Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Premijer Konte upao u otvoreni rat sa italijanskim zdravstvenim sistemom, posle optuzbi da je bolnica u Codugno kriva za propagiranje virusa u Lombardiji sad osudjuje koriscenje tampona "za siroke narodne mase" jer to nije potrebno ni korisno.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
10 minutes ago, mlatko said:

Premijer Konte upao u otvoreni rat sa italijanskim zdravstvenim sistemom, posle optuzbi da je bolnica u Codugno kriva za propagiranje virusa u Lombardiji sad osudjuje koriscenje tampona "za siroke narodne mase" jer to nije potrebno ni korisno.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

kakav tampon?

Link to comment
kakav tampon?
testovi (nepouzdani) za ovaj virus. stavio sam sinoc link sa wired-a i ima slika, pretpostavljam da je tako nesto. uzimaju uzorak (pozeljno na kucnoj adresi radi kontaminacije) na stapic za usi sa zadnjeg dela jezika/nepca koji se stavlja u gel i salje u labaratoriju. Posle otp. 5 sati zna se rezultat, koji je nepouzdan...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, mlatko said:

testovi (nepouzdani) za ovaj virus. stavio sam sinoc link sa wired-a i ima slika, pretpostavljam da je tako nesto. uzimaju uzorak (pozeljno na kucnoj adresi radi kontaminacije) na stapic za usi sa zadnjeg dela jezika/nepca koji se stavlja u gel i salje u labaratoriju. Posle otp. 5 sati zna se rezultat, koji je nepouzdan...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

pa to je bris ždrela. 

Postoji predpostavka da se virus u početnoj fazi tamo nastanjuje. 

Pitanje je koliko je nepouzdan rezultat

Link to comment
32 minutes ago, mlatko said:

Pa stavili su u karantin 2-3 regije i sad se svadjaju... kriv-kriv-koježiv

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

mislim na ozbiljan karantin, milano, torino itd u karantinu, zatvaranje aerodroma, obustavljane turističkih tura itd, kao u wuhanu tamo je dalo rezultate, ovo stavljane desetak sela i ukupno 100k ljudi je smejurija

Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

Al ti mozda pobije ostala sranja u organizmu pa mu bude lakse da se izbori :)

 

BTW, neki interni izvori pricaju da ima 7 slucajeva Corone u Kamenici. Navodno nece vlas da objavi. Verovatno 1% verovatnoca da je tacno. 

 

Bez ljutnje ali stvanro ne vidim poentu u prenošenju informacija za koje sam kažeš da su 1% tačne. 

Link to comment

Čitam danas da se u laboratorijskom testovima, lijek protiv malarije baziran na kininu (koji nije efikasan protiv malarije) pokazao dobre rezultate. 

Preporučujem vam da napravite zalihe švepsa i džina.  

Link to comment
mislim na ozbiljan karantin, milano, torino itd u karantinu, zatvaranje aerodroma, obustavljane turističkih tura itd, kao u wuhanu tamo je dalo rezultate, ovo stavljane desetak sela i ukupno 100k ljudi je smejurija
Za to treba 1 disciplina i da ne kazem fanatizam koji je u demokratskom drustvu neprimenjiv... Kina je već pretrpela probleme zbog manjka kontaminacije tokom prethodnih epidemija i pokazali su neki vid pomaka u tom pravcu. Ovde u Italiji se već i ovako broje nemali gubitci koji privreda trpi, posebno turizam. ako se nastavi u ovom pravcu nisu nemoguci i nemiri na ulicama. Svako tera vodu na svoj mlin, pere svoje ruke i prebacuje krivicu .

Inace, evo kako funcionise kontrola na aerodromima. slika Italije koja nesto radi na kraju videa



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, borris_ said:

Čitam danas da se u laboratorijskom testovima, lijek protiv malarije baziran na kininu (koji nije efikasan protiv malarije) pokazao dobre rezultate. 

Preporučujem vam da napravite zalihe švepsa i džina.  

I naoružam ose jer će doći ovo što nemaju zalihe švepsa i džina da nam ih otmu.

Link to comment

Ja danas pricao sa likom koji je dosao iz Australije preko Hong Konga. Kaze tanka provera i tamo i ovde u Becu.

 

Na kraju su sam mu rekao da cu mu dati 200 eur ako ne kaze da smo se sreli.... (spor internet u karantinu)

Edited by bags
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...