Jump to content
IGNORED

Tenis 2020.


Ros

Recommended Posts

2 minutes ago, harper said:

 

Naravno da postoji ali i ovo sa tenisom i NBA kosarkom nije nista drugo do najobicnija histericna farsa u svrhu licnog marketinga. Pricamo o multimilionerima koji imaju brojne opcije da pomognu svojoj zajednici a svaki hiljaditi od njih ce dati nekog cvonjka za bilo kakvu humanitarnu akciju. Stav ogromne vecine sportista po pitanju rasne nejednakosti je jasan i vise puta iskazan, ako neko zeli da dosledan u tome onda neka sedi kuci i ne igra a ne da zajebava druge sportiste zbog svog licnog marketinga.

 

Sta se postize ovim najnovijim bojkotom? Podize se nacionalna svest o tom konkretnom problemu? U SAD se poslednjih meseci prakticno ni o cemu ne govori osim o tome. I treba da se govori o tome, treba da se vrsi pritisak, treba da se ucestvuje u raznim akcijama pre i posle utakmica, ne vidim problem ni da igrac kaze "dok se ovo ne promeni ja necu da igram i zabavljam publiku, jebe mi se". To bi bilo posteno i principijelno. Ovo sranje iz kategorije "ne sedi mi se vise u bablu jer nema koksa i kurvi pa hajde malo da dizem prasinu" je cisto drkanje kurca. Modni detalj.

 

Možda samo misle da je glupo da oni pikaju lopte u ligi gde je koliko procenata crnaca? - dok iste te crnce panduri ubijaju i maltretiraju po ulicama i dok ljudi ginu po ulicama u protestima koji traju praktično mesecima već. Dakle, postiže se davanje 100 miliona puta većeg značaja rasnom problemu, protestima i aktuelnoj situaciji nego da se sve tj sportovi odvijaju kao da je sve normalno, kao što verujem da se bojkotom postiže veći i dublji "reach" u USA populaciju i shvatanje tih ljudi o stvarnoj važnosti tog problema.

Što se mene tiče, bilo bi super da se apsolutno svi sportovi zagase barem u USA gde je taj problem očigledno jako izražen dok država ne donese duboke, konkretne i slojevite odluke i poteze u cilju popravljanja situacije. A kome je do sporta i jebenog loptanja, tu je youtube i ostatak sveta, npr Srpska Ling Long liga.

Link to comment

Malo me ova situacija, kad je uporedim sa onom Hjuston/Hong Kong/Kina podsjeća na onaj vic "a, frka kad je tvoja keva".

 

Dok je kapala kineska lova, bilo je "ne čačkaj ljudska prava, to je ionako precjenjen koncept", sad kad je mečka zaigrala u sopstvenom dvorištu, sad je "raise awareness".

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

Govorim u smislu da se u javnosti vise prica, dal ce ovaj ili onaj da da podrsku i kako ce da izgleda ta podrska, umesto da to bude posao institucija na nivou drzava ili EU, npr. koji su vrlo demokrate i glasni kad je Belorusija ili neka druga boranija u pitanju.


Ne znam kakve veze ima shit show u Americi i trenutni turniri u USA sa licemerjem EU prema Belorusiji i ostalim boranijama. Da je licemerna jeste, tu nema spora.

Link to comment
4 minutes ago, Mos said:


Ne znam kakve veze ima shit show u Americi i trenutni turniri u USA sa licemerjem EU prema Belorusiji i ostalim boranijama. Da je licemerna jeste, tu nema spora.

Ima veze, demokratija i borba protiv rasizma bi trebalo da bude globalna borba a ne ad hok rijaliti sou. Bar ja tako vidim. U Americi vlada rasizam?¿ OK, nema vise medjunarodnih sportskih takmicenja, dok to ne srede, a ne da se svaljuje teret odluka na sportiste van Amerike.

Link to comment

Što bi ikog van USA zanimala unutar društvena situacija u istoj?

Rasizam jeste globalni problem.

Rasizam u USA je problem jedino USA i njenih građana.

 

Edited by Filozof manijak
Link to comment



 
Could not disagree more, rasizam je globalna pojava i kao što svi treba da budemo jednaki u smislu tretiranja po rasnoj osnovi tako i svi treba da budemo jednaki u borbi protiv diskriminacije tog tipa, bez obzira na boju kože i/ili demografiju. To pogotovu važi za osobe čije reči imaju veliki reach, one treba i moraju da budu najglasnije.


Jedno su reci, drugo dela.

Svako normalan, ponavljam treci put, mora da ustane i kaze jasno i glasno da je protiv verske i rasne mrznje i nejednakosti. I tu nema diskusije.

Ja pricam o konkretnim takmicenjima. Sta antirasizam dobija time sto ce NBA ili USO da se otkazu? Bas nista. Skrenuce se paznja, bice price, halabuke i galame 3-5-meseci godinu dana i...? Igrace se sledece godine i opet nista.

Ne menjaju se ljudska svest i problematicni zakoni ukorenjeni u drustvu time sto bojkotujes sportska takmicenja.
Svako pojedinacno, pogotovu ti uticajni treba da rade aktivno na tome, kako Lebron tako i Novak, mada ovaj nas zivi u drugacijoj zajednici od Lebrona i vise putuje, ali ako Amerikanac radi nesto u svojoj da menja svest po ovom pitanju na svakom koraku, sva cast, a ako ne, trebao je ko Irving da ostane kod kuce.




Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Što bi ikog van USA zanimale unutar društvena situacija u istoj?

Rasizam jeste globalnio problem.

Rasizam u USA je problem jedino USA i njenih građana.

 

BRate, ne govorimo o fakin' Luksembugu, vec o vodecoj zemlji sveta.

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Što bi ikog van USA zanimala unutar društvena situacija u istoj?

Rasizam jeste globalni problem.

Rasizam u USA je problem jedino USA i njenih građana.

 

 

Ja mislim da su USA zrele za jedne medjunarodne sankcije

  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Ima veze, demokratija i borba protiv rasizma bi trebalo da bude globalna borba a ne ad hok rijaliti sou. Bar ja tako vidim. U Americi vlada rasizam?¿ OK, nema vise medjunarodnih sportskih takmicenja, dok to ne srede, a ne da se svaljuje teret odluka na sportiste van Amerike.


Ok, to je istina, tako bi trebalo. Ko će tu odluku da donese? Onaj bolid od predsednika? Ili organizatori turnira, sponzori i mediji koji rade sve da se bar neka takmičenja održe i opstane profit? 

Link to comment
Just now, Mil@n said:

 

Možda samo misle da je glupo da oni pikaju lopte u ligi gde je koliko procenata crnaca? - dok iste te crnce panduri ubijaju i maltretiraju po ulicama i dok ljudi ginu po ulicama u protestima koji traju praktično mesecima već. Dakle, postiže se davanje 100 miliona puta većeg značaja rasnom problemu, protestima i aktuelnoj situaciji nego da se sve tj sportovi odvijaju kao da je sve normalno, kao što verujem da se bojkotom postiže veći i dublji "reach" u USA populaciju i shvatanje tih ljudi o stvarnoj važnosti tog problema.

Što se mene tiče, bilo bi super da se apsolutno svi sportovi zagase barem u USA gde je taj problem očigledno jako izražen dok država ne donese duboke, konkretne i slojevite odluke i poteze u cilju popravljanja situacije. A kome je do sporta i jebenog loptanja, tu je youtube i ostatak sveta, npr Srpska Ling Long liga.

 

Pa, sto su koji kurac dolazili u taj babl da igraju kosarku? Sta, ovaj poslednji slucaj ranjavanja je pokazao da u americkoj policiji dominira rasizam prema crncima a do juce to nije bio slucaj pa je moglo da se igra? Batali me s tim opstim mestima, majke ti. Nema nikakvih problema, neka kazu da nece da igraju dok "drzava ne donese duboke, konkretne i slojevite odluke i poteze" (a to je svakako nesto sto se donosi tek tako, preko noci), neka raskinu ugovore s mrskim, rasistickim klubovima i neka sede kuci. Ako treba, neka naprave i svoju ligu umesto da zabavljaju i donose profit mrskim belcima koji sede na celu vecine klubova ili su vlasnici istih. Sve je to savrseno legitimno i postiglo bi mnogo veci efekat od ovog "hocu piskim - necu piskim" ucenjivanja multimilionera koji su postali to sto su postali upravo u drustvu protiv cijeg rasizma se bore.

 

Da me neko pogresno ne shvati, problem rasizma u SAD je realan i protiv njega se treba boriti svim sredstvima. Samo ne vidim nikakvu svrhu ovih inicijativa koje kao treba da podignu svest u SAD o problemu rasizma do sledece utakmice i sledeceg masnog ugovora. Ovo je cisto isprdjivanje, otprilike kao ono kad se "Me Too" pokret koji je trebalo da poboljsa polozaj miliona sikaniranih i diskriminisanih zena pretvorio u naricanje javnosti nad sudbinom nekoliko holivudskih glumica koje mlate stotine miliona dolara i zive privilegovanim zivotima koje skoro niko sebi ne moze da priusti. "I bogati placu" fazon iz loseg vica.

Link to comment
2 minutes ago, Jumanji said:

 

Ja pricam o konkretnim takmicenjima. Sta antirasizam dobija time sto ce NBA ili USO da se otkazu? Bas nista. Skrenuce se paznja, bice price, halabuke i galame 3-5-meseci godinu dana i...? Igrace se sledece godine i opet nista.

 


Ovo nije tačno. Vrlo ima smisla ako se razne zlatne koke, koje prave milijarde korporacijama i sponzorima, reše da ne igraju. Konkretno u slučaju NBA se to vidi u poslednjih par meseci u medijima, koji se ubiše od priče o social justice-u i ligi koja je pristala na sve uslove, samo da im se ne zamere. Evo i juče kad su rešili da ne igraju, niko glas nije podigao. Stvari se menjaju kao i uvek sporo, ali se menjaju mrvu po mrvu. Tamo je situacija došla očigledno došla do tačke ključanja i nekih promena će biti. Svet nije isti kao prošle godine.

Link to comment
Just now, Mos said:


Ok, to je istina, tako bi trebalo. Ko će tu odluku da donese? Onaj bolid od predsednika? Ili organizatori turnira, sponzori i mediji koji rade sve da se bar neka takmičenja održe i opstane profit? 

Sve se slazemo jbg, zivimo u licemernom svetu, to nam sto nam je. Zato sam i napisao sprdnja komentar da ce Djokovic biti kriv u celoj prici, igrao ili ne igrao.

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...