Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ima i do toga, ali ima i dosta do vakcine.

npr Poljaci, meni bar, deluju da su poprilicno u dobrom zdravstvenom stanju.
Em podnose bilo kakve vremenske uslove bez problema, em su haos fit kao nacija, trce po parkovima, planinama, svako nesto trenira, ja zgodniju/fitiju™ naciju nisam video nigde.

A opet, po % umrlih (kad se uzme u obzir broj zarazenih) od korone, su na samom vrhu. Katastrofa i uzas. Dok im je procenat vakcinisanih verovatno oko 55%, ne verujem da je preko 60%.
 

  • +1 1
Link to comment
Link to comment
20 minutes ago, Have_Fun said:

Ima i do toga, ali ima i dosta do vakcine.

npr Poljaci, meni bar, deluju da su poprilicno u dobrom zdravstvenom stanju.
Em podnose bilo kakve vremenske uslove bez problema, em su haos fit kao nacija, trce po parkovima, planinama, svako nesto trenira, ja zgodniju/fitiju™ naciju nisam video nigde.

A opet, po % umrlih (kad se uzme u obzir broj zarazenih) od korone, su na samom vrhu. Katastrofa i uzas. Dok im je procenat vakcinisanih verovatno oko 55%, ne verujem da je preko 60%.
 

 

Naravno, samo kažem da nije samo 1 faktor nikada. Amerikanci su em gojazni (što je jedan od glavnih uzročnika komplikacija kod kovida), em zbog preskupih cena medicinskih usluga retko i idu kod lekara preventivno + ne leče se koliko bi trebalo. I verovatno je ta populacija koja je i inače zapuštena daleko manje vakcinisana od japija koji trče po Central parku, otud i tolika smrtnost. Deo njih bi derovatno umirao i da je vakcinisan.

  • +1 3
Link to comment

Čitao i ja nešto slično po netu o brojevima zaraženih i nekakvog pada opterećenja bolnica. Prestajem polako da pratim jer apsolutnu logiku ne vidim u svemu ovome. Danas se Engleska otvorila, mada nisu ni bili preterano zatvoreni. Puni stadioni, koliko vidim po storijima drugara pabovi i žurke šljakaju samo tako, verovatno uz pasove ali opet je gomila ljudi na istom mestu u isto vreme bez maski i brojevi dnevno zaraženih su počeli dobrano da padaju ispod 100K. Sa druge strane u Nemačkoj već 2 mesecima nema nikakvih velikih okupljanja, zakoni su prilično strogi za okupljanja, restorane, prevoz (po tramvajima, sbanovima upada prilično često kontrola i proverava da li si vakcinisan ili testiran da bi mogao da se voziš) ali i pored svega smo juče utukli skoro 190K zaraženih s tendencijom da stučemo to i preko ovih dana. Znam koji su brojevi vakcinisanih u Engleskoj, Danskoj i u Nemačkoj ali iskreno ako do sada svim ovim merama nisu uspeli da pređu 80%, kamoli da doguraju do preko 90% ja stvarno ne vidim način da se sve ovo nekako završi. Generalno me zabole jer smo porodično u home officu, uskoro slavimo 2 godine, bustovani smo pa imamo pristup svemu ali pored svih mera ubijamo 190K zaraženih dnevno. Jedina dva puta koja vidim je da: bukvalno primene kineski metod izolovanja (što je nemoguće) il da probaju ono što englezi i danci probaju sada. Bukvalno svaka tri dana menjaju pravila i bukvalno svaka tri dana mere fejluju.

  • +1 1
Link to comment

Upravo te mere u poslednja dva meseca drze Nemacku na ovim brojkama iz januara, koje su realno presmesne za ono sto su imali Francuzi i UK. Koliko je to dobro ili ne videcemo za dva meseca.

 

 

Edited by Mos
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Zlurad said:

 Jedina dva puta koja vidim je da: bukvalno primene kineski metod izolovanja (što je nemoguće) il da probaju ono što englezi i danci probaju sada. Bukvalno svaka tri dana menjaju pravila i bukvalno svaka tri dana mere fejluju.

Ja lično mislim da smo svi nahebali u Danskoj. Gospođa ministarska je rekla da će sljedeći period biti mnogo čupav i da očekujemo pukotine u sistemu a pogotovo u školama i na poslu jer će biti dosta bolovanja. Ali, kaže ona, to je nesto što moramo zajedno svi  pregurati. Aj ti budi pametan

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Mos said:
Upravo te mere u poslednja dva meseca drze Nemacku na ovim brojkama iz januara, koje su realno presmesne za ono sto su imali Francuzi i UK. Koliko je to dobro ili ne videcemo za dva meseca.
 
 

Koje crne brojke Mos? Nemačka je od polovine januara, recimo 15 dana na preko 120K dnevno zaraženih. Znaš da se ovde ponedeljak i vikendi ne računaju jer kasne podaci ali zato ostalim danima komotno stižemo Britaniju pored svih mera. I kod njih bez mera nekako pada, ovde i pored svih mera izgleda raste. Majkemi, ne vidim logiku. Kao što ne vidim logiku da se deca od 5-11 vakcinišu sa 2 doze biontecha, sada kad je omikron verovatno 90% dominantan a svi ostali moraju buster jer dve doze ne rade (dovoljno dobro).

 

edit: malo sam ispizdeo jer mi je coronawarn opet pocrvenela. A prvi put je pocrvena jer sam se bustovao iznad test centra pa navatala nekog mucenika. Sad je pocrvenela jer sam isao u test centar koji je spojen sa vakcionacionim centrom da bi se testirao i skinuo crveno pa i tamo navatalo nekog. Pa jeeeebooote :isuse::lolol:

Edited by Zlurad
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...