Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Čačak i Užice

Užice ili Čačak 40 members have voted

  1. 1. Grad?

Please sign in or register to vote in this poll.

Featured Replies

44 minutes ago, Spirit said:

 

Nije. Ništa više ni manje od drugih gradova. A i mit o četničkom kraju je samo to - mit. To se pre može pripisati selima i krajevima u okolini, ka Ravnoj Gori. Čačak je i u ono vreme bio jak komunistički kraj

 Na planini

na Jelici

sastali se

svi četnici

  • Replies 208
  • Views 20.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

Posted Images

1 hour ago, hazard said:

Inače zanima me, ne znam, da li je Čačak nešto naročito :s_c: (kao npr., Valjevo) pošto je Užice naravno :s_p:? Ili nema distinkcije po tom osnovu

Pa vise je :s_c: mozda si cuo onu pesmu "na planini, na Jelici".A i ceo taj potez od Ivanjice do G.Milanovca je bio za :s_c: Pa se nastavljao na Rudnicka sela i nravano dalje na Valjevo.To im je bila neka vrsta oaze prvenstveno zbog terena. 

 

Moze dosta na tu temu da se kaze, ali da ne rasturamo temu :D 

Edited by SDSG

4 hours ago, Spirit said:

Taj rivalitet zapravo nikad nije ni postojao iz prostog razloga sto Čačani ni u čemu ne zavide Užičanima. Uostalom, stara narodna izreka kaže šta blenes ko tele u šarena vrata Užičanin u čačanski Merkator

 

Ovo za Boro Čorbom naselje je fejk njuz

Bratemoj rodjeni ovo sam ja napisao nekih stotinjak puta, ali nema ko da cita :fantom:

U cacku ljude zabole za uzice, sa druge strane od kad smo pocetkom 90 pojebali odnose sa sarajevom, iz uzca svi putevi vode u cacak, otud i ta ljubomora :fantom:

1 hour ago, hazard said:

Inače zanima me, ne znam, da li je Čačak nešto naročito :s_c: (kao npr., Valjevo) pošto je Užice naravno :s_p:? Ili nema distinkcije po tom osnovu

Naravno da da

Dve najpoznatije sredine po tome valjevo i cacak

A opet zanimljivo da sam se ja kao neko iz izrazito partizanskog kraja fino povezao sa tim cacanima, dok ni sa valjevkama nije islo loso :)

Edited by pbg12345

2 minutes ago, pbg12345 said:

 

A opet zanimljivo da sam se ja kao neko iz izrazito partizanskog kraja fino povezao sa tim cacanima, dok ni sa valjevkama nije islo loso :)

 

Vi ste prešli na :s_c: '91. :fantom:

12 minutes ago, hazard said:

 

Vi ste prešli na :s_c: '91. :fantom:

To ove nautilusove knindze :fantom:

Sale bez, cacani su prilicno neposredni ljudi

Ako nista uvek znas na cemu si

 

A uzce i njihovo sevojno su poznati i kao jedine sredine gde mozes na terasi 10tog sprata sedeti na dohvat ruke krave/koze koja pase na livadi pored :fantom:

Ja od Čačka znam samo onaj termin "Čačanska pucnjava" - ispaljeno 200 metaka, niko ni okrznut.:laugh:

5 hours ago, hazard said:

Inače zanima me, ne znam, da li je Čačak nešto naročito :s_c: (kao npr., Valjevo) pošto je Užice naravno :s_p:? Ili nema distinkcije po tom osnovu

Pošto nam je najznačajnija ČvsP tema prilično malaksala u zadnje vreme, dopustiću sebi da pojasnim par činjenica. I Užice i Čačak su tokom prve WW2 godine bili izrazito :s_p:, kao i Kraljevo i Kragujevac. Industrijski orijentisana mesta sa klasno svesnim radništvom i tradicijom naše varijante socijalističke ideje. Uostalom, pogledajte sastav I i II proleterske brigade NOVJ. Okolna sela su sasvim druga priča, pa se tako desilo da Požega kao naseljeno mesto locirano između Čačka i Užica bude leglo četništva usled ruralne većine populacije. Interesantan je podatak da su iz samog grada Užica samo 2 (dva) čoveka tokom rata bila u :s_c:, a obojica Bosanci. Interesantno je stavljanje Valjeva u određeni kontekst DM četničkog kraja, što važi samo za seoski okoliš jer su stanovnici tog grada listom bili u SDS i Pećančevim odredima.

A i ta doskočica sa Užičaninom koji je zinuo u čačanski "Merkator" je urbani mit. Decenijama su čačanski osnovci dolazili na ekskurzije u Užice da vide kako izgleda soliter, provozaju se liftom i pokretnim stepenicama...    :fantom:

11 hours ago, JozoMujica said:

Užice, normalno.

 

:smiley_hail:

 

Тако је.

6 hours ago, pbg12345 said:

Dovoljno je znati da im se najvisa zgrada u centru zove "lepa brena" :D

 

Имамо и Сивоњу (хотел Златибор)

6 hours ago, pbg12345 said:

To ove nautilusove knindze :fantom:

Sale bez, cacani su prilicno neposredni ljudi

Ako nista uvek znas na cemu si

 

A uzce i njihovo sevojno su poznati i kao jedine sredine gde mozes na terasi 10tog sprata sedeti na dohvat ruke krave/koze koja pase na livadi pored :fantom:

 

 

Повуци реч :ph34r:

 

Или бирај оружје :twak:

Ja isto Čačak vs. Užice biram Užice. Bolja im je klopa.

11 hours ago, Marathonman said:

Pošto nam je najznačajnija ČvsP tema prilično malaksala u zadnje vreme, dopustiću sebi da pojasnim par činjenica. I Užice i Čačak su tokom prve WW2 godine bili izrazito :s_p:, kao i Kraljevo i Kragujevac. Industrijski orijentisana mesta sa klasno svesnim radništvom i tradicijom naše varijante socijalističke ideje. Uostalom, pogledajte sastav I i II proleterske brigade NOVJ. Okolna sela su sasvim druga priča, pa se tako desilo da Požega kao naseljeno mesto locirano između Čačka i Užica bude leglo četništva usled ruralne većine populacije. Interesantan je podatak da su iz samog grada Užica samo 2 (dva) čoveka tokom rata bila u :s_c:, a obojica Bosanci. Interesantno je stavljanje Valjeva u određeni kontekst DM četničkog kraja, što važi samo za seoski okoliš jer su stanovnici tog grada listom bili u SDS i Pećančevim odredima.

 

Sve +1 do

 

Quote

A i ta doskočica sa Užičaninom koji je zinuo u čačanski "Merkator" je urbani mit. Decenijama su čačanski osnovci dolazili na ekskurzije u Užice da vide kako izgleda soliter, provozaju se liftom i pokretnim stepenicama...    :fantom:

 

Ne sećam se da smo išli u UE, na Kadinjaču i Zlatibor da. Možda jer nije bilo razloga

 

Sve u svemu, užice >>> čaaačak ako sam dobro razumeo, ne?

1 hour ago, ToniAdams said:

Sve u svemu, užice >>> čaaačak ako sam dobro razumeo, ne?

Vrlo kompleksa tematika. Čačane, da budemo iskreni&objektivni, Užice ič ne interesuje kao da i ne postoji. U neka ranija vremena su se nadgornjavali s Kraljevčanima, a na ovu stranu i nema naročitog razloga da bacaju pogled. Sa druge strane, deo Ercova je impresioniran nekim osebujnostima komšija Grebića, naročito oko vrlo razgranate male privrede "Dva ortaka iz klinarskih dana" ili "Otac i sin" style. Tako je i nastala novokovanica "Ima kod čoveka u Čačku", kada neko traži kakav izmenjivi deo ili zaguljenu sitnozanatsku uslugu.

Urbanistički posmatrano, Čačak ima predivan plato ispred zgrade Narodnog pozorišta...   :tongue:

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.