Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

50 minutes ago, Kampokei said:

Ja trebalo da idem poslovno u Firencu 5. marta. Vec od nedelje se premisljam, a danas citam da je NYU zatvorio svoj kampus tamo i da je zabelezen i prvi slucaj virusa. Mislim da nista od putovanja. Nije mi toliko frka od virusa (a nije mi ni svejedno), veci mi je problem mogucnost nekih karantina po povratku.

trste je otkazao zakazane eksperimente

Link to comment
31 minutes ago, dùda said:

znam, naravno

ali kod mog muža se razvila bakterijska infekcija dišnih puteva, krenulo bilo ozbiljno na pluća

dešava se to često

 

I kako ste bez doktora znali da je bakterijsko? Radili ste anallizu krvi?

Link to comment

Sad slušao nekog doktora pulmologa. Od virusa uglavnom umiru muškarci stariji od 60 godina, umiru stariji sredovečni muškarci koji već boluju od neke bolesti, deca i mlađi muškarci ne umiru. Žene retko umiru, bilo koje godište da su. Virus slabi što vreme više protiče, tj virus je najopasniji kada epidemija počne, zato su dosta nastradali lekari i medicinsko osoblje u Kini na početku. Kinezi su podložniji infekciji i više ima smrtnih slučaja među njima od ostalih naroda, virus ima neki čudan lokalni karakter. Epidemija može da tinja godinu-dve...

Edited by slow
Link to comment

Iran's deputy health minister tests positive for coronavirus - Reuters citing local media

 

a potvrdjen i  prvi slucaj u hrvatskoj

Edited by InvisibleLight
Link to comment
32 minutes ago, djeneralche said:

I kako ste bez doktora znali da je bakterijsko? Radili ste anallizu krvi?

naravno da nismo, niti bih čekala ikakvu analizu, ponovo bi isto uradila

pokazalo se da smo bili u pravu

 

samo me zanima da li je iko od vas bio u nekoj urgentnoj situaciji sa nekim starijim, a hitnoj ne pada na pamet da dođe ?

 

inače sam, kao što sam već i rekla, jako oprezna sa antibioticima, samo krajnja nužda

kod nas je veći problem što se uzimaju i za običnu kijavicu

Link to comment

Hrvat boravio u Milanu izmedju 19-21.februara, ima blaze simptome. I imamo prva dva potvrdjena slucaja u Austriji, dve osobe 24 god iz Insbruka bili u Lombardiji.

 

To da pogadja vise jedan pol ili vise starije, naravno nista ne znaci. Koliko se samo puta deslilo da od gripa umre mladja, zdrava osoba.

Prosto previse se toga poklopi, padne imunitet u nekom trenutku, ko zna.

 

 

Edited by Jumanji
Link to comment
16 minutes ago, InvisibleLight said:

 

 

a potvrdjen i  prvi slucaj u hrvatskoj

Srbin pobedijo. Jos ce morati da mole Vulina i Zlatibora da im daju vakcinu.

 

PS

Mladic u HR je skroz dobro, ali ako je neumesno brisite. 

Link to comment
21 minutes ago, dùda said:

samo me zanima da li je iko od vas bio u nekoj urgentnoj situaciji sa nekim starijim, a hitnoj ne pada na pamet da dođe ?

 

hitna prvo pita za pritisak pa ostalo. ako je pritisak povišen diktiraš im spisak lekova koji imaš u kući, kažu ti terapiju i da se javiš za sat vremena.

pacijenti koje je omlatio kancer mogu da se nadaju poseti, ali samo ako im je baš loše ili imaju bolove.

verujem da bi one sa visokom temperaturom poslali pod mlak tuš i rekli da se jave za sat vremena.

zar nije u beogradu pre nekog vremena hitna tukla nekog pijanca koji im je stao pred kombi?

Link to comment
4 minutes ago, toceje said:

 

hitna prvo pita za pritisak pa ostalo. ako je pritisak povišen diktiraš im spisak lekova koji imaš u kući, kažu ti terapiju i da se javiš za sat vremena.

pacijenti koje je omlatio kancer mogu da se nadaju poseti, ali samo ako im je baš loše ili imaju bolove.

verujem da bi one sa visokom temperaturom poslali pod mlak tuš i rekli da se jave za sat vremena.

zar nije u beogradu pre nekog vremena hitna tukla nekog pijanca koji im je stao pred kombi?

Nažalost imam dosta iskustva sa starom pokojnom majkom.

I nije baš sve ovako kako pričaš.

Sreća moja te sam imala doktorku u komšiluku koja je znala tako u pola noći da mi donese antibiotik "na slepo".

Može mlaka voda kad imaš 25 godina, ne sporim.

Link to comment

Uzela bih podatke sa rezervom o razmerama epidemije s obzirom na priličnu nonšalanciju zdravstvenih zvaničnika kada je u pitanju sprovođenje mera, a moguće je da pojedine evropske zemlje dramatizuju da bi dobile ekstra novac iz budžeta EU. Sezona redovnog gripa je takođe u toku, a ljudi umiru i od drugh bolesti.

 

Nama rekli "odlično ste pripremljeni", dakle- dalje šape od novčanika.

Edited by halloween
Link to comment

zar nije to da su žene manje podložne demantovano?

koliko sam ja uspeo pohvatati najpre im se činilo da je tako jer su muškarci bili više pogođeni, ali su valjda shvatili da je razlog to što su u Kini muški mnogo veći potrošači cigareta i zbog toga imaju dosta slabiji imunitet.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...