Jump to content
IGNORED

Greta


morgana

Recommended Posts

8 hours ago, Leia said:


Sta je konkretno preduzeto kao posledica te medijske pompe?
Nista naravno, niti ce, ali vazno isturiti neko deriste da bude “savest planete” i da imamo utisak da se nesto jako vazno desava.

 

 

Sa ove konferencije UN u Madridu prije neki dan:

 

 

I Greta zna da ovo do sada nije rezultovalo ničim opipljivim, ali ono što se možda ne vidi iz njenog ličnog ugla (a što planski guraju templarske sile koje finansiraju njen aktivizam i čitav pokret) jeste da se na ovoj temi globalno, moguće i ciljano, išlo na animiranje veoma mladih generacija, pošto od aktuelnih elitnih dirigenata i njihovog podaništva vrijedi jedino dići ruke. Klinci su okusili čar uličnog protesta, demonstriranja na njima razumljivoj i plemenitoj ideji - da se spasava budućnost čovječanstva, pa makar namamljeni izostankom iz škole petkom. :happy: Možda u glavicama budućih lidera ostane neka klica od ovog klimatskog proljeća, pa kada vrhovnom prezidentu za 30 godina na stol stave da potpiše zakon o odobravanju fisionog bušenja Arktika u pravcu Antarktika, on/ona/ono samo ekološki odmahne rukom.

 

Samo naprijed, dokle god Miss Thunberg nervira paćenike poput danas ovog Trampa, koji je reagovao pošto sada s derištem dijeli Tajmovu titulu, ili uobraženog milijunaša Džeremija Klarksona, jer, zaboga, električnim automobilom ne mogu da se pale gume i crtaju penisi po vrelom asfaltu. Kad je nama kiseo vazduh (bukvalno, barem kod mene ovih dana), nek je njima barem kiseo kavijar.

Link to comment

 

 

 

 

I - nije Buba razjasnila nista: ...

 

 

ja ne razjashnjavam, ja se chudum. problem je kao stravichan a planeta poreskih obveznika, se kao razjaruje na klinku, i to ne malo, nego u ful opsegu i snazi najraaznovrsnijih mrznji, jer nije simpatichna i nije u pravu i nanosi vanrednu shtetu naporima chovechanstva da shta? samo se chudim, nishta drugo unsure.gif

 

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

Dete ko dete, Greta ili Hana Montana meni nekako sve to isto. Poster girl eco "revolucije" .. kao ona majca sa čegevarom u Zari.

Kad se već ne bunite sami, napravićemo vam mi bunt za samo 9.99

Nikom normalnom Greta nije pretnja po nekakvu muškost. 

Ostaje mi samo žal što na primer nije odjebala UN, bacila mikrofon.. obrisala dupe Times-om.. 

Tu majcu bi još i kupio :fantom:

Link to comment
45 minutes ago, gospa buba said:

 

 

 

 

ja ne razjashnjavam, ja se chudum. problem je kao stravichan a planeta poreskih obveznika, se kao razjaruje na klinku, i to ne malo, nego u ful opsegu i snazi najraaznovrsnijih mrznji, jer nije simpatichna i nije u pravu i nanosi vanrednu shtetu naporima chovechanstva da shta? samo se chudim, nishta drugo unsure.gif

 

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

od devojčice projekta u njenim godinama se očekuje da baca kragujevke na bunker, da skloni ćebe sa partizanskog tenka ili makar proguta ceduljicu, a ne da plovi brodom i diže neki awareness

Link to comment
11 minutes ago, maharaja said:

taj gnev na Gretu nije neki složen fenomen: matore raspale prdonje, jelte, prde. Jer moš misliti, dete, pa još devojčica, pa još sa autizmom, pa im još deli lekcije i priča glasom koji se prdonjama ne sviđa

 

:jerry:

 

Ne kapiram zašto potenciraš tu bolest u čitavoj priči. Nadam se da si pročitao makar jedan zakon o zaštiti maloletnika.

 

Ajde da onda maloletstvo pomerimo na deset godina i sve će biti OK.

Link to comment

OK, može da bude i stanje, ako ti to više odgovara.

 

Ja sam pisao o maloletstvu, autizam si ti pomenuo, ne kapiram zašto.

 

edit:

 

Tek je to degutantno povodom hajpa sa Gretom.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
8 hours ago, autsajder said:

 

Sa ove konferencije UN u Madridu prije neki dan:

 

 

I Greta zna da ovo do sada nije rezultovalo ničim opipljivim, ali ono što se možda ne vidi iz njenog ličnog ugla (a što planski guraju templarske sile koje finansiraju njen aktivizam i čitav pokret) jeste da se na ovoj temi globalno, moguće i ciljano, išlo na animiranje veoma mladih generacija, pošto od aktuelnih elitnih dirigenata i njihovog podaništva vrijedi jedino dići ruke. Klinci su okusili čar uličnog protesta, demonstriranja na njima razumljivoj i plemenitoj ideji - da se spasava budućnost čovječanstva, pa makar namamljeni izostankom iz škole petkom. :happy: Možda u glavicama budućih lidera ostane neka klica od ovog klimatskog proljeća, pa kada vrhovnom prezidentu za 30 godina na stol stave da potpiše zakon o odobravanju fisionog bušenja Arktika u pravcu Antarktika, on/ona/ono samo ekološki odmahne rukom.

 

Samo naprijed, dokle god Miss Thunberg nervira paćenike poput danas ovog Trampa, koji je reagovao pošto sada s derištem dijeli Tajmovu titulu, ili uobraženog milijunaša Džeremija Klarksona, jer, zaboga, električnim automobilom ne mogu da se pale gume i crtaju penisi po vrelom asfaltu. Kad je nama kiseo vazduh (bukvalno, barem kod mene ovih dana), nek je njima barem kiseo kavijar.


I sta je sad njena poruka, bunili se ne bunili se bice kako powers to be odrede? Bas uliva optimizam :fantom:

A tek sto se Trump i ini ubise od nerviranja...

Mozda neko nesto uradi za 30 godina kada zagadjenje enormno eskalira i pocne da dotice i razvijene zemlje, ali opet to ce biti limitirano na one koji mogu sebi da priuste cenu recikliranja, filtriranja vazduha itd. Ostali ce se i dalje gusiti i kupati u rekama po kojim plovi otrovna sapunica.

To je realnost, a Greta je tu da nam opere savest, verovatno i sama toga nesvesna jer je mlada i nema blage veze kako svet oduvek funkcionise.

Link to comment
8 hours ago, gospa buba said:

ja ne razjashnjavam, ja se chudum. problem je kao stravichan a planeta poreskih obveznika, se kao razjaruje na klinku, i to ne malo, nego u ful opsegu i snazi najraaznovrsnijih mrznji, jer nije simpatichna i nije u pravu i nanosi vanrednu shtetu naporima chovechanstva da shta? samo se chudim, nishta drugo unsure.gif

A bre,sta da ti kazem: niti se razjarujem, niti sam gnevan, a tek da mrzim aman...

Mucno mi je samo da gledam jedno starmalo abartovano dete koje koriste, zloupotrebljavaju svi, od roditelja do matorih prdonja kako zastupa 1 pomodnu stvar koja ce, koliko sutra, da ode tragom onih kako bese volstrit protestanata ili drugih pomodnih stvari za dnevnu upotrebu i zamazivanje ociju.

Maloj Greti :isuse: pripisuje se zasluga da je animirala milione vrsnjaka na poslu ekoloskog osvescivanja: jeste ih, mozda, animirala do pojave neke nove kompjuterske igrice, pomame za nekim novim Hari Poterom ili slicnom bljuvotinom, pri tom svi smecu sa uma da ce za bilo kakvu izistinsku promenu morati da prodje toliko vremena da i ta, danasnja deca, postanu starci, pa i to ako se zapocne odmah a nece, to svi znamo, vazno je samo da su nam skrenuli paznju sa sustine problema: da svet koji je decenijama gradjen tako da niko ne sme da dirne u neprekidan rast svega I svacega, profita ponajvise, ne moze da se menja zapenjenim govorima jednog zloupotrebljenog deteta, da je za to potrebno nesto mnogo, mnogo vise od toga.

Da svet vec dobru deceniju srlja udesno, da se na sve strane ogranicavaju osnovna prava poput prava na coveka dostojno lecenje, radno vreme, da su udobno smislili nacine da dronovima ubijaju diljem Planete o kojoj toliko brinu, a sve se ne pomerajuci iz udobnih fotelja u nekom tamo Hjustonu.

 

Zakukala je da im je, njima, ukradeno detinjstvo, tako nekako: jedino ukradeno, upropasceno detinjstvo koje ja ovde vidim je njeno.

 

Posto kupio, poto prodao, ali me sve to neodoljivo podseca na gomilu takve starmale dece koju je neko usmerio ka necemu i ne pitajuci ih, pretvarajuci ih u transparent, parolu na dve noge koja ce svetom da siri jedinu i pravu Istinu. 

One, na primer, iz onih 

 

Ostalo se, mislim na proteste te omladine koju je ona animirala odvija u stilu 'daco care, ne daj pare' ako se secas, a secas se.

Prozvala je fizicare :isuse: da nas vade iz govana, slucajnotm zaboravila glavne i odgovorne - politicare.

I sistem koji oni brane: da ga je nesto napala, druga bi se pesma pevala, ne bi bilo jahti od 4 miliona dolara, naslovnih stranica u Time-u, Ujedinjenih nacija i ostalih govornica.

 

Problem jeste stravican, ali je jos stravicniji problem sto su majstoritm udesili da nam o njemu prica jedno izmanipulisano I zloupotrebljeno dete, a namatm uvalili da se jedemo zbog plasticnih kesa sve misleci da bas i samo od toga zavisi spas Planete, dok Planeta ni od koga ometana srlja u katastrofu: nema veze, imamo Gretu na kojoj ce neke Maharaje i ostale машамоде da vezbaju drustveni aktivizam sve prozivajuci matore prdonje od cijih prdeza, valjda, strada Planeta, ono gasovi, metan, etan, butan, propan, taj rad...

Na sve to uskoci dezurna forumska budala sa cebetom, partizanima, nemackim tenkovima :isuse: ...

 

QQ Planeto :cry:

 

Jebiga...

Link to comment
18 hours ago, Leia said:

Sta je konkretno preduzeto kao posledica te medijske pompe?
Nista naravno, niti ce, ali vazno isturiti neko deriste da bude “savest planete” i da imamo utisak da se nesto jako vazno desava.

 

U citavoj EU i mnogim drugim zemljama se upravo menja gomila regulacije i poreza - a to je posledica i ovog pritiska tog pokreta. 

Sto bi inace funkcioneri menjali nesto sledecih 4 godine njihovog mandata a tice se klime za 20 ili vise godina.

Taj pritisak i medijska paznja su naravno vazni jer se tako sada profilise nova generacija "zelenih"politicara.

Cak i konzervativci pokusavaju da se uguraju u taj voz.

O uspesima onih pravih Zelenih partija po izborima poslednje godine da ne pricam.

Link to comment
2 minutes ago, Anduril said:

 

U citavoj EU i mnogim drugim zemljama se upravo menja gomila regulacije i poreza - a to je posledica i ovog pritiska tog pokreta. 

Sto bi inace funkcioneri menjali nesto sledecih 4 godine njihovog mandata a tice se klime za 20 ili vise godina.

Taj pritisak i medijska paznja su naravno vazni jer se tako sada profilise nova generacija "zelenih"politicara.

Cak i konzervativci pokusavaju da se uguraju u taj voz.

O uspesima onih pravih Zelenih partija po izborima poslednje godine da ne pricam.


Pa upravo to i kazem, radi se samo ako je sopstveno dupe u pitanju.

Kako ce od tih silnih regulacija profitirati 3. svet gde ovi salju kontejnere prepune triput obucenih plasticnih krpa?

Link to comment
18 minutes ago, Leia said:

Pa upravo to i kazem, radi se samo ako je sopstveno dupe u pitanju.

Jedna od strana problema koje andurili i ostali ne razumeju je: nema vise sopstvenog dupeta.

Svi smo u pitanju.

Ili, drugim recima: jebes nemacko ozelenjavanje, kada u neposrednom komsiluku radi dvocifren broj francuskih NE.

A to sto ce politicari :isuse: pod pritiskom raznih Greta i ostalih zelenih da menjaju regulativu, a sve zarad uspeha na izborima - macku o rep.

Izbori su na svakih cirka 4 godine, a problem koji nas muci ima jedinicu mere od, u najboljem slucaju, 10 godina.

 

A 3. svet koji pominjes ce da nastavi da guta polovne stvari, polovne automobile, polovne birokrate koji ce da sprovode programe zastite sredine...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...