Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

 

Quote

 

Grčko zdravstvo demantuje Crkvu: Koronavirus može da se prenese i pričešćem

 

Nacionalna komisija Grčke za javno zdravstvo odgovorila je na današnju kategoričnu tvrdnju Stalnog Svetog sinoda Grčke pravoslavne crkve da se "nijedna bolest ne prenosi svetim pričešćem". :smiley_hail:

O tome se u Grčkoj danima vodi javna polemika, odnosno o tome da li je zbog epidemije koronavirusa bezbedno ići na skupove u crkvama, a debata se danas samo razgorela zbog saopštenja Sinoda čija je namera bila suprotna, da dogmatski umiri.

 

Međutim, eksperti Komisije Grčke za javno zdravstvo su saopštili da se "virus prenosi pljuvačkom i prenosi se kašičicom", te i pričešćem, i apelovali na ljude da izbegavaju javna okupljanja - uključujući i crkve.

 

 

http://rs.n1info.com/Svet/a576400/Grcko-zdravstvo-demantuje-Crkvu-Koronavirus-moze-da-se-prenese-i-pricescem.html

 

 

Edited by levi
Link to comment

Upravo sam stigao iz Bugarske. Apsolutno nikakva kontrola na granicama.

U jednom malom marketu u Banskom kasirka nosi hirurške rukavice i masku. Svi ostali opušteni totalno.

Ginger bar pun pijanih Engleza. Kaže mi recepcioner u hotelu da mu je grupa od 15 Grka otkazala zbog virusa.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
7 minutes ago, dvb-t manijak said:

Apsolutno nikakva kontrola na granicama.

 

Baš se čudim.

 

 

Edited by vememah
Link to comment
3 hours ago, renne said:

Gospođi edit rumuni otkazali sastanke i prezentaciju, dobili naredbu od svoje vlade da do 31.3. nikog ne primaju. Radiće se preko video veze koliko se može.
Ozbiljni ljudi...

Hm, meni moji Rumuni nisu još otkazali, stoji mi da idem u sredu, jutarnjim letom za Bukurešt...

 

Ćemo vidimo, meni se baš ne ide, ali, kontam da će avion biti prazan, staviću rukavice, pa kako bude...

 

 

Link to comment
1 minute ago, steins said:

Cela Italija u karanteni

FTW

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

:ph34r:

 

kako su to planirali da izvedu

živ nisam da vidim

Link to comment
17 minutes ago, napadaj said:

 

Očekujte slično u Nemačkoj, Francuskoj, Španiji i Britaniji kad za desetak dana dođu na sadašnji italijanski broj zaraženih na milion stanovnika.


Da su pametni, uradili bi to već danas.

Edited by vememah
Link to comment
7 minutes ago, dvb-t manijak said:

 Apsolutno nikakva kontrola na granicama.

 

 

izrael stavlja u karantin na dve nedelje SVE koji ulaze u zemlju

 

italija se upravo blokirala

 

sta se ceka

Link to comment
10 hours ago, lo zingaro said:

...ali problem je sto skoro pola obolelih ima potrebu za strucnim lecenjem po mogucnosti u bolnici. Takvih je ovde vec vise od 3000. 

50% obolelih mora u bolnicu? Zar nisu rekli 20%, a 5% na intenzivnu? I sta ovaj prvi pacijent <40 god a morao da bude 3 nedelje u bolnici?

Link to comment
3 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

50% obolelih mora u bolnicu? Zar nisu rekli 20%, a 5% na intenzivnu? I sta ovaj prvi pacijent <40 god a morao da bude 3 nedelje u bolnici?

10% na intenzivnu, 40% potrebna bolnicka nega, ostalo lezi luci. Ovih 40% nephodni aparati za disanje. Trajanje lecenja ovih koji su morali u bolnicu oko 3 nedelje 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...