Jump to content
IGNORED

Bundes 19/20


renne

Recommended Posts

Čovek je već sada top 15 trener na svetu, biće za koju godinu top 5. Sa nepunih 29 je spasao Hofe ispadanja. Posle ih dva puta uveo u 4. Prosto mi je neverovatno da ga Bajern nije uzeo, već čakijaju sa onim hrvatskim dunsterom.

Link to comment
2 hours ago, John Coltrane said:

 

Sto mislis da ga sere?

 

Nisam rekao da ga samo sere, vec da ne mogu da se odlucim da li je ovo ili je jebeni genije :) Iskreno, slabo pratim Bundesligu ali sam ga prvi put video i zgranuo se kad sam video da vodi ekipu protiv Liverpula sa 28 godina, sto je za svaki rispekt samo uz cinjenicu koliko vremena treba da u nemackom sistemu neko dobije licencu za to (ostalo je sasvim kul doduse). E sad, Hofenhajm jeste igrao odlicno u Bundesligi ali gledajuci njegove rezultate u Evropi, ne znam da li je zbog same nemacke lige ili njega ali da budes cetvrti a da te u Evropi operu Braga, Ludogorec, Baseksir, Shaktjor i Lion i da dobijes jednu od 12 utakmica u Evropi ne znam...Svakako ima fenomenalan potencijal, a sta mu nosi buducnost videcemo.

Link to comment

Top 5 prodaja, za Nagelsmanovog kratkog mandata, su bile kupovine za kikiriki (Firmino, Joelinton, Demirbaj, Sule, Foland, da ne racunama Sulca levi bek presao u BVB ovog leta) koje je on razvijao i pravio gotove igrace od njih.

Nije ni prvi ni poslednji koji je doziveo krah u Evropi, imas PSG i City kao primere instant ulaganja koja ne daju instant rezultate van domaceg prvenstva. Pre 2 sezone u laksoj grupi su izasli iz iste i junaci izginuli protiv Liverpula, prosle sezone su se sreli sa Sitijem uz minimanle poraze, 2 iksa sa Lionom i iks i poraz od Shahtjora koji je veliki zalogaj i za veca imena od Hoffea.

 

Sve u svemu, mozda cemo se uveriti u drugaciji scenario vec ove jeseni kad bude vodio RBL u Evropi, igranjem u Evropi se stice neophodno iskustvo i svaki klub, igrac, trener time rastu. Uostalom prosla sezona je bila totalno ludilo kada je od Elite™ na mestu broj 4 i Hoffea na mestu broj 8 razlika bila u 5,6 bodova ako se dobro secam.

Link to comment

Evropa je odlican ucitelj za svakog, narocito za mlade trenere. Kao sto si rekao, videcemo sta ce da nauci. Verujem da hoce puno. Plus RBL ima para za trosenje i odlicnu ekipu i pre njegovog dolaska. Samo da ih malo nasteluje i bice oni dobri.

 

Nego jeste znali da je Hofenhajm kupio Firmina tako sto ga je sportski direktor spazio dok je igrao fudbal menadzer pa ga skautovali u real time-u i kupili za 4 miliona? 

Link to comment
14 hours ago, Facundo Orellana said:

Čovek je već sada top 15 trener na svetu, biće za koju godinu top 5. Sa nepunih 29 je spasao Hofe ispadanja. Posle ih dva puta uveo u 4. Prosto mi je neverovatno da ga Bajern nije uzeo, već čakijaju sa onim hrvatskim dunsterom.

 

Pa nije da ga Bajern nije zeleo, bilo je i pregovora... Sedeo u Alijanc Areni u crvenom kaputu...

 

I onda se covek odlucio za RB, bez nekih izjava zasto nije otisao u Bajern.... I onda su bili bavarci u skripcu i uzeli sta mogli...

Edited by assignment
slovo
Link to comment

jebi ga, ti bolji treneri imaju nezgodan običaj da dolazak uslovljavaju kontrolom nad dovođenjem i prodajom igrača, a to se, ne znam zašto, ne dopada Bekenbaueru i drugarima... :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...