Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Hm, meni moji Rumuni nisu još otkazali, stoji mi da idem u sredu, jutarnjim letom za Bukurešt...
 
Ćemo vidimo, meni se baš ne ide, ali, kontam da će avion biti prazan, staviću rukavice, pa kako bude...
 
 
Čudno jbt
Link to comment
5 minutes ago, lo zingaro said:

10% na intenzivnu, 40% potrebna bolnicka nega, ostalo lezi luci. Ovih 40% nephodni aparati za disanje. Trajanje lecenja ovih koji su morali u bolnicu oko 3 nedelje 

40% zarazenih treba aparate??? Ja mislio 5, max 10%. Pa mi (Srbija) smo ugasili na vec na 500 zarazenih ako ne i na manje!

Link to comment
12 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Zar nisu rekli 20%, a 5% na intenzivnu?

To je statistika iz Kine, čiji je prosečan stanovnik 8 godina mlađi od prosečnog Italijana.

Link to comment
9 minutes ago, lo zingaro said:

10% na intenzivnu, 40% potrebna bolnicka nega, ostalo lezi luci. Ovih 40% nephodni aparati za disanje. Trajanje lecenja ovih koji su morali u bolnicu oko 3 nedelje 

Pa kako ?

Šta je onda intenzivna (10%) ako 40% nije , a potrebni aparati ? :blink:

Link to comment

Izraelci su uradili pravu stvar pošto je sada očigledno da su aerodromi leglo zaraze i da nema više pogodjenih™ područja.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
E, koliko je vremena prošlo izmedju 1 i drugog slučaja korone u Srbiji? 
Nebitno. Nisu povezani

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

Ovo za Izrael, brat putovao tamo u petak, danas se vratio. Kad su ulazili u Izrael, niko ih nista nije pitao, nikakva posebna kontrola. Italijane, Nemce, Francuze i Spance su vratili kuci, ostali usli bez problema. Danas se vratio za BG preko Istanbula, nigde im nisu merili temperaturu niti ih ista pitali. 

Link to comment

da li su nešto detaljnije opisali šta se tačno podrazumeva pod stavljanjem u karantin cele zemlje

 

zabrana kretanja(policijski čas)?

 

ok ovo za manifestacije, škole etc...

 

 

e

sad našao

 


 

U zemlji su zabranjena javna okupljanja, a građani će se moći kretati samo na posao, iz zdravstvenih razloga ili u hitnim slučajevima.

Dodao je da su ove mjere, koje će stupiti na stagu u utorak, način da se od virusa odbrani najranjiviji sloj stanovništva.

Do sada su ove restrikcije bile na snazi u pojedinim regijama.

 

Javni prevoz će ostati u funkciji

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
19 minutes ago, dùda said:

Pa kako ?

Šta je onda intenzivna (10%) ako 40% nije , a potrebni aparati ? :blink:

Nije neophodna intenzivna za aparat za disanje. Imaju one scafandre koji pomazu pri disanju dok lezis u normalnom odelenju.

Link to comment

U senci Italije danas je “napredovala” i Spanija. 555 novih slucajeva samo danas i sada ukupno imaju 1229! :(

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
25 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

40% zarazenih treba aparate??? Ja mislio 5, max 10%. Pa mi (Srbija) smo ugasili na vec na 500 zarazenih ako ne i na manje!

to je od onih koji su imali dovoljno jake simptome da odu kod doktora. postoji li informacija (mada ne znam kako bi postojala) koliko ljudi zahvati coronu i ima manje probleme i ne javi se uopšte u bolnicu ?

 

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

da li su nešto detaljnije opisali šta se tačno podrazumeva pod stavljanjem u karantin cele zemlje

 

zabrana kretanja(policijski čas)?

 

ok ovo za manifestacije, škole etc...

Kretanje kuca posao I nabavka namirnica. Nista vise. Poceli su da zaystavljaju random automobile konacno. Jedino je glupo da su restorani I kafici otvoteni do 6 ali sad su stvarno ispraznili.

Link to comment
44 minutes ago, vememah said:

Očekujte slično u Nemačkoj, Francuskoj, Španiji i Britaniji kad za desetak dana dođu na sadašnji italijanski broj zaraženih na milion stanovnika.

 

U odnosu na broj stanovnika, Švajcarska i Norveška su takođe jako pogođene. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...