Jump to content
IGNORED

KK Partizan 19/20


garmonbozia

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BWA

    434

  • Tresko

    312

  • ZokiAsov

    261

  • BlackGeorge

    254

Quote
Quote

Da se vratimo na tvoj period u Beogradu, igračku afirmaciju stekao si u Partizanu i navijačima ostao u lepom sećanju. Sa ove distance, koja su ti najupečatljivije uspomene?

“Najlepša uspomena jeste osvajanje ABA lige. Mislim da smo bili najmlađa ekipa u takmičenju, na početku sezone nismo igrali dobro, ali kako je vreme prolazilo, sve smo više bili pravi tim. U finišu sezone smo dostigli kulminaciju, na fajnal-foru u Laktašima smo bili fantastični, taj momenat je bio neverovatan – jedan od najboljih u mojoj karijeri“.

Duško Vujošević poznat je kao zahtevan trener, svaki njegov igrač ima u rukavu po nekoliko zanimljivih priča. Koje su situacije tebi ostale “urezane“, kako je on uticao na tebe košarkaški i lično?

“Kada sam ja otišao iz Partizana, odnos sa Duletom nije bio dobar. Prošlo je vreme i posle, kada je on otišao iz kluba, pozvao sam ga i popričali smo. Bio je srećan što sam ja zvao, sada imamo dobar odnos. Na osnovu svog vremena u klubu, rekao bih da Dule ima sličnosti sa Gregom Popovićem jer mu je bilo važno ne samo da je neko dobar igrač, već i dobar čovek. Pomogao nam je na svaki način – bez njega, mislim da ne bih ostvario to što sam ostvario u karijeri“.

Spomenuo si tu situaciju posle tvog odlaska iz Partizana (posle Bertansovog raskida ugovora sa Partizanom, Vujošević je izjavio: 'Neki su zahvalni, neki su nezahvalni. Neki se zovu Lovernj, a neki Bertans', prim. aut), koliko možeš da nam otkriješ iz tog razgovora kada si ga pozvao?

“Posle svega, kada sam pozvao, bio je srećan što sam zvao, a i ja sam bio srećan. On je kao čovek mnogo važan za mene, pomogao mi je nebrojeno puta i bilo mi je jako bitno da raščistimo sve. To je to, kao čoveku mi je to bilo baš važno“.

...
I tada si u Partizanu imao odlične saigrače – Sašu Pavlovića, Bogdana Bogdanovića i ostale, bili ste pravi tim.

“Mislim da smo svi mi iz te generacije mnogo srećni kada neko drugi igra dobro i uspe. I u Evroligi i u NBA nas ima, samo zamislim ako bismo se svi vratili u Partizan... Bili bismo sigurno najjača ekipa u Evropi, odmah“.

 

 

 

:hail:

Link to comment

Imamo pet igraca na poziciji crnca, kad je dule bio imali smo po jednog, eventualno dva...mada i vremena se menjaju...pejdz i mozli su prava stvar, reding igra rutinski, a tomas i volden moraju bolje...nek se ugedaju na novicu ubicu...mali trifa se namece, tu je miletic, nek se vozdignu zagor i ognjen, gordic je nepredvidiv, bircevica se plasim...samo jako polumenta sako...partizan sampion

Edited by shimpr
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...