Jump to content
IGNORED

Лединe и све о њима


б1lme3

Recommended Posts

2 hours ago, djeneralche said:

Gde pise da su to te Ledine? Kakve veze imaju te Ledine sa Palama osim sto su oba mesta u BiH.

djeneralče, poslušaj pesmu u kojoj ide taj vozi me na Pale preko ledina, vidi vremenski okvir kada je pesma nastala i onda će ti biti jasno o kojim Ledinama se piše. Ne treba biti posebno vispren, osim toga nije skretanje sa teme jer se pokušavalo staviti u okvir kakos se to desilo u Srbiji, BG, Ledinama (kod BG), ništa posebno.

@ToniAdams: svakako, slažem se.

 

Link to comment
40 minutes ago, djeneralche said:

Koliko ja znam ne postoji nikakvo mesto Ledine kada se dolazi na Pale bez obzira dolazilo se iz pravca Rogatice, Sokolca, Goradza, Sarajeva. Prilicno brain damage rasprava.

moguce da nema

ali u ovim bg ledinama zivi solidan broj izbeglica

u takvim naseljima su zare goci i slicni radi gosti

lako moguce da nabrajju mesta da se sluasoci nadju u tome

 

a mozda zaista nema veze sa naseljem

 

msm, jbt, pisemo o pesmi zareta i gocija i trazimo smisao

Link to comment

Na Ledinama je onaj fascinantni kompleks u kojem su stambene zgrade, dve sale za veselja, hotel i akva park. Onaj turistički bus treba i to da uvrsti u obilazak, nek slikaju Japanci.

Edited by napadaj
Link to comment
15 minutes ago, napadaj said:

Na Ledinama je onaj fascinantni kompleks u kojem su stambene zgrade, dve sale za veselja, hotel i akva park. Onaj turistički bus treba i to da uvrsti u obilazak, nek slikaju Bugari.

+1

 

Bio sam tamo na svadbi nedavno, unutra čak ni ne izgleda loše, nije kičerica kakvu sam očekivao.

Link to comment
5 minutes ago, ragasto said:

+1

 

Bio sam tamo na svadbi nedavno, unutra čak ni ne izgleda loše, nije kičerica kakvu sam očekivao.


Ja samo na noćnom kupanju, ali sam primetio da su sva tri puta kada sam išao tamo obe sale bile pune.

Link to comment

Zar se na Ledine nisu masovno iselili i kinezi iz 70-og bloka?

*u smislu stanovanja a ne biznisa

 

to daje potpuno novo znacenje zaretovoj i gocijevoj pesmi zar ne ?

Link to comment
18 hours ago, napadaj said:

Na Ledinama je onaj fascinantni kompleks u kojem su stambene zgrade, dve sale za veselja, hotel i akva park.

 

Povezan tunelom ispod ulice, dodao bih.

 

Ledine su sa ponajbolji primer kasabizacije Beograda, te ograničenosti i alavosti ovog naroda.

Link to comment

nisu jedini, ali da, deluje da se tamo ulog podize

 

gledamo sad vec decenijama unazad da se parcelisu njive bez ikakvog plana, ulice ostavljau preuske da se razmene i dva automobila, a onda ih domacini jos dodatno suze tako sto "parapet" gurnu bar pola metra u ulicu

sve to naravno bez ikakve infrastrukture koja bi "primila" novoizgradjene objekte i stanare

 

na ledinama idu korak dalje, pa na takve placeve umesto porodicnih kuca sad vec uveliko guraju stambene zgrade sa sve vise stanova

znam ljude koji imaju stanove u takvim zgradama i nikako nisu zadovoljni kako to sve izgleda

 

prosto neverovatno, uzevsi u obzir da beograd nije na kakvom nepristupacnom terenu, na obali ili slicno, vec ima "onoliko" prostora da se lagano siri na gotovo sve strane, ali jbg

Link to comment
39 minutes ago, pbg12345 said:

na ledinama idu korak dalje, pa na takve placeve umesto porodicnih kuca sad vec uveliko guraju stambene zgrade sa sve vise stanova

znam ljude koji imaju stanove u takvim zgradama i nikako nisu zadovoljni kako to sve izgleda

 

Da izvine ti što ih znaš - tamo ko je kupio stan je kreten.

 

Busije i Plavi horizonti bar imaju ulice dovoljno široke za odvodne kanale s obe strane i jbn trotoar, obrise nekog urbanističkog planiranja, za razliku od te kasabe.

Link to comment

e jbg, radi se o zenskoj osobi od 70+ godina koja je veci deo zivota prozivela tu nedaleko u blokovima

to je bilo najblize gde je mogla kupiti stan sa vrlo ogranicenom sumom novca

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Лединe и све о њима

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...