Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ja se plašim da će korona doći i ovde. Gde će biti karantin kada se sada renovira Infektivna klinika? 

 

Sutra idem u redovnu veću kupovinu, ne planiram da pravim rezerve.

Link to comment

švabija zemlja neće valjda :happy:

 

 
Quote

 

 

Breaking: A man in Cologne/Köln, Germany was just taken to hospital with Covid symptoms. He had arrived by train from the Italian outbreak area a couple of days ago. And now the best part: Since the Robert Koch institute has not declared Italy a risk zone yet, he was checked up at hospital and then sent home to seek his GP. "Checked up" didn't include a test for the coronavirus though. Great job, people. Great fucking job. Also, this happened in the neighbourhood just next from where I live. Wow...

 

 

 

edit a i finska isto

 

Quote

Finland evacuated people from wuhan and didnt even place them in quarantine. They just got off from airplane and went home.

 
Edited by gone fishing
Link to comment

Ako sam dobro razumeo, Italija je upravo objavila da je preminula jos jedna osoba obolela od Korona virusa..sesta po redu.

 

Koje su sanse da ovo jos uvek nije stiglo kod nas..

Link to comment
Just now, SNARC said:

Ako sam dobro razumeo, Italija je upravo objavila da je preminula jos jedna osoba obolela od Korona virusa..sesta po redu.

 

Koje su sanse da ovo jos uvek nije stiglo kod nas..

Moja koleginica je danas pitala našeg pomoćnika direktora ( ako nije sns, onda je svim srcem za njih, jer nikada ne bi bio na ovoj finkciji bez njih), da li je Virus stigao kod nas, na šta joj je on odgovorio, zar misliš da bi naša dtržava to objavila.

Link to comment
1 hour ago, steins said:

Svabe imaju jednu od najboljih institucija za epidemiologiju i zarazne bolesti - RKI.
Francuzi ne zaostaju mnogo za njima.
Ovo sa Italijom se desilo najpre zbog ogromnog propusta epidemiologa koji nisu obraćali pažnju na putnike koji su dolazili iz drugih kriznih područja tipa Japan, Koreja, Singapur... 10 dana ranije je bio pičvajz sa onim Britancem koji je rasjeao virus iz Indonezije po Francuskoj, Britaniji i Španiji.
Tu je odgovor bio dobar pa je ta situacija rešena, mislim da su francuzi digli ili trebaju da dignu karantin sa onog turističkog centra.
Singapur je fenomenalno rešava situaciju sa koronom, ali oni su svoju lekciju naučili sa SARSom.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

 

Institut Pasteur najavio vakcinu za ..... 2 godine.

 

Iz karantina polako pustaju ljude.

 

danas su blokirali autobus koji je dolazio iz Italije (Milana) jer sumljaju da jedan Putnik ima virus.

Link to comment

Ako su % vezani za smrtnost po starosnim grupama koje sam ja video tacni, s obzirom na prosecnu starost stanovnistva u Srbiji, to sa zataskavanjem ce ici malo teze...

Link to comment
2 minutes ago, jorma shparga said:

Ako su % vezani za smrtnost po starosnim grupama koje sam ja video tacni, s obzirom na prosecnu starost stanovnistva u Srbiji, to sa zataskavanjem ce ici malo teze...

 

Sve se to podvede pod prirodnu smrt..seti se Obrenovca.

Link to comment

Ma da. Jos je ovo lakse udenuti negde; komplikacije od obicnog gripa, usled dejstva neke hronicne bolesti. Da li mi uopste mozemo odraditi test za ovo u nekoj ustanovi?

Link to comment

Jedini zaključak koji se nameće jeste da se mora sprovoditi oštra kontrola širenja. Ne znam kako bih drugačije tumačio ovaj grafik i slučajeve u IT I JK u poredjenju sa ostalim zemljama. Trendlajnovi su :ph34r:

A5EEB220-EBD7-4350-B6E8-BE75AD2EB5CA.jpeg

Edited by Spirit
Link to comment

Simptomi su identicni gripu, zato je sad ovoliko zvanicno zarazenih, ljudi koji su zarazeni vec danima ili nedeljama ali nikom nije palo napamet da ih testira za korona grip. Siguran sam da se vec vise rasirio po evropi ali u drugim zenljama testiraju samo one koji imaju vezu s Kinom. Od 230 zarazenih ovde samo 4 imalo vezu s Kinom 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...