Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ne čini mi se veruj mi

A mogu da uporedim jer sam bio i tamo i 'vamo

 

3. po broju umrlih od kovida već danima unazad, duže vreme je tako.. niko ništa ne preduzima

 

U Srbiji bar neke mere postoje.. kovid propusnice u večernjim satima.. ovde ništa!

 

N i š t a!

 

Maske se nose napolju zbog zagađenog vazduha, unutra niko ne jebe to ni 2%

 

Nikakve mere ne postoje, nikakve, niko ništa ne poštuje niti sprovodi

 

Jebe im se

Link to comment

Brat mi danas reče da je čuo da se zeleni sertifikat može kupiti za 30 evra. Ne znam da li je u pitanju prevara (tj. dokument koji ne funkcioniše, sam čin bi bio prevara), niste baš pisali o tome na ovom potforumu?

Link to comment

Pošto je JAR pregurao pik omikron talasa i po pitanju broja hospitalizovanih, da vidimo kakva je tamo situacija.

 

7kAznGW.png

 

y5Ha0Od.png

 

https://covid-19dashboard.news24.com/

 

Deltini pikovi:
20.179 slučajeva (7-dnevni prosek) 8.7.
17.560 hospitalizovanih 14.7.
2597 na intenzivnoj 10.7.
1508 na respiratoru 17.7.

Omikronovi pikovi:
23.437 slučajeva (7-dnevni prosek) 17.12.
9324 hospitalizovanih 22.12.
674 na intenzivnoj 29.12. (još raste)
294 na respiratoru 29.12. (još raste)

Omikronovi pikovi izraženi kao procenat deltinih pikova:
Slučajevi: 116%
Hospitalizovani: 53%
Intenzivna (još raste): 26%
Respirator (još raste): 19%

Edited by vememah
  • +1 2
  • Hvala 4
Link to comment

Katastrofa i na Kanarima. Vec danima skacu brojevi potpuno bez ikakve kontrole - danas smo stigli do 5000 (ekvivalent 20k u Srbiji). U glavnom gradu 5% populacije je zarazeno u poslednjih nedelju dana. Poceo je ozbiljno da raste i broj hospitalizacija. Praznici, turisti (u turistickim zonama masku ne nosi niko), opustenost nakon nekoliko meseci izuzetno dobre situacije. Smesi nam se lockdown, ali imam utisak da se situacija potpuno otela kontroli.

 

Inace, pricao sam juce s drugarom, lekarom koji je od pocetka u covid prici u Finskoj. Kaze da je trenutno najveca briga da li omikron moze da izazove long-covid. Inace, on je tretirao dosta long-covid pacijenata i zapanjen je raznolikoscu i intenzitetom oblika u kojima se bolest ispoljava.

Link to comment
2 hours ago, Have_Fun said:

Ne čini mi se veruj mi

A mogu da uporedim jer sam bio i tamo i 'vamo

 

3. po broju umrlih od kovida već danima unazad, duže vreme je tako.. niko ništa ne preduzima

 

U Srbiji bar neke mere postoje.. kovid propusnice u večernjim satima.. ovde ništa!

 

N i š t a!

 

Maske se nose napolju zbog zagađenog vazduha, unutra niko ne jebe to ni 2%

 

Nikakve mere ne postoje, nikakve, niko ništa ne poštuje niti sprovodi

 

Jebe im se

 

Prijavi da je virus za abortus, odma će da preduzmu mere.

  • +1 1
Link to comment

Nisam baš skontao šta je nekima smešno oko stvari koje sam napisao a dešavaju se ovde u PL, pa reaguju sa "hahaha" smajli emoticonima :)

 

Al' doooobro

 

I Nestor je rekao da je najsmešniji virus i pitanju :)

Link to comment
9 hours ago, vememah said:

Pošto je JAR pregurao pik omikron talasa i po pitanju broja hospitalizovanih, da vidimo kakva je tamo situacija.

 

 

https://covid-19dashboard.news24.com/

 

Deltini pikovi:
20.179 slučajeva (7-dnevni prosek) 8.7.
17.560 hospitalizovanih 14.7.
2597 na intenzivnoj 10.7.
1508 na respiratoru 17.7.

Omikronovi pikovi:
23.437 slučajeva (7-dnevni prosek) 17.12.
9324 hospitalizovanih 22.12.
674 na intenzivnoj 29.12. (još raste)
294 na respiratoru 29.12. (još raste)

Omikronovi pikovi izraženi kao procenat deltinih pikova:
Slučajevi: 116%
Hospitalizovani: 53%
Intenzivna (još raste): 26%
Respirator (još raste): 19%

i sve to u uglavnom mladoj i jedno 3-4 puta prokuzenoj populaciji. nije bas macji kasalj, kao sto se ovde stvara konsenzus.

svakako je dobro da je ocigledno blazi od delte, ali delta je bila brutalna,  nije to bas tolika uteha.

Link to comment

@Have_Fun apsolutno te razumem, ovako i moja iskustva sa poljacima ovde iz Nemačke potvrđuju priče da je u PL na snazi izuzetno konzervativni narativ koji sve probleme prebacuje na migrante, LGTB i sl. U Srbiji je covid makar formalno "priznat" kao opasnost, u PL ni to.

Edited by Boycie
  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Boycie said:

@Have_Fun apsolutno te razumem, ovako i moja iskustva sa poljacima ovde iz Nemačke potvrđuju priče da je u PL na snazi izuzetno konzervativni narativ koji sve probleme prebacuje na migrante, LGTB i sl. U Srbiji je covid makar formalno "priznat" kao opasnost, u PL ni to.

 

jedina mama koje zbog nevakcinisanosti ne moze da gleda trening klizanja u klubu gde moja cerka trenira je poljakinja. i ponosna je na to. 

  • Tužno 2
Link to comment
5 minutes ago, Ros said:

 

jedina mama koje zbog nevakcinisanosti ne moze da gleda trening klizanja u klubu gde moja cerka trenira je poljakinja. i ponosna je na to. 

 

Skoro pa ista priča ovde, maloletna ćerka ima dečju gimnastiku, uvek kada su neke mere u pitanju one se otkazuju. Tek kasnije smo provalili da se otkazuju zato što Poljakinja koja vodi te treninge nije vakcinicana, sve ostale sportske aktivnosti idu redovno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...