Jump to content
IGNORED

Ko nadzire Nadzirače


goofs

Recommended Posts

+1

 

Nisam nesto odusevljen, ima par sitnih boljki, nijedna nije strasna i nije to sto mi smeta, al' numem da uperim prstom u razlog.

 

Valja odati postu, slozili su skoro sve kockice, i puno nekih pitanja koje smo mi ovde postavljali su dobila odgovor.

Opet, ostaju, bar meni, nejasne dve stvari - ko je popularni Lubeman, onaj srebrni lik sto se nauljio da zdimi u kanalizaciju? I zasto je kineskinja pozurivala matorce da joj prepisu kucu, sta je ono palo na to imanje sto je ova posto-poto morala da ima? Da, i slon, wtf sa slonom. Tri stvari.

Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • goofs

    14

  • ObiW

    9

  • ToniAdams

    8

  • *edited by mod

    5

Kao da je ovih 9 epizoda poslužilo da se postavi scena, a sada očekujemo nešto konkretno. Faktički, nije uopšte bilo radnje (onako kako je ja zamišljam), nego je konstantno bilo objašnjavanje. 

Link to comment
6 hours ago, goofs said:

+1

 

Nisam nesto odusevljen, ima par sitnih boljki, nijedna nije strasna i nije to sto mi smeta, al' numem da uperim prstom u razlog.

 

Valja odati postu, slozili su skoro sve kockice, i puno nekih pitanja koje smo mi ovde postavljali su dobila odgovor.

Opet, ostaju, bar meni, nejasne dve stvari - ko je popularni Lubeman, onaj srebrni lik sto se nauljio da zdimi u kanalizaciju? I zasto je kineskinja pozurivala matorce da joj prepisu kucu, sta je ono palo na to imanje sto je ova posto-poto morala da ima? Da, i slon, wtf sa slonom. Tri stvari.

 

Solidno, ne toliko vredno hajpa ali svakako vredno druge sezone iako showrunner drvi kurac kako je planirao samo jednu i prosto ne zna kako bi dalje, jasno je da je sve postvljeno za bar jos jednu sezonu.

 

A Lubeman je onaj mali smotani FBI agent. Slon je neka vrsta eksternog harda za preciscavanje memorije a kuca ppretpostavljam da je komisluk od Dr. M

Link to comment

Da, videh na netu, kazu da se identitet Lubemana otkriva u onim fajlovima Petypedije, tj. ne otkriva nego jako sugerise. Nije los fazon.

 

Sto se tice kuce, ako sam dobro povezao pricu, ono sto je palo na imanje a izgleda kao meteor je shuttle koji donosi Veidta. On je prakticno sve vreme bio tu, u vidu one statue, a otopila ga je pred veliko finale. I uopste njegov tajmlajn ne ide paralelno sa sadasnjim desavanjima u Tulsi, doca ga je poslao tamo pre 10 godina, posle 5 je cini mi se kineskinja dobila poruku.

 

Jos par utisaka o finalu, definitivno imam osecaj da je u nekim situacijama promasen fudbal i da je moglo bolje da se razvije. Zbog toga mi se cini da je finale najslabija epizoda u serijalu, no opet, dovoljno ok da ne pokvari vrlo pozitivan utisak cele sezone.

 



Pre svega, nije dovoljno razjasnjeno zasto je Menhetn dozvolio da se sve ono odigra onako, sta je to sto je dobiveno tim ishodom i sta je izbegnuto.

 

Za ono jaje na kraju, postoje nekako tri epiloga Abarove, jedan je da postaje full doktorka Menhetn, sto mozda moze biti razlog zasto je plavugan sve odigrao ovako, kao da je zeleo da preda stafetu. S druge strane, ona prelako ispija to jaje, jer ne znam ko bi tacno pri zdravoj pameti zeleo da bude dr Menhetn, u nebrojeno puno situacija se pominje kako je lik svojim postajanjem izgubio covecnost, kako kada gledas na vreme kao sto on gleda, ljudi i njihovi problemi postaju potpuno nebitni. A ova je majka troje dece.

Druga opcija je da je s jajetom dobila neke moci, ali ne full moci doktora, sto mi je najgori epilog, previse sladunjavo i holivudski i nimalo u Watchmen fazonu.

Treca opcija je da je ljusnula u onu vodu i to je epilog koji se meni najvise doima. No, nije ni los fazon da ti ostave nerazreseno pitanje pa sam mozgaj o njemu.

 

I nije mi se svideo razvoj lika Lejdi Kineskinje, ispala je generic-comic-book-bad-guy. Jeste ona Ozimandias ovih Watchmena, ali je motivacija iza njenih akcija vrlo mlaka i prazna, dok je Veidt 80ih imao mnogo jaci i jasniji slucaj. Sa te strane posmatrano, cak je i senator sinovac bolji negativac od nje, jer ima jasniju i verodostojniju agendu.

Link to comment

Meni je zanimljivo sto je zadržala onaj Veidtov prsten, tako da ne bih isključio ti da će da dobije moći ali da će da stavi prsten sebi u glavu, kako ih ne bi aktivirala sem refleksno u samoodbrani. A i koliko se sećam mali sa dugom kosom isto ima nekakve moći.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 months later...

Posle ranije odgledanog pilota, odgledah celu seriju sad za vikend.

Bez predznanja u vidu stripa, meni ovo baš leglo. Jako lepo napisano, možda i najbolja serija koju sam skorije gledao.

Edited by mraki
Link to comment
21 hours ago, mraki said:

Posle ranije odgledanog pilota, odgledah celu seriju sad za vikend.

Bez predznanja u vidu stripa, meni ovo baš leglo. Jako lepo napisano, možda i najbolja serija koju sam skorije gledao.

Meni poslednja epizoda upropasti celu seriju, koja je do tog momenta bila odlična.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...