Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

  

On 24.12.2021. at 10:51, levi said:

jel i uz ove nove varijante virusa ide gubitak ukusa i mirisa? nisam to odavno čuo, mada slabije i pratim 

 

On 24.12.2021. at 13:34, Кристофер Лумумбо said:

Ne ide uz Omicron

 

Po klasteru sa Farskih Ostrva ispada da ide, ali ne baš često.

 

FHaD8noXIAMuKaI?format=png&name=900x900

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.12.22.21268021v1.full.pdf

 

Edited by vememah
Link to comment

a englezi 0 za božić :happy:

- amerima opao broj zaraženih sa 267269 okuženih i 1297 umrlih koliko su imali u četvrtak na jučerašnjih 40458 okuženih i 108 umrlih, zaključak se sam nameće svaki dan proglasiti za božić i sačuvali bi 90% izgubljenih života u pandemiji :D

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Mos said:

Nemci 10.000 na badnji dan :D 

 

Znas valjda i sam da i kad nije najsvetiji praznik imaju problema sa pribavljanjem podataka. Tamo u utorak, sredu kad se vrate sa odmora ima da odu cifre preko 100K

Link to comment

Meni tvitovi i priče kako omikron probija i bustere ništa ne znače ako se ne zna rezultat tog probijanja. Ako je rezultat lakša prehlada/temperatura onda je to valjda ono čemu težimo?!

  • +1 7
Link to comment

po prvim podacima nečipovane i nepreležale individue sa omikronom imaju tek 11% manje šanse da završe u bolnici nego sa deltom, pa se smatra da je razlog dosadašnje manje hospitalizacije u južnoj africi i uk visoka prokuženost stanovništva, u uk je to čak 95% što će reći da njih ne možemo da uzmemo kao reper za ostatak sveta a posebno nas ali zato amere možemo zbog mnogo niže stope čipovanja

Edited by gone fishing
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...