Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

Xhaka oprostio navijačima što ih je fukao pa za nagradu propušta poraz od Vukova, Emeryja podjebavaju neki igrači - od imitiranja lošeg engleskog pa do ozbiljnijih kolutanja očima na taktiku, Lord Bendtner objavio autobiografiju... Sve u svemu, redovno stanje na Emiratima.

Link to comment

Emeri kaze da se Dzaka izvinio, ali nisam uhvatio da jeste (mozda se izvinuo :Jova:)  Jebes sve, morao se bar izviniti jbm ga.

 

Suska se da su Saudijci kupili Junajted :( Pretvoricemo se prokleti shity

Link to comment
6 hours ago, kipo said:

Emeri kaze da se Dzaka izvinio, ali nisam uhvatio da jeste (mozda se izvinuo :Jova:)  Jebes sve, morao se bar izviniti jbm ga.

 

Suska se da su Saudijci kupili Junajted :( Pretvoricemo se prokleti shity

 

 

73404012_1151496728390594_999424746451894272_n.jpg

Link to comment

Kakav debil :isuse: Nadam se da ce izvizdati majmuna, posto im je u prevodu rekao da je bacio dres zato sto ga vredjaju na drustvenim mrezama. Najbolje od svega je sto vidim da mu ova izjava prolazi po internetu, vecina u fazonu "jadan covek, vidi sta mu rade".

Link to comment
7 hours ago, kipo said:

Emeri kaze da se Dzaka izvinio, ali nisam uhvatio da jeste (mozda se izvinuo :Jova:)  Jebes sve, morao se bar izviniti jbm ga.

 

Suska se da su Saudijci kupili Junajted :( Pretvoricemo se prokleti shity

 

Amere oterati usranom motkom, veliki je Alah.

Link to comment
58 minutes ago, Malvo said:

Kakav debil :isuse: Nadam se da ce izvizdati majmuna, posto im je u prevodu rekao da je bacio dres zato sto ga vredjaju na drustvenim mrezama. Najbolje od svega je sto vidim da mu ova izjava prolazi po internetu, vecina u fazonu "jadan covek, vidi sta mu rade".

 

Ne znam o kakvom se bacanju dresa priča, s obzirom na to da se na snimku jasno vidi da je dres skinuo i odneo u svlačionicu.

 

Uopšte nisam neki Xhaka fan, ali to što je reagovao na zviždanje debila sa tribina je sasvim ljudski. Drago mi je da im se naknadno nije izvinio.

Link to comment

Pobornik sam stava da navijaci koji dodju i plate kartu, od koje igrac na terenu prima platu, mogu i da zvizde isto onako kako mogu i da aplaudiraju i da ih bodre. Da ih oni na terenu uveseljavaju za dzabe, to bi bila druga prica i istinska nezahvalnost zvizdati im. Ali posto je ovako kako jeste i fudbaleri od ovog posla mogu da obezbede sledece tri generacije, onda zaista ne vidim problemi da navijaci na stadionu izraze svoje nezadovoljstvo. Nisu PES publika da sede i prave meksicke talase. Naravno, i stavovi i akcije navijaca su podlozni kritickom odnosu, pa ima mnogo nijansi.

 

Npr., zvizduci koje je onomad doziveo Ebue su bili nedopustivi, jer je bio masakriran samo zato sto nije igrao dobro, iako je davao sve od sebe.

Ova budala je pri zameni pocela da se okrece oko sebe kao razmazeno deriste iako je ekipa jurila gol. Zaculo se nesto zvizduka, a onda je on krenuo u performans iz nekoliko delova: sirio ruke, pokazivao usi, vikao da odjebu i na kraju teatralno skinuo dres (mislio sam da ga je bacio, ne menja poentu ako nije). U izjavi opravdava svoje poteze time sto su mu neki idioti zeni zeleli da umre na Instagramu. Bas se toga setio onda kad je popio zamenu, dotad mu nije bilo problem.

 

Iako razumem da mu se sve skupilo i da je pukao, to ne opravdava njegovo ponasanje. Kad na poslu puknes, ne ides okolo i vices svima "jebem vam mater, sta je bilo, picke". Ako to i uradis, ljudi mozda mogu da imaju razumevanja za tvoju situaciju, ali ce i dalje misliti da si nezrela budala. Koliko je mnogo vecih igraca bilo ispraceno zvizducima, pa je retko kome padalo na pamet da se pickara.

Link to comment

Taj "platili su kartu" argument nikad nisam razumeo. Ne nastupaš u kabareu, oni nisu tvoja publika koja očekuje da ih zabaviš, nije normalno da te gađaju trulim paradajzom ako im se tačka ne dopasne.

 

Kad je fudbalski klub u pitanju, postoji implicitna obaveza saradnje. Igrači igraju za pare, istina, ali te pare mahom ne dolaze iz navijačkih džepova nego iz raznih sponzorskih ugovora. Navijači moraju da plate da bi učestvovali u performansu, istina, ali niko ih ne bije po ušima da dolaze baš na najskuplji stadion u zemlji, ima i manjih klubova po Londonu.

 

I jedni i drugi su obavezni da podržavaju neku opštu stvar, neke kurčeve klupske interese. To uvek mora da ima primat, a ne "platio sam kartu, sad mogu da se bahatim". To je navijački ekvivalent situacije u kojoj fudbaler daje 100% od sebe dok mu ne ponude novi ugovor, a onda počne da svira penisu na terenu jer ga mrzi da se trudi, kinta mu je obezbeđena. 

 

Kad si nezadovoljan klupskom politikom, imaš pravo da organizuješ sve vrste protesta, da bojkotuješ utakmice, da pišeš peticije, da osnivaš alternativne poluprofesionalne "United of Manchester" klubove... Ali nemaš pravo da ideš na utakmice sa namerom da zviždiš kapitenu, treneru, ili bilo kome drugome sa argumentacijom "platio sam kartu". U takvoj situaciji realno ne možeš sebe da zoveš navijačem tog kluba. Ti si samo slučajni prolaznik, gledalac, čija se veza sa klubom/predstavom svodi na cenu karte koju si platio.

Link to comment

Sa poslednjim pasusom se slazem - osim sto zvizdanje nije nastupilo od prvog minuta, kao rezultat predumisljaja, nego kao reakcija na njegov lagan izlazak sa terena dok se juri rezultat. Da nije bilo pogresno, pokazuju njegovi gestovi odmah posle toga i ovo nesuvislo "vredjali ste mi zenu na Instagramu, sad sam se toga setio" saopstenje.

Link to comment

Pitalo Olea na presici™ da se Rash nije povredio kad je proslavljao gol (ovih dana popularnim slajdom na kolenima), a on rekao "ma jok, povreda je iz igre od starta protivnickog igraca". Naravno nisu mogli da se ne osvrnu na njegovo klizanje na Nou Kampu  i povredu koju je tada fasovao (istegnuce ligamenata). Sav se zacrveneo, u fazonu propustio sam par tekmi za repku, Fergi mi nije hebao sve po spisku zbog toga, zadnja tekma u sezoni :D

"mogu da slave gol kako god hoce samo dok ga daju"

Link to comment
31 minutes ago, Malvo said:

Sa poslednjim pasusom se slazem - osim sto zvizdanje nije nastupilo od prvog minuta, kao rezultat predumisljaja, nego kao reakcija na njegov lagan izlazak sa terena dok se juri rezultat. Da nije bilo pogresno, pokazuju njegovi gestovi odmah posle toga i ovo nesuvislo "vredjali ste mi zenu na Instagramu, sad sam se toga setio" saopstenje.

 

Ako igrač ne poštuje klub, ne vidim zašto bi navijači njega poštovali samo zato što je član istog i što nosi dres. I ovo što si rekao, jedino što je relevantno jeste trud igrača na terenu i to je jedino što bi svaki normalan navijač trebalo da zahteva od svog igrača. 

 

42 minutes ago, Weenie Pooh said:

Taj "platili su kartu" argument nikad nisam razumeo. Ne nastupaš u kabareu, oni nisu tvoja publika koja očekuje da ih zabaviš, nije normalno da te gađaju trulim paradajzom ako im se tačka ne dopasne.

 

Kad je fudbalski klub u pitanju, postoji implicitna obaveza saradnje. Igrači igraju za pare, istina, ali te pare mahom ne dolaze iz navijačkih džepova nego iz raznih sponzorskih ugovora. Navijači moraju da plate da bi učestvovali u performansu, istina, ali niko ih ne bije po ušima da dolaze baš na najskuplji stadion u zemlji, ima i manjih klubova po Londonu.

 

Potpuno je nebitno odakle dolazi većina para, dokle god navijači (skupo) plaćaju te ulaznice. Da oni nisu dolazili na stadione decenijama, ne bi ni ovi imali te sponzore koje danas imaju. Poenta je baš u tome što si rekao, niko ih ne bije po ušima da dolaze na najskuplji stadion u zemlji, ali ako plate kartu, žele da vide zašto su je platili. Ako se igrač ne trudi na terenu i ako se ponaša kako se ovaj ponašao, ne vidim problem u zviždanju. Ne možeš da zviždiš ako tim igra loše a trudi se, manjak zalaganja je jedini opravdan razlog za zvižduke. Uz džibersko ponašanje naravno.

Link to comment

Problem je što su Džakini saigrači njega i izglasali za kapitena, i u njihovim izjavama se često provlači rečenica kako je "maksimalan profesionalac". Dakle, ne bih se složio da je problem oko njegovog nezalaganja, više su navijači nezadovoljni njegovim wtf momentima, kiksevima i nepotrebnim kartonima. Ovo nije prvi put da Arsenalovi navijači postupaju ovako, sećamo se kako su rasplakali Ebuea, a često su i Volkot i Ivobi doživeli ironične usklike kad se njihov broj pojavi na tabli za zamene. Prilično je jadno omalovažavati svoje igrače na svom stadionu, posebno jer ti igrači ne stavljaju sami sebe u startnih jedanaest week after week. Ovi izgovori Džake da su mu vređali familiju na instagramu su ekvivalentni izgovorima navijača da je ok zviždati svom igraču zato što je napustio teren za 15 sekundi, umesto za 12. Dakle, obe strane su napravile sranje, samo što su navijači "prvi počeli".

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...