno na koronavirus.

Naime, taj doktor joj je tada dao vakcinu protiv pneumokoka.

 

„Kancelarka je odmah odlučila da se povuče u kućni karantin. Biće testirana redovno u predstojećim danima, a svoje državničke obaveze će u međuvremenu obavljati od kuće“, rekao je Sajbert

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

U Italije je 14. dan karantine. 

Nije 14. dan, već 10. dan, i ne radi se, po milioniti put, o karantinu. Karantin i izolacija su jedna stvar, ovde se radilo(i još uvek radi) o ograničenju kretanja, gde je moglo da se izlazi samo zbog neophodnih potreba(nabavka, apoteka, ko mora da ide na posao).

 

Nadam se da je danas konačno trend okrenuo ka dole(kako je i bilo otprilike predvidjano) usled ograničenog kretanja ljudi. Danas skoro 80 manje mrtvih, a i broj obolelih usporava iako je porastao. Treba da prodje još par dana da se trend potvrdi, ali se zaista nadam da hoće, i da posle dužeg vremena se vidi nešto svetla na kraju tunela.

Link to comment

kg pangolina (koji je posrednik pri prenosu covid 19 sa slijepog misa na covjeka) na wet marketu kosta 250 dolara. namjerno se ne spustam na deponiju i predmetni topik. sad bio prilog na n1.

 

Link to comment
On 17.3.2020. at 19:10, Ivo Petović said:

btw, Kuomo je predložio i angažovanje vojske bilo kroz pravljenje poljskih bolnica bilo kroz ustupanje drugih objekata. Vidim danas da je bivši Njujorčanin koji ne plaća poreze u WH  to izgleda prihvatio.

 

 

Link to comment
26 minutes ago, Tresko said:

Nije 14. dan, već 10. dan, i ne radi se, po milioniti put, o karantinu. Karantin i izolacija su jedna stvar, ovde se radilo(i još uvek radi) o ograničenju kretanja, gde je moglo da se izlazi samo zbog neophodnih potreba(nabavka, apoteka, ko mora da ide na posao).

 

Nadam se da je danas konačno trend okrenuo ka dole(kako je i bilo otprilike predvidjano) usled ograničenog kretanja ljudi. Danas skoro 80 manje mrtvih, a i broj obolelih usporava iako je porastao. Treba da prodje još par dana da se trend potvrdi, ali se zaista nadam da hoće, i da posle dužeg vremena se vidi nešto svetla na kraju tunela.

 

Ako brojevi krenu dole onda je to rezultat tih mera koje nisu karantin i nece biti dodatnih ?

Izvini ja sve vreme mislim da je Italija, u tom delu bar, potpuno stala..negde sam procitao da su fabrike stopirane, to nije istina ?

Edited by villiem
Link to comment

Gradonačelnik Prijedora Milenko Đaković izjavio je danas da je osoba koja je juče izazvala saobraćajnu nezgodu u gradu morala biti u izolaciji i da će biti kažnjena.

“Ta osoba će biti kažnjena, nalog je pokrenut”, rekao je Đaković novinarima u Prijedoru nakon sjednice Štaba za vanredne situacije.

Prijedorski portali objavili su juče fotografiju saobraćajne nezgode u kojoj je ovo lice automobilom sletjelo u rijeku Gomjenicu, nakon čega je došlo u kontakt sa medicinskim radnicima Doma zdravlja i bolnice “Dr Mladen Stojanović”.

Nezvanična informacija je da je mjera izolacije ovom licu izrečena jer je doputovalo iz inostranstva.

 

hahahah.

jos 1 idiot.

Edited by BWA
Link to comment
3 minutes ago, villiem said:

 

Ako brojevi krenu dole onda je to rezultat tih mera koje nisu karantin i nece biti dodatnih ?

Izvini ja sve vreme mislim da je Italija, u tom delu bar, potpuno stala..negde sam procitao da su fabrike stopirane, to nije istina ?

Sinoć je valjda rekao Konte da se zatvaraju sve fabrike koje ne moraju da rade, radilo je sve normalno do juče.

Edited by zgembo
Link to comment
2 minutes ago, villiem said:

 

Ako brojevi krenu dole onda je to rezultat tih mera koje nisu karantin i nece biti dodatnih ?

Izvini ja sve vreme mislim da je Italija, u tom delu bar, potpuno stala..negde sam procitao da su fabrike stopirane, to nije istina ?

To je rezultat tih mera. Najbitnije je bilo u Lombardiji, gde je otprilike 65% slučajeva obolelih i mrtvih iz cele Italije.

Od 10.marta je na snazi ograničenje kretanja, i do juče su mogle da rade proizvodnje bilo kog tipa(uz poštovanje odredjenih mera sigurnosti). Kako većina privatnika nije poštovala te mere sigurnosti, juče je naredjeno da se zatvore SVE proizvodne delatnosti, sve fabrike, osim onih koje su neophodne za zdravstvo, za prehrambene artikle i ostalo neophodno za osnovno funkcionisanje. Ako ove mere ograničenja kretanja ili socijalnog distanciranja kako su ih krstili daju rezultat, drugih mera neće biti. Osim što će ako se u Lombardiji trend rasta nastavi, tamo okružiti i blokirati ceo region vojskom, jer se nastavljaju bekstva iz Milana dole na jug.

 

Dakle, Karantin: mera segregacije iz zdravstvenih razloga-obolelih lica, na unapred odredjeni broj dana, koja obuhvata da nema izlaska iz karantina iz bilo kojeg razloga i nema ulaska osim zdravstvenog osoblja.

 

Izolacija: mera segregacije obolelih osoba, na neodredjeni period vremena(do prestanka bolesti ili dok ne prestane da bude zarazan). U izolaciji važi još strožiji režim da nema izlaska niti ulaska, a čak i medicinsko osoblje ulazi samo u skafanderima i sa aparatima za disanje.

 

Znam da po medijima lupetaju i pišu o karantinima, izolacijama, autoizolacija i šta ja sve znam kakve budalaštine, ali treba ipak govoriti onako kako jeste.

Link to comment

Evo, vidim sad da je posle Kine, Kube i Rusija poslala pomoć u Italiju. Sleteo Arslan sa kamionima za dezinfekciju ulica, sa vozilima hitne pomoći, testovima za virus, i 20 lekara.

Dakle, pomažu, što se sad ovde ljudi zezaju prokleti komunisti: Kina, Rusija, Kuba.

Pomoć stigla iz Evropske unije i zemalja članica: 0

Link to comment

Турска: 289 новозаражених (укупно 1237) i 9 умрлих (укупно 30).

 

Полиција склања људе са променада и пешачких зона али нема званичног полицијског часа осим забране за старије од 65 година.

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...