Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

7 minutes ago, Arkadija said:

NEPOTVRĐENO!!!!!!

Izgleda da i mi imamo jedu pacijentkinju, koja jem došla avionom sa skijanja izu Italije, i pala na testu.

 

Kakvom testu? Onom pravom, laboratorijskom (za koji svi tvrde da ga Srbija nema i nikada ga neće imati) ili na onom aerodromskom skeniranju temperature (za koje svi tvrde da se uopšte ne radi i svako prolazi kako mu se ćefne)?

 

U drugim vestima, let koji je vraćao turske državljane iz Irana u Istanbul je neplanirano sleteo u Ankaru i svi će biti odvedeni u karantin tamo. Nije preciziran razlog promene destinacije ali tabloidi su već odradili svoje tako da srećno bilo onome ko danas odluči da krene u bilo kakvu ozbiljniju nabavku. Ja sam to obavio tokom vikenda i sad ću lepo i samozadovoljno sebi da naspem jednu dunju.

Link to comment
26 minutes ago, dùda said:

I nije baš sve ovako kako pričaš.

 

I ja pišem iz iskustva sa familijom jer sam ja zvao hitnu i radio šta mi doktori kažu jer su ovi moji bili toliko bolesni da sami nisu mogli.

Dolazili su mi i lekari iz Belmedica, ali to košta.

Edited by toceje
Link to comment
7 minutes ago, toceje said:

 

I ja pišem iz iskustva sa familijom jer sam ja zvao hitnu i radio šta mi doktori kažu jer su ovi moji bili toliko bolesni da sami nisu mogli.

Dolazili su mi i lekari iz Belmedica, ali to košta.

pa to, ima raznih iskustava

a moje je takvo da su po moju majku dolazili samo i isključivo kada je lomila kukove, a lomila ih je oba

nažalost, bila je takvog zdravlja, da je, malo-malo pa bivalo nešto

ne znam koliko puta sam zvala hitnu i nikada nisu hteli da dođu osim u ta dva slučaja

čak sam je sama vozila u bolnicu u toku moždanog

pola života sam izgubila zbog takvih situacija, ali bolje da ne mračim ovde :dry:

 

onn topic

imam dve višekratne maske, to su neke motorističke, dakle protiv zagađenja. filteri se navodno peru

da li se to važi ?

Link to comment

U Austriji, na granici sa Italijom, firma zaposlenicima dala materijal da rade kod kuće narednih dana. Švabojeto™.

 

Sezonska gripa u BiH je prošle godine bio jako zajebana.

 

Spoiler

Otac mi je umro prošle godine. Kasne šezdesete, kuburio sa posljedicama moždanog udara no onda ga je gripa dotukla. Kompletna porodica je prošla tu gripu, ali je njega kao nekog sa najlošijim imunitetom dotukla.

 

Link to comment

Kod mene su oko pola jedan podelili ekipama opremu koja je preostala od, valjda, svinjskog gripa. 

I dalje nisu dobijena nikakva uputstva za postupanje ako se javi neko ko sumnja na virus.

Link to comment

Pratim malo italo medije, pre svega Corriere della Serra. I tamo na naslovnoj strani sajta neki Italijan autoritet na KZS decidnim tonom tvrdi da ove maske zdravim ljudima ne sluze nicemu. Ajde ti sad znaj... 

Link to comment
Just now, Kampokei said:

Pratim malo italo medije, pre svega Corriere della Serra. I tamo na naslovnoj strani sajta neki Italijan autoritet na KZS decidnim tonom tvrdi da ove maske zdravim ljudima ne sluze nicemu. Ajde ti sad znaj... 

pa ima veze sa onim što smo ranije čuli o maskama

jer navodno je maska samo da zaštitiš druge od sebe, a ne obrnuto, dakle čojstvo :D

Link to comment
1 minute ago, Kampokei said:

Pratim malo italo medije, pre svega Corriere della Serra. I tamo na naslovnoj strani sajta neki Italijan autoritet na KZS decidnim tonom tvrdi da ove maske zdravim ljudima ne sluze nicemu. Ajde ti sad znaj... 

Pa u pravu je čovek, te maske koje se kupuju u panici(one za molere, prašinu), zdravim ljudima ne služe ničemu. Mogu da služe bolesnim, da pokriju usta i nos i tako smanje izbacivanje patogena van.

Da bi se zdravi ljudi zaštitili od udisanja virusa i bakterija, potrebno je da kupe masku sa biološkim filterom za patogene najmanje nivoa 2.

Ali, džaba pričati ljudi neće da shvate, pa to ti je.

Link to comment

I onaj ko je na prvi pogled zdrav i simptome će razviti za koju nedelju ili nikad može da širi virus.

 

Zato je i te kako poželjno da svi imaju kakve-takve maske.

 

Jedini je problem što tu količinu nema ko da proizvede.

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...