Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 hours ago, cedo said:

borise, sta je to u francuskoj, danas preko 200k

jel tu bar deo neprijavljenih od bozicnog vikenda ili sve u zadnja 24 sata ?

 

 

to je vec 4X vise od prijavljivanja u pikovima prethodnih talasa

Tu su uracunali i ove zaostale od vikenda. Ali ce sigurno biti opet preko 200k danas. 

Nikad ovako nije bilo. Ja samo dobijam preko aplikacije da sam bio u kontaktu sa zarazenim. Od kada sam je instalirao, ovo je prvi put da sam dobio ove poruke. 

Isto tako se testira mnogo. Ja sam u zadnjiv 10 dana 3 puta testirao (2 antigenska u apotekama i jedan autotest).

 

  • Hvala 1
Link to comment
56 minutes ago, borris_ said:

Tu su uracunali i ove zaostale od vikenda. Ali ce sigurno biti opet preko 200k danas. 

Nikad ovako nije bilo. Ja samo dobijam preko aplikacije da sam bio u kontaktu sa zarazenim. Od kada sam je instalirao, ovo je prvi put da sam dobio ove poruke. 

Isto tako se testira mnogo. Ja sam u zadnjiv 10 dana 3 puta testirao (2 antigenska u apotekama i jedan autotest).

 


amateri, ovde u DE se mesecima testiramo svi na poslu / vrtiću i školi 2x nedeljno :happy:

 

Meni dosada aplikacija nije puštala upozorenja. Videćemo kako će biti kada grune omikron. 

Link to comment

Interesantno. Ovdje je u skolama maska obavezna (moja djeca su je nosila citavu 2021.) ali nisu prakidali skolu (osim sedam dana na proljece). I nismo se testirali kao vi.

I opet imamo manje smrtnih slucajeva u 2021. od njemaca (zbirno i proporcialno). 

Link to comment

Izasle i kod nas povelike brojke

 

https://www.bbc.co.uk/news/uk-59822687

 

 

Quote

 

Daily reported Covid cases in the UK jumped to a record 183,037 on Wednesday. 

The latest figure includes five days of data from Northern Ireland, accounting for almost 23,000 cases, after reporting was delayed over Christmas.

Cases have continued to hit record highs due to the highly infectious Omicron variant, which officials earlier on Wednesday said now makes up 90% of all community cases in England.

Over the last seven days, 914,723 people have tested positive for Covid across the UK.

And a total of 10,462 people were in hospital with Covid in England as of Wednesday morning, figures from NHS England show.

This is up 48% from a week ago and is the highest number of admissions since 1 March.

Not all the patients in hospital will have been admitted for Covid - latest data suggests about three in 10 have the virus but were admitted to hospital for something else.

Another 57 deaths were recorded in the UK within 28 days of a positive test.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Boycie said:


amateri, ovde u DE se mesecima testiramo svi na poslu / vrtiću i školi 2x nedeljno :happy:

 

Meni dosada aplikacija nije puštala upozorenja. Videćemo kako će biti kada grune omikron. 

 

meni dva puta u poslednjih mesec dana. vrlo verovatno sam sedeo blizu nekog u metrou (prvi put), a drugi put nabavka u lidlu

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Interesantno. Ovdje je u skolama maska obavezna (moja djeca su je nosila citavu 2021.) ali nisu prakidali skolu (osim sedam dana na proljece). I nismo se testirali kao vi.

I opet imamo manje smrtnih slucajeva u 2021. od njemaca (zbirno i proporcialno). 


Jbg mnogo veća gustina stanovništva, ogromne u utrašnje migracije i pored mera i velika “slobodoljubivosti” određenih grupa:rolleyes:  a i mere su relativno smešne u poređenju sa ostatkom evrope. 

 

12 minutes ago, Ros said:

 

meni dva puta u poslednjih mesec dana. vrlo verovatno sam sedeo blizu nekog u metrou (prvi put), a drugi put nabavka u lidlu


Otkako je pandemije izbegavam špiceve upravo zbog toga, uglavnom krećem već u 5 na posao a vraćam se kući u 14 umesto u 8 i 17. Ali ta opcija je luksuz već. 

Edited by Boycie
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Boycie said:

Otkako je pandemije izbegavam špiceve upravo zbog toga, uglavnom krećem već u 5 na posao a vraćam se kući u 14 umesto u 8 i 17. Ali ta opcija je luksuz već. 

 

ja ujutro izbegnem spic (oko 7), ali u povratku bas i ne mogu. app bi mogao da prikaze i vremenski period kad mi je telefon bio izlozen "zarazenom" telefonu. ovako je gledanje u bob, manje vise

Link to comment

Mi nismo isli u firmu od kraja oktobra (prosle godine! proveravam da li sam pobrkala loncice, ali tako je), zato ce nam racun za struju biti jos veci :vesala2:

Link to comment

Zena ne ide u firmu od novembra (kod nje je rad od kuce norma u firmi u normalnom okomnostima, 3-4 dana kuci 2-1 dan u firmi), ja sam mocao od kuce da radim ali mi se islo u biro da vidim malo kolege (i radi menze naravno). Ali od januara 100% od kuce. Mozda odem jedanput i sedmici. 

Link to comment

U Poljskoj je jebena katastrofa!

A kreteni i dalje ništa ne rade pobodom toga!

 

Jbt, svakog dana br umrlih kao da je ratno stanje

 

Ovo nije država, ovo je cirkus!

Ma i cirkus je organizovan

 

Šta treba jebeno da se desi da se kreteni dozovu pameti i urade nešto?!

Link to comment

Srbija bar neke mere ima

 

Ovde ne postoji apsolutno ništa!

N i š t a!

 

A o zdravstvenom sistemu sam već rejdžovao

 

Ako bih morao da biram između PL i SRB gde da se zarazim i lečim, bez razmišljanja bih birao SRB

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...