Jump to content
IGNORED

Tenis 2020.


Ros

Recommended Posts

48 minutes ago, Heaviside said:

Novak mu beži više od 2000 poena, a Tim na RG i Parizu može da osvoji nešto manje od 1800. Mora Tim da osvoji još jedan turnir pored ta dva da bi prestigao Đokovića.

 

27 minutes ago, Heaviside said:

Istekao edit...

 

Kapiram da će Tim igrati Beč, naročito ako osvoji RG. Nije potpuno nerealno da osvoji oba, ali da uz to osvoji i Pariz je jako teško. Tim ima finale prošle godine na ATP finals, a Novak i Rafa svega 200 i 400 bodova, pa su male šanse da Tim tamo smanji razliku. Rafa može da ga ugrozi ako svoji Pariz i završni masters, a Novak kiksne i tamo i na RG.

 

Realno, ostaje prvi do kraja godine. Nije izgubio meč cele godine, a ima i lepu prednost koja se stiže teže nego obično jer se ne gube bodovi.

 

Nije baš najjasnije, ukoliko se ne brišu bodovi od prošle godine nije uopšte bitno kolko je se bodova brani od prošle godine. Svaki turnir šansa za potpuno nove bodove.

Da li ovo važi samo za sve  turnire (da se ne brišu bodovi) ili samo neke ? Pretpostavljam da će bodovi za prošlogodišnjeg završnog mastersa biti obrisani.

 

Nadam se da ima neko stručniji  koje može da objasni, ovo korona bodovanje, da mi koji brinemo za atake potencijalnih uzurpatora na No 1 možemo mirno da spavamo :D

Link to comment
5 minutes ago, General Ripper said:

 

 

Nije baš najjasnije, ukoliko se ne brišu bodovi od prošle godine nije uopšte bitno kolko je se bodova brani od prošle godine. Svaki turnir šansa za potpuno nove bodove.

Da li ovo važi samo za sve  turnire (da se ne brišu bodovi) ili samo neke ? Pretpostavljam da će bodovi za prošlogodišnjeg završnog mastersa biti obrisani.

 

Nadam se da ima neko stručniji  koje može da objasni, ovo korona bodovanje, da mi koji brinemo za atake potencijalnih uzurpatora na No 1 možemo mirno da spavamo :D

 

nije tako ... sansa za nove bodove postoji tamo gde mozes da nadmasis proslogodisnji rezultat ... i belezi ti se bolji rezultat

nema sabiranja poena sa istog turnira dva puta

ako npr. imas titulu prosle godine, ove godine ne mozes uzeti ni poen, ali ce ti se priznati oni od prosle (Nadal - US Open)

  • +1 1
Link to comment

Ja jos ne mogu da se pomirim s onom pijanom kokoskom na US Openu koja je zevala okolo i pogodila je loptica. Kokoska je dozivela 15 minuta slave a sprecila je potencijalno nevidjenu stvar u tenisu, da jedan igrac osvoji sve sto se uopste igralo do oktobra. Jeste da je samo nekoliko turnira u pitanju ali svejedno, pisalo bi se kao istorijski rezultat. Kakva jebena steta.

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment
11 minutes ago, harper said:

Ja jos ne mogu da se pomirim s onom pijanom kokoskom na US Openu koja je zevala okolo i pogodila je loptica. Kokoska je dozivela 15 minuta slave a sprecila je potencijalno nevidjenu stvar u tenisu, da jedan igrac osvoji sve sto se uopste igralo do oktobra. Jeste da je samo nekoliko turnira u pitanju ali svejedno, pisalo bi se kao istorijski rezultat. Kakva jebena steta.

 

Nesto se mislim da ce to u konacnici da izadje na dobro, kada je Novak u pitanju. Mod sam protiv svih je nesto sto njega pokrece bolje od bilo cega i dace mu motiva da ode gde mozda i ne bi, da nije toga. Cak su mu i izjave u poslednje vreme oko ciljeva i rekorda u tom smislu. Nema tu vise videcemo price, vec najavljuje sta mu je cilj.

 

edit: samo da ga zdravlje posluzi

Edited by cedo
Link to comment
7 minutes ago, cedo said:

 

Nesto se mislim da ce to u konacnici da izadje na dobro, kada je Novak u pitanju. Mod sam protiv svih je nesto sto njega pokrece bolje od bilo cega i dace mu motiva da ode gde mozda i ne bi, da nije toga. Cak su mu i izjave u poslednje vreme oko ciljeva i rekorda u tom smislu. Nema tu vise videcemo price, vec najavljuje sta mu je cilj.

 

edit: samo da ga zdravlje posluzi

 

Ma, kakvo crno dobro, taj jedan Slem koji mu je, sudeci po igri, maltene vec bio u dzepu, moze opako da mu zafali na kraju karijere. Vec sada je jasno da ce na kraju karijere imati vise mastersa od Federera, skoro sigurno i vise nedelja na vrhu ATP liste, ima bolji h2h, samo mu broj Slemova fali da kompletira svaki objektivni kriterijum koji se moze uzeti u obzir kao pokazatelj ko je najbolji igrac svih vremena.

Link to comment
17 minutes ago, harper said:

 

Ma, kakvo crno dobro, taj jedan Slem koji mu je, sudeci po igri, maltene vec bio u dzepu, moze opako da mu zafali na kraju karijere. Vec sada je jasno da ce na kraju karijere imati vise mastersa od Federera, skoro sigurno i vise nedelja na vrhu ATP liste, ima bolji h2h, samo mu broj Slemova fali da kompletira svaki objektivni kriterijum koji se moze uzeti u obzir kao pokazatelj ko je najbolji igrac svih vremena.

 

Moguce je i to. Mada, ima on jos dve bar dve super godine ispred sebe ... bice tu slemova. Samo zdravlje da ga posluzi. 4/8 izgledaju tako dostizni kada je u beast modu.

Na kraju krajeva ... sto se mene tice, moze sutra da okaci reket o klin ... za mene je najveci, jedan i neponovljiv. Bas kao i Federer i Nadal za nekog drugog. I to nista ne moze da promeni.

Edited by cedo
Link to comment
7 minutes ago, cedo said:

 

Moguce je i to. Mada, ima on jos dve bar dve super godine ispred sebe ... bice tu slemova. Samo zdravlje da ga posluzi. 4/8 izgledaju tako dostizni kada je u beast modu.

Na kraju krajeva ... sto se mene tice, moze sutra da okaci reket o klin ... za mene je najveci, jedan i neponovljiv. Bas kao i Federer i Nadal za nekog drugog. I to nista ne moze da promeni.

 

On bi vec i zvanicno bio najbolji da nije sam sebi otezavao gde god je stigao. Prvo ono glupiranje s laktom koje je omogucilo i Rodzeru i Rahi par jeftinih titula, sad ovo glupiranje sa asocijacijom igraca. Jebi ga, ne bi bio to sto jeste da nema i te lutke.

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

On bi vec i zvanicno bio najbolji da nije sam sebi otezavao gde god je stigao. Prvo ono glupiranje s laktom koje je omogucilo i Rodzeru i Rahi par jeftinih titula, sad ovo glupiranje sa asocijacijom igraca. Jebi ga, ne bi bio to sto jeste da nema i te lutke.

 

Zato i napisah da ce desavanje u americi mozda i na dobro da izadje. Nema takmicara kao sto je Novak (i valjda Rafa), to se vidi iz onog videa kada je bio dete. Danas, ako moze da dobije od negde dodatni motiv, koji ga je krasio niz celu karijeru kada npr. ceo stadion navija protiv njega, to je ovo sto se desilo u Njujorku. Velika greska supervizora. Mozda mu Novak i posalje neku zahvalnicu, ili ga bar spomene u memoarima :D 

Link to comment

sujeta je gadna stvar, ne bi on ni pravio ovu asocijaciju igrača da nije bio prisiljen da napusti funkciju predsednika udruženja igrača zbog glupiranja sa adria turom

- teško pada nama balkancima pad sa funkcije :D setimo se kako je čeda pocepao ds kada mu je bota odbrusio da neće dozvoliti podelu vlastu u stranci, da bi nekoliko godina posle toga bota pocepao ds kada se zatražilo da prihvati odgovornost za poraz na izborima i da nekome drugom prepusti šefovanje strankom

Link to comment
9 hours ago, cedo said:

 

nije tako ... sansa za nove bodove postoji tamo gde mozes da nadmasis proslogodisnji rezultat ... i belezi ti se bolji rezultat

nema sabiranja poena sa istog turnira dva puta

ako npr. imas titulu prosle godine, ove godine ne mozes uzeti ni poen, ali ce ti se priznati oni od prosle (Nadal - US Open)

 

malo sam se bavio bodovima i ekselom.

novak ima sigurnih 11060 na kraju godine, a moze da dobaci do 13840 plus evtl. 500 u becu

thiem moze maksimalno da dodje do 10735 do kraja godina, a nekim marejevskim finisem, igrajuci st. petersburg (500) i antwerpen (250) moze do 11485

nadal moze da dobaci do 11590, i takodje marejevskim finisem jos 750

 

igrace se jos:

RG do 11.10

St. Petersburg (500) 11.10 - 18.10

Antwerpen (250)/Keln (250) 19.10 - 15.10

Wien (500) 26.10 - 01.11

Paris (1000) 02.11 - 08.11

London 15.11 - 21.11

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...