Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

ova moja barem ne tupi i ne pametuje. samo je rekla da nece da se vakcinise i na tome je ostala. ne znam sta ce sa cerkama posto su obe jako dobre, ali posle 12. januara nece moci trenirati ako nisu vakcinisane, a sumnjam da jesu

Link to comment

A mi evo mozgamo kako nabaviti sanitarni ausvajs u Francuskoj za nekog ko je primio jednu dozu, prosao kao bos po trnju jer ima tesku autoimunu bolest i zapravo ne bi smeo da prima nikakve vakcine. Nadlezni doktori naravno slezu ramenima ili teraju da se vakcinise jer eto i prosli put je prezivela :ph34r:

 

Link to comment
7 minutes ago, Leia said:

A mi evo mozgamo kako nabaviti sanitarni ausvajs u Francuskoj za nekog ko je primio jednu dozu, prosao kao bos po trnju jer ima tesku autoimunu bolest i zapravo ne bi smeo da prima nikakve vakcine. Nadlezni doktori naravno slezu ramenima ili teraju da se vakcinise jer eto i prosli put je prezivela :ph34r:

 

 

Teška tema, ne poznajem tu osobu i naravno ne mogu da budem objektivan, ovde se autoimune bolesti ne vode kao kontraindikacija za vakcine. Lično samo znam za kolegu koji ne želi zbog toga da se vakciniše ali isto tako nijedan doktor neće da mu da potvrdu za to, sa druge strane imam prijateljicu sa multiple sklerozu koja je već primila tri biontechove doze uz solidno drmanje par dana ali sada je sve uredu.

 

Upravo zbog toga je izuzetno važno da svi koji su "zdravi" prime vakcine kako bi ove grupe u manjini mogli opet da žive kolko tolko normalnim životom.

  • +1 3
Link to comment

@BoyciePa to i jeste catch, zvanicno se autoimune bolesti ne vode kao razlog za kontraindikacije na kovid vakcine ali osoba (inace moja sestra) je kad se razbolela ima tome 15tak godina od lekara dobila misljenje da ne treba da prima vakcine, bilo kakve, ikad. Pa je onda u opstoj panici na kraju i pristala da primi 1 Fajzera, i posle se nedelju dana izmucila jezivo.

I sad u celom ovom haosu treba ubedjivati nadlezne da je to stvarno tako i da nisi hiroviti antivakser, a bez ausvajsa od 15tog mozes da se slikas :ph34r: 

Kako ce na posao, kako ce bilo gde...

Zato i shiznem kad vidim ove pametnice koje izmisljaju razloge da se ne vakcinisu bez ikakvog smislenog utemeljenja, valjda da bi se osecali posebno, sta li

  • +1 2
  • Tužno 4
Link to comment

Mogući problem je što u osobi zaraženoj obema varijantama virus može da se iskombinuje tako da nastane nešto još opasnije. To je već opisivano u slučaju istovremenog zaražavanja gamom i deltom.

 

 

 

 

Link to comment

Edit:

Kovid rejdž post je bio u pitanju.

Da kao na grupnoj terapiji malo se olakšam :D

nebitan za diskusiju pa s toga i editovan :D

Edited by Have_Fun
  • +1 1
Link to comment
Quote

Israel recorded almost 3,000 new coronavirus cases for the second day in a row, according to data released Wednesday, as the infection rate continued to climb and senior Health Ministry officials were reportedly weighing a switch to a policy of reaching herd immunity through mass infection.

Ministry data published Wednesday morning showed 2,967 infections were confirmed on Tuesday, a similar number to the previous day, which had been a three-month high. (...)
However, the massive rise in infections has yet to translate to a rise in COVID-19 hospitalizations and serious cases. There were 88 serious patients, a similar number to the past few weeks, including 39 on ventilators and 18 on ECMO machines. (...)
Channel 12 news reported Tuesday evening that senior officials in the Health Ministry have recently raised the option of switching to a “mass infection model.” (...)
It said the slowed pace of child vaccination and the unwillingness to impose a lockdown or other major restrictions “don’t enable any other model.”

https://www.timesofisrael.com/as-covid-outbreak-intensifies-israel-said-mulling-mass-infection-policy/

Edited by vememah
Link to comment
3 hours ago, Leia said:

@BoyciePa to i jeste catch, zvanicno se autoimune bolesti ne vode kao razlog za kontraindikacije na kovid vakcine ali osoba (inace moja sestra) je kad se razbolela ima tome 15tak godina od lekara dobila misljenje da ne treba da prima vakcine, bilo kakve, ikad. Pa je onda u opstoj panici na kraju i pristala da primi 1 Fajzera, i posle se nedelju dana izmucila jezivo.

I sad u celom ovom haosu treba ubedjivati nadlezne da je to stvarno tako i da nisi hiroviti antivakser, a bez ausvajsa od 15tog mozes da se slikas :ph34r: 

Žao mi je tvoje sestre. Ali prvi doktor jeste bio antivakser, jer nikada autoimune bolesti nisu bile kontraindikacija za sve vakcine (samo za žive koje se mahom više i ne koriste). Evo, vakcina za grip se prima već jako dugo i stav svih strukovnih udruženja je da se preporučuje vakcinacija bolesnicima sa autoimunim bolestima (njima čak više nego ostalima).

Ja nisam doktor, ne znam okolnosti pa svakako ne mogu reći da li je prva reakcija bila prava, psihosomatska ili samo slučajnost. Ali mogu reći šta su zaključci strukovnih lekarskih udruženja koji se bave autoimunim bolestima.

Link to comment

Nemačka:

 

Quote

Clinical epidemiological data
Additional information is known for some of the omicron cases available in the reporting system. Information on symptoms was submitted for 6,788 cases; predominantly no or mild symptoms were reported. The most common symptoms reported by patients were rhinitis (54%), cough (57%), and sore throat (39%). 124 patients were hospitalized and four persons died. Exposure abroad was reported for 543 (5%) cases. 186 patients were unvaccinated, 4,020 were fully vaccinated, of these, booster vaccination was reported for 1,137. Based on the data submitted 148 reinfections were identified among all transmitted omicron infections, for none of the persons affected by reinfection, no previous illnesses were reported.

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/Wochenbericht/Wochenbericht_2021-12-30.pdf?__blob=publicationFile (prevod: Deepl)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...