Jump to content
IGNORED

Ribe - recepti, tehnike i sl


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Izgleda da nema topika posvecenog spremanju ribe. Moja vecita dilema: kada se riba pece u rerni.

 

1) pokriti je folijom i ostaviti do kraja

2) pokriti je u pocetku, posle skinuti

3) peci je prvo bez folije, pa onda prekriti

4) uopste je ne pokrivati

 

i sve to u varijanti kad se pece sama ili kad se pece na podlozi od krompira i/ili luka.

 

 

Link to comment
19 minutes ago, maheem said:

nemam mnogo iskustva al sam skontao da samo skušu pečem u foliji a ostalo bez. znači zavisi od ribe. 

 

Da, skusa izgleda da mora. Inace se presusi. Nju zatvorim skroz. Ali mislio sam pre svega na ove velike bele ribe - zubatac, doradu i sl - obicno ih bacim na ploce od krompira i luka, pa zalijem vinom. Ima hiljadu nekih varijanti, a zavisi i od velicine i vrste ribe, pa ne mogu da izvucem nikakav eksperimentalni zakljucak - kako da bude kuvana, koza malo res, krompir takodje. :) Neki algoritam mi treba. Ili da povecam uzorak.

 

Jel peces skusu celu ili je prvo filetiras? Mene mrzi da ih cistim unapred i onda uvek posle zazalim - jer mirisu, ide voda na usta, a pune su kostiju.

Link to comment

pečem sve ucelo, ne filetiram. nema kod nje mnogo cimanja oko kostiju a inače volim ribu da jedem prstima, file ribe mi ne pričinjava zadovoljstvo.

a sa rernom imam istu muku, meso bih želeo da je čvršće nego što ispadne a koža da je malo reš. iz rerne nije nikada kao sa roštilja. tiganj ne dolazi u obzir zbog mirisa :lolol:

 

pričam o oradi. šaran ispadne mnogo bolje

Edited by maheem
Link to comment
15 minutes ago, maheem said:

pečem sve ucelo, ne filetiram. nema kod nje mnogo cimanja oko kostiju a inače volim ribu da jedem prstima, file ribe mi ne pričinjava zadovoljstvo.

a sa rernom imam istu muku, meso bih želeo da je čvršće nego što ispadne a koža da je malo reš. iz rerne nije nikada kao sa roštilja. tiganj ne dolazi u obzir zbog mirisa :lolol:

 

pričam o oradi. šaran ispadne mnogo bolje

 

nema cimanja u smislu da ih jedes ili te ne smara da ih cistis? ove kod mene, imam utisak, sve imaju deblje i jace kosti od jadranskih iste velicine, a u proseku su i vece. tako da se jesti ne mogu. a ciscenje smara dodatno kad prvo cistis za klince, bala se otegne do poda, moja riba se hladi... :) 

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

...obicno ih bacim na pirinac, beli luk, ploce od krompira paradajza i luka, pa zalijem vinom, dodam grane ruzmarina....

u ovoj varijanti je idealan ishod da pirinac popije svu tecnost a da se ne zapece. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Ja stavim u foliju. Prvo stavim mesavinu zacina za ribu, iscedim limun i stavim dva zacinska lista sa terase. Ostavim pola sata, sat, dva da odstoji tako u foliji i pecem 30-40 min.

 

Prste da polizes :D

Link to comment
3 hours ago, pacey defender said:

u ovoj varijanti je idealan ishod da pirinac popije svu tecnost a da se ne zapece. 

 

Cek, a taj pirinac posle jedes uz ribu ili mu je svrha samo da apsorbuje? Meni pirinac ne lezi uz ribu iz rerne ili s rostilja.

 

Ja napunim ruzmarinom i timijanom, ali susenim - ako stavim svezi ruzmarin, bude mi predominatan u odnosu na ukus ribe. Zato u pastu marineru natrpam pola baste.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Timmy said:

Ja stavim u foliju. Prvo stavim mesavinu zacina za ribu, iscedim limun i stavim dva zacinska lista sa terase. Ostavim pola sata, sat, dva da odstoji tako u foliji i pecem 30-40 min.

 

Prste da polizes :D

 

Upakujes u foliju sa svih strana ili samo poklopis pleh? Ja pakujem u foliju tako skuse i nekad filete krupnije ribe, tune na primer. Ali za dorade i sl, mi nesto bzvz ako se koza nije zarumenela. :blush:

Link to comment

meni pricao stari barba sa korcule sto drzi restoran kako pece velikog zubaca da se ispece unutra, a ne sprzi spolja. maslinovo ulje u spric pa u ribu. ulje se zagreje pa pece ribu iznutra. rece da ume da ulije i litar ulja u veliku ribu i da je takva nikad ukusnija. ja sam jela njegove porcijasice, najbolje ispecena riba ikad. 

Link to comment

Skuva ili ispece, verovatno prvo? Riba je zahvalna u rerni, jos nisam jeo bas losu... Uglavnom orata, branzino ili trotta salmonata. Neko voli sa blukom, ja manje, dosta mi prezzemolo, so i biber. Polijem malo muljem i vodom i oko pola sata. Ispocetka pokrijem alu folijom

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...