Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Pa i sad da nam naiđe Irtiš, ne bismo spokojni bili.
Na stranu što se zanemaruje jedna blago irelevantna činjenica da se u npr. La Paru uložilo više nego li u ceo Lalatovićev tim.
Da ne bude pogrešno shvaćeno, Miloje je bolji trener od prethodnika, al besmisleno je tako bupnuti tri kriterijuma i sad eto: imamo Rinusa Mihelsa.
Inače, prilično sam siguran da pod drugim trenerom dogodine, nećemo praviti Miloja od blata.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
8 minutes ago, Bright Billy said:

opipljiva cinjenica je da su tokom dva prethodna prelazna roka pravili haos kakav sam opisao.

 

sto se odgovora na pitanje iz tvog prethodnog posta tice, mislim da ovaj trener nije dunster. 

 

@Dimitrije

Bilo je tu i dobrih akvizicija, npr. Ben i Marin.

Link to comment

А који су то критеријуми релевантни ако не европски резултати? Био је и Гроф првак Србије па су се Лудогорец и Сасуоло спрдали са нама. Роби није могао бити ни први у Србији.

ВЛП није благо него потпуно ирелевантна чињеница.

 

 

Link to comment

Harper pomenu da ako Milojevic zeli da sacuva reputaciju mora da izvrsi neku vrstu sece knezova i postavi upravi ultimatum (omiljene kategorije u srpskoj politickoj istoriji).  Ja bih rekao da ce lakse sacuvati reputaciju tako sto ce otici ne samo iz Zvezde, nego i iz Srbije.  Jer ovo je zemlja gde se dobre reputacije ne grade nego ruse.  Jedino se nadam da Milojevic ima nerve k'o konopce i da nece mnogo da se osvrce na vox populi.   Napisao sam ranije da mislim da je Milojevic svoj profesionalni maksimum dostigao u Zvezdi i da sada oko njega oscilira.  To sto je ostvario u Zvezdi uradio je radom, disciplinom, posvecenoscu i casno ii postigao izuzetno dobre rezultate.  Za to zasluzuje dubok naklon.  Sa takvim stavom i odnosom prema poslu u drugoj sredini bice mnogo vise postovan nego ovde cak i ako bude manje rezultatki uspesan.  Ja sumnjam da ce Zvezda lako naci takvog ili boljeg trenera u bliskoj buducnosti.

Link to comment
10 minutes ago, Dimitrije said:

Bilo je tu i dobrih akvizicija, npr. Ben i Marin.

bili govori o dva posledja prelazna roka

ben je dosao pre sezone 2017/2018

 

od tog prvog ulaska u ls, terza je kreuno da rasipa i maznjava na sve strane

ko to ne vidi ili ima problema sa vidom ili se pravi blesav

 

i naravno da je bitno ovo sto indirekto kaze kralj

od prve milojeve sezone mi smo za nase uslove prihodovali samo od uefe nestvare iznose

10tine miliona evra

ni milimetar pomaka se ne vidi na terenu, odnosno  u kvalitetu igrackog kadra

mi da ovisimo samo o terzinom "menadzerisanju" sad bi verovatno bili pred gasenjem

Link to comment
11 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

А који су то критеријуми релевантни ако не европски резултати? Био је и Гроф првак Србије па су се Лудогорец и Сасуоло спрдали са нама. Роби није могао бити ни први у Србији.

ВЛП није благо него потпуно ирелевантна чињеница.

 

Meni su bitnije domaće titule jer se broje, rezultati u Evropi su stvar prestiža. Naravno da su bitni i oni zbog ugleda i reputacije kluba van Srbije tj u Evropi i svetu, ali od toga se ne živi, titula uvek natera i klub na pojačanja zbog konkurentnosti u LŠ, ako ne zbog navijača, a ono da bi oni zaradili pare. 

Prva godina u Evropi je bila odlična, pre svega zbog kvalifikacija. Mi smo fudbal u Evropi zasnivali na jakoj odbrani tj na filosofiji sve u odbranu a u napadu šta bude. To je taktika koja nam je spasila čast protiv Napolija kući i u još nekim utakmicama gde smo uspeli da se odbranimo dovoljno dugo da moral u timu ostane visok, ali kad god smo pucali rano, to se završavalo kanonadom u našoj mreži jer bi se sve raspalo kao kula od karata. Osim pobede protiv Liverpula i "boda protiv Napolija", i pobedom protiv Kelna mi nemamo u poslednje tri godine sa nečim posebnim da se pohvalimo, govorim o grupama. Neko će reći Olimpijakos, ja i dalje tvrdim da je on bio splet okolnosti, crveni, i golovi pred kraj iz prekida, dakle ni tu nije bilo specijalne igre, iako smo bili dobri drugo poluvreme i zaslužili pobedu (ponavljam: igrač manje, u prvom su nas razorili). Ulaz u grupe je svakako uspeh pogotovu 2 godine za redom i za to naklon svima u klubu, ali realno, šta smo tamo igrali... U velikoj većini vremena ništa, dok je ova poslednja godina bukvalno blamaža za igrče i klub. I NE, ne zato što smo izgubili od tih timova već zbog način na koji smo gubili.

 

Imali smo i dosta sreće u par navrata, pre svega protiv Salzburga kada smo iskoristili bukvalno par minuta pada u njihovog igri i dali 2 komada, a trebali su da nam daju barem pet, tj nenormalno su nas nadigrali. To je verovatno i najbitnija pobeda tj prolaz za ovaj tim. Na krilima takvih pobeda smo i izgurali ovu LŠ sa 4 nerešena rezultata rezultata. Igranje u tim uslovima je verovatno i najveća dobit za te timove, mada kako igramo sada, pitanje je da li smo išta tu naučili...


 

 

Link to comment

@Dimitrije

ben i marin nisu dosli tokom prethodna 2 prelazna roka. ja govorim o prosloj zimi i ovom letu, kad je lova od ls pomutila mozak ovim lopovima iz uprave pa su poceli nemilice da kamaraju igraca sto je i dovelo trenera u ovu nezgodnu situaciju u kojoj se sad nalazi. mi imamo ocigledan problem sa viskom igraca zbog cega je pukla kompaktnost ekipe i to je po mom misljenju osnovni razlog zbog kojeg ove jeseni igramo losije nego prosle. sve to moze da se resi jednim efikasnim prelaznim rokom tokom januara, al kao sto rekoh plasim se da ce uprava ponovo da se ponasa suprotno logici jer su im licni interesi ocigledno bitniji od klupskih. dakle, mislim da problem nije u treneru vec u neracionalnoj transfer politici koju vodimo u 2019oj godini...

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Moze li odgovor na sledeca pitanja: Kako to da sa ovim dunster-trenerom i sadasnjom krimi upravom Zvezda vec skoro 3 godine dominira u domacoj ligi i tri godine zaredom igra u grupnim takmicenjima UEFA, dok svi prethodni dunster-treneri i sve prethodne krimi-uprave nisu mogli ni da prismirde ni Evropi ni Partizanovoj dominaciji?   Ako pogledate listu prethodnih dunster-trenera (tako su proglaseni na PPP): Bozovic, Lalatovic, Stojanovic, Pizon, Prosinecki (ovog PPP nije uvrstio medju dunstere, ali ja imam cast), Djurovski, Jankovic,...  i prethodnih krimi-uprava (Lukic-Adzic, Dzaja-Stojadinovic,.....), svi zajedno jedva da su ostvarili 1/3 od ovoga sto su trenutni dunster-trener i krimi-uprava uspeli.  U cemu je tajna, osim ako sve ovo nije po Vucicevoj direktivi, kako bi to verovatno objasnio "Slavski pojas"?  Nije valjda da je izrabljeni poni samo jednim trikom sve ovo uspeo?  Ako jeste, mora da je neki mnogo dobar trik jer ga niko u zemlji (osim PPP) jos uvek nije provalio.

 

Ne dominira - pobedjuje. To su dve razlicite stvari.

 

Inace, treneri se mogu smisleno uporedjivati ukoliko rade u istim ili slicnim uslovima, ovako su sva poredjenja sa prethodnicima besmislena. I ja mogu da napisem da sam bolji vozac od Luisa Hamiltona jer u zivotu nisam imao nijedan udes, mali problem u tom poredjenju je to sto uopste ne vozim pa i nemam neku preveliku sansu da napravim saobracajni udes. Po mom misljenju, najveci uspeh od svih njih je napravio Slavisa Stojanovic koji je, u nenormalnim uslovima i u neprijateljskom okruzenju sastavljenom od grobarske dominacije u srpskom fudbalu i nase idiotske uprave, uspeo da osvoji titulu fair & square na terenu. Na nesrecu, da bi tadasnja uprava bila neometano smenjena i dovedena ova koja je izmislila Milojevica, taj trener i ta generacija nisu uspeli da dobiju sansu da zaigraju u Evropi zbog dugova koji su peglani i vracani svakom klubu u svakoj prilici osim tom klubu u toj prilici.

 

Drugo, ne znam s kim se vi ovde svadjate i pokusavate da na milojevicevski nacin "dominirate" u raspravi ovim uzaludnim pokusajima jeftine ironije. Mozda bi vise imalo smisla da jednom u zivotu konacno napisete sta mislite o bilo cemu umesto da premeravate druge forumase i njihove stavove. Milojevic je dobar trener, napravio je odlicne rezultate u Zvezdi, te stvari niko nije sporio. Milojeviceva ekipa takodje trenutno ocajno izgleda (to trenutno, doduse, traje vec neko vreme), blamira se u Evropi, a u prvenstvu dobija na misice klubove koji su taman toliko puta jeftiniji od nas koliko smo mi od onih koji nas blamiraju po Evropi. Te dve stvari uopste ne iskljucuju jedna drugu, niti je redak slucaj da razni treneri u raznim periodima, ponekad i sa istim timovima, ostvaruju bitno razlicite rezultate i ostavljaju bitno razlicit utisak. Sta je Milojevic uradio juce u fudbalu je nebitno, cak i on sam je vise puta ponovio da se u sportu od starih zasluga ne zivi, mnogo je bitnije to sta radi sada i sta ce uraditi sutra. Moje misljenje sam izneo u jednom od prethodnih postova, ponovicu ga. Milojevic mora da odluci sta zeli s ovim timom i da to pokusa da ostvari, po cenu da se sukobi s upravom ukoliko ona stoji na putu njegovom planu i njegovoj strategiji. Ukoliko to uprava ne zeli, ne sumnjam da ce on naci dovoljno dobar posao u nekom drugom klubu gde ce raditi s normalnijom upravom. Kao sto svi znamo, iza njega stoje rezultati kojima s punim pravom moze da se pohvali pri bilo kojim pregovorima.

 

Cenim da je to korektniji doprinos diskusiji o Milojevicu, njegovom timu i klubu u kojem radi od tipicnih gastarbajterskih kukumavki o prokletoj Srbiji iz koje mora da se ode da bi se sacuvala reputacija. Ne mora da se ide nigde, covek moze da sacuva dostojanstvo i integritet gde god da zivi. To je pitanje karaktera a ne adrese.

Link to comment
2 hours ago, Dimitrije said:

Moze li odgovor na sledeca pitanja: Kako to da sa ovim dunster-trenerom i sadasnjom krimi upravom Zvezda vec skoro 3 godine dominira u domacoj ligi i tri godine zaredom igra u grupnim takmicenjima UEFA, dok svi prethodni dunster-treneri i sve prethodne krimi-uprave nisu mogli ni da prismirde ni Evropi ni Partizanovoj dominaciji?   Ako pogledate listu prethodnih dunster-trenera (tako su proglaseni na PPP): Bozovic, Lalatovic, Stojanovic, Pizon, Prosinecki (ovog PPP nije uvrstio medju dunstere, ali ja imam cast), Djurovski, Jankovic,...  i prethodnih krimi-uprava (Lukic-Adzic, Dzaja-Stojadinovic,.....), svi zajedno jedva da su ostvarili 1/3 od ovoga sto su trenutni dunster-trener i krimi-uprava uspeli.  U cemu je tajna, osim ako sve ovo nije po Vucicevoj direktivi, kako bi to verovatno objasnio "Slavski pojas"?  Nije valjda da je izrabljeni poni samo jednim trikom sve ovo uspeo?  Ako jeste, mora da je neki mnogo dobar trik jer ga niko u zemlji (osim PPP) jos uvek nije provalio.

 

Nemam namjeru osporavati Milojevića etiketom dunstera, ali sa koliko para raspolaže sadašnji tim u odnosu na ono što su imali dunsteri, ovaj tim bi trebao biti širok izlog kvalitetne robe umjesto ovo što imamo sad. Jeste evropski uspjeh donio finansijsku dobit, ali to nije opravdano kroz investicije u pojačanja, tačnije pojačanja i nema. Ko nas je pojačao na poziciji Donalda? Niko ni blizu. Ko na pozicijama Ibanjeza, Le Taleka, Vijeire, Krstičića, Kange, Plavšića, Radonjića pa i Ebisilija? Ne vidim to alternativno pojačanje na tim pozicijama, ako još izuzmemo naš domaći proizvod Grujića, mi stvarno nigdje nismo napredovali, a bačeno je sto miliona ni u šta. Nije bilo sramno izgubiti od Arsenala, još sam se sa tribina čudio kako je ono ušlo u našu mrežu, ali je zato bolno i sramno primiti 6 komada od Bajerna i samo se čudimo kako još toliko nije ušlo, zahvaljujući Borjanu najviše nije. Smješno je opravdanje jedno su Bajern i Totenhem, a drugo je Arsenal, ne pije to vode, to su timovi iz istog ranga najjačih liga, razlika među njima je varijabilna, ali smo mi mnogo slabiji sad nego prije godinu ili dvije, te su neke stvari došle na svoje, bačeni milioni ničim nisu opravdani, rukovodstvo je podbacilo totalno.

Link to comment

Opaska o "gastabajterskoj kukumavki" je bilo ispod pojasa zato sto vrlo dobro znate da nisam gastarbajter u zemlji u kojoj zivim (vise nego dvostruko od onoga koliko sam ziveo u Srbiji). 

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Meni su bitnije domaće titule jer se broje, rezultati u Evropi su stvar prestiža. Naravno da su bitni i oni zbog ugleda i reputacije kluba van Srbije tj u Evropi i svetu, ali od toga se ne živi, titula uvek natera i klub na pojačanja zbog konkurentnosti u LŠ, ako ne zbog navijača, a ono da bi oni zaradili pare. 

Prva godina u Evropi je bila odlična, pre svega zbog kvalifikacija. Mi smo fudbal u Evropi zasnivali na jakoj odbrani tj na filosofiji sve u odbranu a u napadu šta bude. To je taktika koja nam je spasila čast protiv Napolija kući i u još nekim utakmicama gde smo uspeli da se odbranimo dovoljno dugo da moral u timu ostane visok, ali kad god smo pucali rano, to se završavalo kanonadom u našoj mreži jer bi se sve raspalo kao kula od karata. Osim pobede protiv Liverpula i "boda protiv Napolija", i pobedom protiv Kelna mi nemamo u poslednje tri godine sa nečim posebnim da se pohvalimo, govorim o grupama. Neko će reći Olimpijakos, ja i dalje tvrdim da je on bio splet okolnosti, crveni, i golovi pred kraj iz prekida, dakle ni tu nije bilo specijalne igre, iako smo bili dobri drugo poluvreme i zaslužili pobedu (ponavljam: igrač manje, u prvom su nas razorili). Ulaz u grupe je svakako uspeh pogotovu 2 godine za redom i za to naklon svima u klubu, ali realno, šta smo tamo igrali... U velikoj većini vremena ništa, dok je ova poslednja godina bukvalno blamaža za igrče i klub. I NE, ne zato što smo izgubili od tih timova već zbog način na koji smo gubili.

 

Imali smo i dosta sreće u par navrata, pre svega protiv Salzburga kada smo iskoristili bukvalno par minuta pada u njihovog igri i dali 2 komada, a trebali su da nam daju barem pet, tj nenormalno su nas nadigrali. To je verovatno i najbitnija pobeda tj prolaz za ovaj tim. Na krilima takvih pobeda smo i izgurali ovu LŠ sa 4 nerešena rezultata rezultata. Igranje u tim uslovima je verovatno i najveća dobit za te timove, mada kako igramo sada, pitanje je da li smo išta tu naučili...

 

 

Ма броји се сад и 1946. као титула али знамо шта се памти - европски успјеси и трагедије. Али добро, то је лична преференција.

 

Није само јака одбрана била наша тактика у првој сезони, већ и јак пресинг, брза транзиција. Имали смо четири стуба екипе уз Борјана на голу, све странци: ЛТЛ-Доналд-Канга-Боаћи. Али слажемо се да је прва година била најбоља, додуше и најемотивнија након дугог чекања. Краснодар се више славио него иједна побједа послије, можда једино Ливерпул да парира.

 

Чињеница је да нисмо напредовали али мислим да је то више серија лоших потеза Терзе и Мркеле него Милојевића. О срећи и сплетовима околности нема смисла причати. То је ултимативни изговор за екипе кад забрљају и изгубе - нисмо имали среће, сплетом околности смо примили гол... Пусти то. Ти успјеси су заслужени колико је заслужено и шест комада од Бајерна.

Link to comment
9 minutes ago, Ćenta said:

 

Nemam namjeru osporavati Milojevića etiketom dunstera, ali sa koliko para raspolaže sadašnji tim u odnosu na ono što su imali dunsteri, ovaj tim bi trebao biti širok izlog kvalitetne robe umjesto ovo što imamo sad. Jeste evropski uspjeh donio finansijsku dobit, ali to nije opravdano kroz investicije u pojačanja, tačnije pojačanja i nema. Ko nas je pojačao na poziciji Donalda? Niko ni blizu. Ko na pozicijama Ibanjeza, Le Taleka, Vijeire, Krstičića, Kange, Plavšića, Radonjića pa i Ebisilija? Ne vidim to alternativno pojačanje na tim pozicijama, ako još izuzmemo naš domaći proizvod Grujića, mi stvarno nigdje nismo napredovali, a bačeno je sto miliona ni u šta. Nije bilo sramno izgubiti od Arsenala, još sam se sa tribina čudio kako je ono ušlo u našu mrežu, ali je zato bolno i sramno primiti 6 komada od Bajerna i samo se čudimo kako još toliko nije ušlo, zahvaljujući Borjanu najviše nije. Smješno je opravdanje jedno su Bajern i Totenhem, a drugo je Arsenal, ne pije to vode, to su timovi iz istog ranga najjačih liga, razlika među njima je varijabilna, ali smo mi mnogo slabiji sad nego prije godinu ili dvije, te su neke stvari došle na svoje, bačeni milioni ničim nisu opravdani, rukovodstvo je podbacilo totalno.

 

Па то и јесте проблем. Умјесто да смо се потрудили да задржимо Доналда и Крстичића ми смо их пуштали будзашто а отварали банку за Иванића и Ван ла Пару.

Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

Opaska o "gastabajterskoj kukumavki" je bilo ispod pojasa zato sto vrlo dobro znate da nisam gastarbajter u zemlji u kojoj zivim (vise nego dvostruko od onoga koliko sam ziveo u Srbiji). 

 

Nemam pojma koja drzavljanstva imate, niti je to vazno za ovu raspravu. Opaska o gastarbajterskoj kukumavci je opaska o fenomenu a ne o coveku. Milojevic ima ogroman rejting kod vecine navijaca i kad bi "lupio sakom o sto" u pregovorima s upravom oko statusa svog tima i potrebi da mu se obezbede maksimalni uslovi da svoj posao obavlja najbolje sto moze, nikako ne bi bio ugrozen u toj raspravi, jer bi imao veliku podrsku. Ne mora on nigde da ide da bi pokazao da ima karakter, niti je u njegovom slucaju bitno kakva je Srbija i kakvo je drustvo u toj drzavi. On ne zivi zivotom prosecnog coveka u Srbiji, ima mnogo veci raspon opcija. Ovako je jedino pokazao da je saucesnik u nizu pogresnih poslovnih i sportskih odluka koje ova uprava donosi u poslednje vreme i naravno da to Terzic koristi da sva kritika ide na racun Milojevica a da on hladi dupe u zavetrini.

 

Nas trener je nekoliko puta precizno definisao koje probleme s timom ima ali od svih poteza koje je napravio da to promeni jedino je, s punim pravom, oterao Vujadina Savica i Stojkovica zbog neprofesionalnog ponasanja i nesportskog zivota. Sto puta je pomenuo da ima problem da stabilizuje tim zbog velikog broja igraca koji se nadaju mestu u timu a nama se vec najavljuju nekakvi Tepici, Todici, Cumici i tako neki likovi iz manjih klubova kao pojacanja na pozicijama na kojima smo em dobro pokriveni, em imamo igraca u omladinskom pogonu kojima je vreme da se oprobaju u prvom timu. I njemu, i vama, i meni, i svima je jasno zasto se dovode ta "pojacanja" ali da li neko uopste sme da se ponada da ti likovi nece na kraju biti potpisani i dodatno opteretiti sastav.

Link to comment
2 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Па то и јесте проблем. Умјесто да смо се потрудили да задржимо Доналда и Крстичића ми смо их пуштали будзашто а отварали банку за Иванића и Ван ла Пару.

 

Gotovo bez izuzetka ni jedno pojačanje nije opravdalo investiciju. VLP, Ivanić, Jovančić, Čaušić, Kafu, pa ni ovaj Garsija nije konstantan čim naiđemo na jače protivnike i on se pokaže poluamaterski, znači nije doveden kao pojačanje, a tek VLP koji je skupo pojačanje da daje jedan gol jednoj Trepči? E sad jasno znamo ko je glavni bio oko pojačanja koja to nisu, ali nažalost ni Milojević ne može prati ruke od toga, jer ima itekako i njegovih promašaja tipa Čaušić poprilično i to je ono što mu zamjeram. Traži igrača, ali da je to baš pravi igrač, a ne neka menadžerska kombinacija ili pranje para, a mazanje očiju.

Link to comment

Liči da je jedina strategija kod dovođenja igrača, kako domaćih, a još više stranih, mogućnost provizije za nekog iz kluba. Zvezda bi trebalo da dovodi mlade igrače i da ih razvija, pa onda zavalja dalje. Vlp, tomane, kanjas + domaći mediokriteti tipa Vukanović. .. Dobar prelazni rok je bio kada smo doveli brdo igrača na M dok je Robi bio trener. 

Miloje je sisa je zbog poraza od partizana odustao od svoje filozofije, bolje da je otišao tada nego što je primio 18 komada. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...