Jump to content
IGNORED

Deca i treninzi


aram

Recommended Posts

31 minutes ago, aram said:

Pazi, nema sporta za koji te početna ulaganja za dete neće koštati tri hiljade evra. Nije tenis nikakav izuzetak.

 

Jeste izuzetak u tom da nemaš klub koji ti plaća trenera, prevoz, prenoćište i slično. I klub iz treće lige ima nekakvog trenera, stadion i slično, teniseri bukvalno sve plaćaju, i reket i korišćenje terena i loptice.

Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 

Jeste izuzetak u tom da nemaš klub koji ti plaća trenera, prevoz, prenoćište i slično. I klub iz treće lige ima nekakvog trenera, stadion i slično, teniseri bukvalno sve plaćaju, i reket i korišćenje terena i loptice.

Ti znas sta pricas?  Sta mislis koliko uzima mafija po igracu kada ga prodaju.  To se sada finansira iz budzeta Sarica i slicnih, da ne racunamo krkane kao Vucela koji je skolovao kcerku u Svici i slicne Vazure sa obezbedjenjima i sl . 

Link to comment
25 minutes ago, levi said:

pa i teniski klubovi imaju neke trenere i terene  :mellow:

 

Da, ali koliko dugo možeš da guraš u lokalnom teniskom klubu? Čak i u našoj bangavoj fudbalskoj ligi možeš da guraš do prve lige, pa će već neko da te zapazi iz inostranstva ako si dobar, u tenisu čim kreneš s fjučersima/čelendžerima već si prerastao klub i sam sve finansiraš.

 

23 minutes ago, fonTelefon said:

Ti znas sta pricas?  Sta mislis koliko uzima mafija po igracu kada ga prodaju.  To se sada finansira iz budzeta Sarica i slicnih, da ne racunamo krkane kao Vucela koji je skolovao kcerku u Svici i slicne Vazure sa obezbedjenjima i sl . 

 

Fak of

Link to comment

Pa pazi, fjučrsi i čelendžeri su već vrlo ozbiljan nivo. Ozbiljniji od fudbalske... bilo koje lige u zemlji Srbiji. Ali ja pričam o prvim koracima u bilo kom sportu. Moj sin se ložio na jebeno streličarstvo, najosnovnija oprema nas je koštala par hiljada, članska karta i termini za trening za godinu dana još hiljadu. A to je bilo daleko od ozbiljnog.

Link to comment
1 minute ago, aram said:

Pa pazi, fjučrsi i čelendžeri su već vrlo ozbiljan nivo. Ozbiljniji od fudbalske... bilo koje lige u zemlji Srbiji. Ali ja pričam o prvim koracima u bilo kom sportu. Moj sin se ložio na jebeno streličarstvo, najosnovnija oprema nas je koštala par hiljada, članska karta i termini za trening za godinu dana još hiljadu. A to je bilo daleko od ozbiljnog.

 

Dobro, streličarstvo je takođe pomalo egzotičan sport, nije baš da uzmeš loptu i pikaš iza kuće. Fjučersi šta znam, ozbiljan nivo u odnosu na amatere, ali ima ih svakakvih, ne bih rekao da su viši nivo od prve lige fudbalske, a tek ne od košarkaške i sličnih.

Link to comment

Brt. Išo je magarac i na fuzbal. Nije isto pikaš iza kuće i ideš u klub na trening. Imao deset godina i srećom ga bolo kurac za bilo koje ekipne sportove i nije se libio da to kaže, inače je to bilo reda streličarstvo pa puta tri.

Link to comment
12 hours ago, aram said:

Pazi, nema sporta za koji te početna ulaganja za dete neće koštati tri hiljade evra. Nije tenis nikakav izuzetak.

odbojka?

Link to comment
19 minutes ago, Ros said:

odbojka?

ne staj mi na muku, tri godine sam mu tražio klub, nigde u NRW-u nema muški za početne uzraste :sad:

a i to bi izašlo na toliko garantujem. pa samo patike su oko 150, a nije mu dosta jedan par. komplet lopti za trening plus za igru, oko 500 evra, a gde je odeća i prostor za treninge...

Edited by aram
Link to comment
40 minutes ago, aram said:

ne staj mi na muku, tri godine sam mu tražio klub, nigde u NRW-u nema muški za početne uzraste :sad:

a i to bi izašlo na toliko garantujem. pa samo patike su oko 150, a nije mu dosta jedan par. komplet lopti za trening plus za igru, oko 500 evra, a gde je odeća i prostor za treninge...

nije tako strasno sto se tice troskova.

treba oko 100€ za patike, mozda jedna lopta da ima kuci (oko 30€), plus navlake za kolena i laktove gde je set oko 20-ak €. dresove i sorceve za trening dobija od kluba, s tim da se vracaju na kraju sezone.

 

moja cerke trenira u minhenu i to su svi troskovi koje imamo. placamo godisnje 80€ za clanarinu u klubu. istina je da za devojcice ima puno vise varijanti za klubove i trening.

cak i za decu koja su talentovana se troskovi ne povecavaju mnogo. ima par devojcica koje su izuzetni talenti. ako upadnu u "bayerische kader" onda upadaju u masinu gde je sve organizovano, ali opet nema dodatnih troskova. nema tu nekih privatnih casova ili treninga.

dobro, to je u nemackoj gde su ulaganja u sporta jako velika. 

Link to comment

pa to jes džabe. samo što ovde nema. tj. nema za dečake. članarina za fudbalski klub nam je bila 360€ godišnje, plus su stalno tražili kintu za popravku tuševa, da se plati poseban gostujući trener, da se kupe jednaki dresovi... a kopačke i patike ako izdrže mesec dana dobro je. od njih dvadesetak klinaca, jednom je ponuđena neka vrsta stipendije od kluba.

PS: pa i ja sam u nemačkoj, samo ovde gore nije ko u bavarskoj :sad:

Edited by aram
Link to comment
7 minutes ago, aram said:

pa to jes džabe. samo što ovde nema. tj. nema za dečake. članarina za fudbalski klub nam je bila 360€ godišnje, plus su stalno tražili kintu za popravku tuševa, da se plati poseban gostujući trener, da se kupe jednaki dresovi... a kopačke i patike ako izdrže mesec dana dobro je. od njih dvadesetak klinaca, jednom je ponuđena neka vrsta stipendije od kluba.

PS: pa i ja sam u nemačkoj, samo ovde gore nije ko u bavarskoj :sad:

 

ma zavisi to i od kluba gde se trenira. mi smo odabrali bas taj klub zato sto nam je na pesak pa je mnogo lakse za logistiku. imali smo srece da je pre par godina ekipa U14 bila prvak nemacke sto je privuklo dosta sponzora. moja cera nije neki poseban talenat, ali ima dva treninga nedeljno, bavi se sportom, atmosfera medju devojcicama je super i lepo se provode. imace sansu i da ide na kurs za sudije, sto isto moze biti korisno nekad.

 

sa druge strane, imali smo iskustva sa klizanjem. posle jedne sezone "obicnog" treninga klizanja je pozovu u TSG (Talentsicht Gruppe) gde se skoro svaki dan treniralo u olimpijskoj hali, i skoro cele godine. e, to je skupa zanimacija. pocevsi od klizaljki (400-500€), haljinica za program (oko 100€), plus jos gomila trenerki, dukseva, dzidza bidza. i mnogo vremena i logistike. i onda sve krene lepo dok se ne udari u ruski zid. pocevsi od trenera rusa koji ti nece pogledati dete ako im ne tutnes 100-200€ mesecno ispod ruke. i to sam da ubace dete u dodatni, privatni trening koji takodje kosta. to smo batalili, i sad sam trenira normalno u svom klubu dok traje sezona. znamo dosta roditelja koji su ostali tamo i ciji su troskovi dolazili i do 700-800€ mesecno. uzas

Link to comment

Ovaj moj generalno nije puno zainteresovan za timske sportove, mada je išao na fudbal. To je nako bilo, društvo povuklo, ali individualni ga privlače, od karatea, joge i gimnastike, pa malo duže streličarstvo, sad je ostalo samo to što ide dvaput nedeljno u teretanu. A to je ispalo i najjeftinije, 30-40€ mesečno, sa bazenom... svaki drugi sport je prepun neočekivanih troškova. Na neke te stvari navlače, nisu potrebne, ali dete se oseti loše ako ne učestvuje, pa većina roditelja plaća.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...