Jump to content
IGNORED

Twitter - društveni fenomen 21. veka


radisa

Recommended Posts

2 hours ago, radisa said:

Ja ne mogu da razumem potrebu ljudi da pišu na twitteru...

 

U stvari, ne razumem tu potrebu da se svako mišljenje koje se formira u mozgu mora izneti celom svetu na uvid...Svaka fotografija, svako sranje o svom životu, ma sve, staviti svima, ali bukvalno svima, na uvid...

 

I još misliti o sebi da si super kad ti se nakači gomila koja tvoja mišljenja™ podržava...

 

Forest Gump je bio pametniji od toga, on bar nije verovao da ga prate zato što je pametan...

 

051412_0230_ForrestGump1.png

 

 

 

 

 

12 minutes ago, harper said:

 

Zena prosto jos uvek ne razume da je tviter javni prostor a ne privatni, vecina korisnika se tako ponasa. Nema bas nicega loseg u sadrzaju tog tvita, osim sto je nesto sto joj je trenutno palo na pamet odlucila da podeli sa svima bez neke narocite potrebe, pa je ispalo groteskno ono sa iznosenjem politickih stavova na tviteru usred vecere s prijateljima. Nije ona ni glupa ni pokvarena, bar se to ne moze zakljuciti iz ovog tvita, samo ne razume da se ne mora bas svaka misao koja ti dodje u glavu smesta podeliti urbi et orbi. Potpuno je sumanuta ta potreba da se bas svaki stav ili misljenje koje covek ima odmah podeli s javnoscu. Kao da su ljudi poceli da se plase da ako ne iznesu stav u javnost i ako ga ne vidi na hiljade ljudi onda taj stav i nemaju.

 

Evo neke ideje za prču...Zašo ljudi imaju potrebu da kažu sve što misle, čim smisle, i to svima? Zašto je velikom broju ljudi bitno dobiti reakciju na neku misao? Zašto, ljudi uzimaju staove sa twttera kao nešto važno i bitno? Toliko bitno da se to citra u ozbilnim™ medjima?

 

I kakve su konsekvence ovakve društvene uloge twittera?

 

 

 

 

Link to comment

Hm, pa sve to su radili na Fejsbuku mnogo pre Tvitera, a i pre Fejsbuka po blogovima, forumima, BBS tablama, pijući pivo ispred dragstora... samo je tehnologija bolja i domašaj širi i dalji čini mi se. :)

Link to comment

Zato što im prija lajkovanje, dopadljivost kod drugih i afirmacija drugih ljudi njihovog intelekta, pameti i koječega... Mislim da sam čitao za neku studiju kako lajkovi utiču da mozak luči endorfin, i uopšte, da je to kao neka droga, nešto na šta se ljudi navuku. 

Sad, tragično je kada neko misli da je pametan i zanimljiv, al srećom, unfollow postoji i ništa se ne mora. 

Link to comment

Posast savremenog coveka zove se internet u paketu sa drustvenim mrezama i njegova potreba, moda, kako god, da bas on svoje misljenje na taj nacin iskaze, da ga svi cuju, ceo svet da zna sta on misli, jer drugacije nema tu mogucnost.

 

Svako danas ima internet, razna sokocala i misljenja, a smatra i pravo da se ona postuju. Tviter je samo dodatno upakovao, ubrzao, zakukuljio zavisi kako gledate na to, pre svega zbog svoje forme.

 

 

Link to comment
9 minutes ago, Frile said:

@Time Crisis

 

Razlika je što nema eye to eye kontakta. U živom kontaktu ("ispred dragstora") postoji trijaža, pa se i govornik i ono što priča odbacuje ako se ne uklapa u prihvatljiv okvire.

 

To imaš i na Tviteru, nemaju svi hiljadu lajkova i 500 retvita

Link to comment
3 minutes ago, Jumanji said:

Posast savremenog coveka zove se internet u paketu sa drustvenim mrezama i njegova potreba, moda, kako god, da bas on svoje misljenje na taj nacin iskaze, da ga svi cuju, ceo svet da zna sta on misli, jer drugacije nema tu mogucnost.

 

Svako danas ima internet, razna sokocala i misljenja, a smatra i pravo da se ona postuju. Tviter je samo dodatno upakovao, ubrzao, zakukuljio zavisi kako gledate na to, pre svega zbog svoje forme.

 

 

 

ozbiljno, pošast?

Link to comment

posast ili ne, bez interneta se vise ne moze i to je to. nazad nema, i tacno je da se razvila zavisnost od lajkova i zaprata kao i onomad od boravljenja na webu....jbg to nam je sto nam je. to neki psiholog ili psihijatar moze najbolje da objasni. ono sto je "problem" jeste da se definitivno tako tupi neka ostrica, protestuje se po internetima, a u realnost sipak. ljudi se ispucaju tu i zavrse. na stranu teorije zavere, ali ako uzmemo u obzir fejs i tviter....toliko "misljenja" i kritike, a onda svaki peti ili deseti ode na protest. tu su i "cuvari vatre" koji se bore protiv defetizma i botova, ali sve u svemu mnogo manja vajda nego sto izgleda. dobra stvar je da se informacije brzo plasiraju i prenose, i za mnoge stvari se ne bi saznalo bas da nisu isle preko tog  istog fejsa ili tvitera. ali taj domet je ogranicen, nemaju svi fejs ili tviter, ima ljudi koji prosto nece da budu na drustvenim mrezama, do onih koji ni nemaju tehnicke ili finansijske mogucnosti. meni je samo nejasno kako se doslo do toga da kao tviterasi imaju neki uticaj, pa se i pominju kao neka homogena grupacija od koje nesto zavisi. ko god je bio na tviteru i malo se promuvao video je koliko je tu struja, plus botovi ovi ili oni, egocentrizam vrca na sve strane ja najpametniji, ja najriba, najduhovitiji plus oni #nije se desilo postovi, a blokovi padaju samo tako. malo malo pa su neka pickaranja i prozivke.  svakako da su neke akcije mnogo bolje prosle jer su isle i preko tvitera, ali sigurno nije bilo presudno.

Link to comment

Problem twittera je što je poenta biti lapidaran, sarkastičan, ironičan i duhovit. E, budući da većina populacije to nije, onda se često pretvara u tužna upinjanja i petparačke izlive sarkazma™, koji su sranja, ili agresivna sranja, ili samo krindž sranja.

 

I onda još uleti potreba za pripadnošću čoporima i 'takoe, care, mnogo si lud' sledbenicima i često bude baš mučno. 

 

Ali meni je twitter ok, imam potrebu da čitam različite komentare i stavove  o aktuelnim dešavanjima™, a pošto na netu nema baš mnogo izbora, posebno od navale stranačkih botova, onda jebiga. 

Link to comment

na tw imaš najbrže informacije,  bez filtera i posrednika, države, agencija itd. imaš kontakt direktno sa političarima ako hoćeš, sa novinarima, sportistima, glumicama, šta već koga zanima. šta je tu pošasno

Link to comment

twitter mi je hiljadu puta bolji nego facebook ili instagram (na kojima nikada nisam imao profile), samo zbog jednostavne cinjenice da se vesti najbrze mogu procitati i nema bezveznih selfija i ne moram citati gluposti koje me ne zanimaju.

 

Link to comment
  ozbiljno, pošast?  

 

Ne slazes se samnom rekla bih?  

Ne mora odmah nuzno da znaci da je to nesto lose, ali i jeste neka vrsta epidemije i zaraze.

Ne mozemo bez njega nikako, svakodnevno, mnogo toga uzimamo zdravo za gotovo.... od medicinskih saveta i simptoma, do nekog uvrezenog opsteg misljenja, do neprepoznavanja manje ozbiljnih svari, a na kraju previse, previse vremena tamo, tj.ovde provodimo.

 

 

Inace meni tviter najvise odgovara, bas zbog forme. Nije nuzno biti previse aktivan, ne uzivaju svi u tome, dodje cesto do zamora materijala, vec umereno, pratim koga zelis, sa cijim se stavovima uglavnom slazem, na kraju pretezno sam takvim prijateljima i okruzena u rl (sa familijom vec imam mnogo srece), citam neke duhovite ljude, po mojim merilima pametne, saznam sve sto mi je potrebno pocevsi od sporta i to je to.

 

No, ima i negativnih posledica. Koliko god da sam napravila svoj neki mikrosvet jos pre 7 godina, da su i pre tog vremena najpre ruzicasti, a zatim srecni i prvi kanali izmemorisani, bas sve saznam na tviteru, htela ili ne. Sto u sadasnjem trenutku, kada se budimo i pocinjemo borbu iz pocetka -.- i nije tako lose. Nemam zeludac da slusam ceo kzn, ali u vidu najbolesnijih izjava do 2.5min (mislim da je to max za video na tw) moze da prodje.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
50 minutes ago, Taihoskopija said:

Problem twittera je što je poenta biti lapidaran, sarkastičan, ironičan i duhovit. E, budući da većina populacije to nije, onda se često pretvara u tužna upinjanja i petparačke izlive sarkazma™, koji su sranja, ili agresivna sranja, ili samo krindž sranja.

 

I onda još uleti potreba za pripadnošću čoporima i 'takoe, care, mnogo si lud' sledbenicima i često bude baš mučno. 

 

Ali meni je twitter ok, imam potrebu da čitam različite komentare i stavove  o aktuelnim dešavanjima™, a pošto na netu nema baš mnogo izbora, posebno od navale stranačkih botova, onda jebiga. 

 

Lepo opisano, postoji niz gluposti koje kvare to Tviter iskustvo, ali isto tako postoje sjajni ljudi, plus što nije toliko teško izolovati se od pomenutih sranja. Blok prilično dobro funkcioniše i sve mi ređe stiže nešto o čemu ne želim da čitam. Mada je problem sa Tviterom bila navala sredovečnih smarača (koji se jako dobro uklapaju u tvoj prvi pasus) i za to krivim onog šljama što drži "tviter mud*olije" na Fejsbuku, on je (posredno) dovukao gomilu zaludnih matoraca™.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...