Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

ja ću na planinu 

obnovljivi izvori energije kol'ko oćeš, obnovljivi izvori hrane  (krave, ovce, livada )

nadam se da negde postoje zakopane neke kubure, srbi gorštaci su to, a u slučaju da nagrnu građanitm :D

Link to comment

Ja trebalo da idem poslovno u Firencu 5. marta. Vec od nedelje se premisljam, a danas citam da je NYU zatvorio svoj kampus tamo i da je zabelezen i prvi slucaj virusa. Mislim da nista od putovanja. Nije mi toliko frka od virusa (a nije mi ni svejedno), veci mi je problem mogucnost nekih karantina po povratku.

Link to comment

meni je frka, npr. bronhijalni sam asthmatičar i polupan mi je imuni sistem. Ne znam šta da mislim o opasnosti od virusa

Kao da sam negde pročitao da je grupacija 40+ dosta ugrožena... 

Link to comment

ja sam evo za koji dan 60 :tongue:, ali nešto nisam uplašena

zabrinuta sam zbog muža, on je dijabetičar

 

i pre par godina smo zajedno , otrpilike isti dan, uhvatili nekakav grip, dosta gadan, to pre par godina bilo

ja se nekako izborila bez antibiotika, a on ne, takav kašalj i bol u plućima je imao, da je to bilo strašno, sreća smo kući imali neki jak antibiotik, pa onda ajde na sreću, samo da se ne ide po našim domovima zdravlja u vreme gripa

sat vremena posle prve tablete antibiotika se stanje drastično popravilo, uboli smo antibiotik, sreća

međutim, od tada ne mogu da zaboravim kako se naglo i gadno desilo to pogoršanje sa plućima :ph34r:, prilično se čovek uplaši

ja sam inaače zagovornik da antibiotici idu samo u krajnjem slučaju, mislim da se to pokazalo kao dobro

Link to comment
14 minutes ago, Filozof manijak said:

meni je frka, npr. bronhijalni sam asthmatičar i polupan mi je imuni sistem. Ne znam šta da mislim o opasnosti od virusa

Kao da sam negde pročitao da je grupacija 40+ dosta ugrožena... 

Pa javi se Zlatiboru i Vulinu da ti smućkaju nešto na brzaka i rešiš problem. I ti si veverica.........................:tongue:

Link to comment
11 minutes ago, dùda said:

ja sam evo za koji dan 60 :tongue:, ali nešto nisam uplašena

zabrinuta sam zbog muža, on je dijabetičar

 

i pre par godina smo zajedno , otrpilike isti dan, uhvatili nekakav grip, dosta gadan, to pre par godina bilo

ja se nekako izborila bez antibiotika, a on ne, takav kašalj i bol u plućima je imao, da je to bilo strašno, sreća smo kući imali neki jak antibiotik, pa onda ajde na sreću, samo da se ne ide po našim domovima zdravlja u vreme gripa

sat vremena posle prve tablete antibiotika se stanje drastično popravilo, uboli smo antibiotik, sreća

međutim, od tada ne mogu da zaboravim kako se naglo i gadno desilo to pogoršanje sa plućima :ph34r:, prilično se čovek uplaši

ja sam inaače zagovornik da antibiotici idu samo u krajnjem slučaju, mislim da se to pokazalo kao dobro

Nisam doktor, ali mogu da pogledam... antibiotici ne deluju na viruse, grip izazivaju virusi.

Link to comment
2 minutes ago, JozoMujica said:

Nisam doktor, ali mogu da pogledam... antibiotici ne deluju na viruse, grip izazivaju virusi.

znam, naravno

ali kod mog muža se razvila bakterijska infekcija dišnih puteva, krenulo bilo ozbiljno na pluća

dešava se to često

 

Link to comment
5 minutes ago, JozoMujica said:

Nisam doktor, ali mogu da pogledam... antibiotici ne deluju na viruse, grip izazivaju virusi.

 

samo sto je sekundarna (bakterijska) infekcija dosta cesta kad imas grip

 

edit-duda pre

Edited by InvisibleLight
Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

 

samo sto je sekundarna (bakterijska) infekcija dosta cesta kad imas grip

Ma znam, samo skrećem pažnju da neko ne pomisli da može antibioticima (koje srećom ima u kući, šta će mu lekar kad može da pogodi) da leči grip.

Link to comment
Just now, JozoMujica said:

Ma znam, samo skrećem pažnju da neko ne pomisli da može antibioticima (koje srećom ima u kući, šta će mu lekar kad može da pogodi) da leči grip.

da, ima  toga dostau srbiji. cim krenu prvi simptomi 'necega' odmah uzimaju antibiotike..

Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

da, ima  toga dostau srbiji. cim krenu prvi simptomi 'necega' odmah uzimaju antibiotike..

nije problem u antibioticima nego sto se samoprepisuju™

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...