Jump to content
IGNORED

Ima jedno mesto...


maheem

Recommended Posts

I ja ću Kaliforniju, da ne bih opet davio sa Australijom... Ova pesma je dosta potcenjena (koliko znam), možda zato što postoji popularnija pesma sličnog naziva (California Zephyr), ali ova je moj favorit (čije preslušavanje je koincidiralo sa mojom poslednjom posetom rečenoj lokaciji, Kaliforniji, tj.) A i 'ladno bi mogla da stoji na A strani albuma Meddle od Pink Floyda, niko ne bi ništa čudno primetio. (Da li su PF prvi alt-country band, a da toga nisu ni svesni?)

 

Voleo bih da mi Jay objasni ovu misterioznu interakciju: sense of place - valjda to terroir u nazivu + zemljastog omotača albuma + šeme za jednostavan radio prijemnik... Što kaže ono, ne znam o čemu se radi, ali sve to ima neke veze i ...speaks to me...

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 29.1.2020. at 8:26, Host said:

Sta ste zapeli sa Kalifornijom, ostavite i meni malo. Jedna od retkih pesama Zeppelina koja mi se stvarno svidja.

 

dobrodobro evo onda jedna prilicno friska melburnska (zapravo jos specificnije, blythska)

 

 

p.s. odlican ceo album, preporuka!

 

22 hours ago, Indy said:

Ovo je ono kad su Oziji tužni i sami u (naravno kišnom i sivom) Londonu i sećaju se plavetnila beskrajnog neba tamo negde u Kvinslendu, gde kengur poštu nosi.

 

:D

  • +1 1
Link to comment
  • 11 months later...
  • 4 months later...

 

brat mi je bio ovde, valjao polovnu tehniku u Bruklinu jer nisu znali prave cene zbog kolicine robe

napravio je nekoliko tetovaza da ga ne bi olesili negde 

svaki dan ga je neko pitao da li je pandur

 

 

 

Sid i Nancy 

 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...