Jump to content
IGNORED

Knjizevnicki kviz


namenski

Recommended Posts

Posao na neko potencijalno duze cekanje u autu, dohvatio prvu knjigu koja mi pala pod ruku, davno je citao, sada ponovo pa me podsetila...

Dakle, jednog od junaka ubijaju ciljano, zvanicno i uz blagoslov vlasti aflatoksinom, da izgleda kao prirodna smrt.

0.063 mg po kilogramu telesne tezine, cirka nedelju dana...

Link to comment

:)

 

Jebiga, niko nece da se igra :( 

Hint: povrsinski, karikatm izmedju Maugham-a i Le Carre-a u britanskom spijunskom romanu.

 

Inace, ekstremnotm ozbiljan pisac, na srecu ga mimoisao Nobel, obaska sto je ziher jedan od recimo 20-ak top 20. vek romandzija, obaska 1 veliki film...

Link to comment

Dobra ideja za temu.

 

Knjiga je lektira u nemackim skolama, ali je krimic. Glavni junak, inspektor, radio je u Konstantinopolju veci deo karijere i pusi kao Turcin, ozbiljno je bolestan i pokusava da resi slucaj ubijenog policajca vodeci se intuicijom. Susta suprotnost Poarou i Holmsu koji slucajevima pristupaju sa naucne strane.

Link to comment

^Ovo mi kao poznato, zbog pušenja i Konstatinopolja ali mislim da ipak ne znam šta je. Nije Saramago?

Mrsko mi je da guglam.

 

No, to me ne sprečava da postavim svoje pitanje: Lik piše pismo unuku a konta već da mu se smrt bliži pa reši da unuku ispriča svoj život.

Link to comment

I ova tema me asocirala na stare razgovore vodjene s mnogima.

 

Pročitao sam tonu koječega, preslušao tri tone. Još uvek slušam mada mnogo slabije čitam. 

I zašto bih pamtio bilo šta od toga? Na autoru je da se, ako želi i ume, ugura u moju glavu. To je njegov posao.

 

Mogu li, i još važnije, smem li mu u tome pomagati?

Link to comment
29 minutes ago, Bujodrag said:

^Ovo mi kao poznato, zbog pušenja i Konstatinopolja ali mislim da ipak ne znam šta je. Nije Saramago?

Mrsko mi je da guglam.

 

Ne, ne, pisac je sa nemackog govornog podrucja. (Ali nije iz Nemacke). 

 

A ovo tvoje ne znam.

Link to comment

Jebesga onda, zamirisalo mi na Nesbea, ali on nije nemacko govorno podrucje, obaska sto koliko sam ispratio kod Nesbea nema radnje u Konstantinopolju...

Link to comment
11 minutes ago, Meazza said:

 

Ne, ne, .....

 

Tja :dry:

 

Zašto čitati kad ništa ne pamtimo?

 

Kod čitanja je valjan samo onaj talog koji ostaje, i vremenom se gomila, negde na dnu naših sirotih mozgića.

Link to comment
14 minutes ago, Meazza said:

 

(....)

 

A ovo tvoje ne znam.

 

 

Samo najbolje književno delo ikada napisano na ovoj planeti. ;) 

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Jebesga onda, zamirisalo mi na Nesbea, ali on nije nemacko govorno podrucje, obaska sto koliko sam ispratio kod Nesbea nema radnje u Konstantinopolju...

 

Pisac je Svajcarac, radnja se desava u Svajcarskoj...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...