Jump to content
IGNORED

HBO Max


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Leftovers je skriveni dragulj međ' serijama, specifična, drugačija, neobična, fenomenalna.

 

Ali zaigrao se malo kolega u poređenju  :D

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

nisu za poredjenje tematsko-zanrovski ali kada se vec poredi serija kao sto je pingvin, koju ce otprilike svi zaboraviti za koju godinu, bearing neki ludi skok u kvalitetu, samo zato sto je o banditen, rek'o, zasto ne bih poredio i neke od najboljih ( :

 

super su sopranosi, prva & poslednja epizoda je rame uz rame sa prvom & poslednjom the leftovers ali uvek cu imati odredjenu zadrsku, tj ne bih joj dodelio goat status, prosto zato sto je pola bitno-epizodnih likova prakticno goodfellas.

 

ali vrj serija, nema sta, skoro dobra kao leftovers.

Edited by uini
Link to comment

leftovers je serija iz drugog spektra, filozofskog, a za to gledalac treba da je nabaždaren i raspoložen da traga za odgovorima na egzistencijalna pitanja

sopranovi su već viđeni hiljadutm puta od malog cezara do kumova i dobrih momaka i to mu nije minus, samo zato što je odlična. znaš šta da očekuješ i to dobijaš iz epizode u epizodu neprimećujući da te je kompletnog usisao

 

iako su serije iz različitog spektra specifične težine su im jako blizu

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

sopranovi su već viđeni hiljadutm puta

 

Ali baš naprotiv. Ja sam očekivao kuma a dobio specifičnu porodičnu dramu, tj priču koja se bavi porodičnim odnosima jednog šefa mafije, njegovom psihom, uticajem takvog života na njega i njegovu porodicu, okolinu.

 

Kada se čovek na to privikne, onda kreće vožnja. Zato je jako glupo za sopranose reći da su bezveznjikavi.

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Mil@n said:

 reći da su bezveznjikavi.

 

dobro, to je bio rovac-hot tejk u stilu stiven ej smita, da naglasim [za mene] besmislenost poredjenja pingvina & sopranosa ali eto, i da malo popricamo o tome kako nije bas bas serija bez mane

 

za mene u top5 onih koje sam pogledao, da ne bude dalje zabune.

Link to comment

rekao bih da nisi razumeo

 

sopranosi su čitanjetm kuma u XXI veku ali u formi tv serije sa svime što novo vreme nosi. 

Link to comment

ma nemam ja problem sa iteracijama, to je osnovna poluga kojom covek napreduje u bilo kom aspektu & segmentu;

 

niti sam zeleo, iako je u prvom postu tako zazvucalo, da nipodastavam sopranose.

 

ako mislim da je jedna od najboljih koje sam gledao, ne mislim da je lose, naprotiv. nije ni lebron los igrac, naprotiv.

 

sve5 u sopranosima, samo mi je od ultimativnog grejtnesa, bas bas u xy karaktera, zavisna od goodfellas. ne kao inspiracija, vec ono, copycat.

 

u konacnom ugodjaju ne pravi razliku ali mi je za nitpicking grejtnesa taman za toliko falicna, da ne idem dalje

 

ali, da ponovim poslednji put, verovatno su jedine dve serije sa tako spektakularnim pocetkom & krajem, ove dve koje neprirodno poredim, makar zanrovski.

 

koliko serija moze time da se pohvali a da nije jedna sezona? verovatno jako malo, if any.

Link to comment

Gde ima onaj crtani Scavengers reign? Videh da ga je Max radio ali kod njih ga nema.

Inace pocela treca sezona From ko prati. Stigli do trece epizode. Ubrzali su tempo.

Link to comment

Četvrti Pingvin je bio odličan, ovaj peti je klasičan primer filera i pripreme za finalni pičvajz. U sezonama od 8 epizoda obično to budu peta i šesta.

 

Kolin Farel je fenomenalan u svakom kadru, vidim po netu da kuka da ne želi da igra ovu ulogu više, a šteta bi bila

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...