Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

Da, fantasticno, ali ona cela partija je za ocenu 10. Startovi, dodavanja, uklizavanja. Neverovatno nesto. Plus jedan gol levom, a drugi desnom nogom. 

  • +1 1
Link to comment

Ako mislis na sezonu u Bolonji sam je hteo taj transfer, jer nije hteo da greje klupu u Milanu kod Sakija i Kapela... i Sheva je te sezone dao ludački gol juventusu

Link to comment
38 minutes ago, Glass Joe said:

Ako mislis na sezonu u Bolonji sam je hteo taj transfer, jer nije hteo da greje klupu u Milanu kod Sakija i Kapela... i Sheva je te sezone dao ludački gol juventusu

 

Mislim i na tu sezonu, ali sama cinjenica da je grejao klupu je neverovatna.

Link to comment
  • 6 months later...

Gianluca Vialli je u jako teškom stanju. Legendarni napadač Sampdorije i Juventusa je primljen u londonsku kliniku, a njegova 87-godišnja majka je došla iz Italije da bude uz njega.

 

Vialli je bio jedan od prvih igrača kojeg sam zapazio gledajući klupski fudbal, s tim da tad nije bio ćelavac nego kovrčavi lik. Te 1990.godine sva tri evropska trofeja su uzeli Talijani - njegovu Sampdoriju je zapao Kup pobjednika kupova nakon pobjede nad Anderlechtom 2-0. Gianluca Pagliuca, Srečko Katanec, Popaj Lombardo i Roberto Mancini su bili dio tog tima kojeg je vodio Vujadin Boškov. Mancini se u tom finalu propisno ispromašivao no Vialli je bio tu da prelomi u produžecima. Naredne sezone su otišli i korak dalje - postali su prvaci Italije, a 1991-92. su opet igrali protiv Anderlechta i došli do finala KEŠ-a. To drugo evropsko finale u tri godine su izgubili od Barcelone u produžecima. 

 

Vialli će otići u Juventus i osvojiti Serie A i Ligu šampiona. Trebalo je da bude peti izvođač u finalu protiv Ajaxa no sve je bilo gotovo nakon četvrte serije.

 

Otišao je u Chelsea kao dio talijanske pretpenzionerske kolonije na Stamford Bridgeu i postao igrač-menadžer. Chelsea je pod njegovim vodstvom osvojio KPK, Liga-kup i Superkup Evrope u šest mjeseci.

 

Vialli je inače jedan od rijetkih fudbalera sa superbogataškim pedigreom tako da u fudbal nije otišao što je morao.

 

Nadam se da će se izvući ili da će bar patnja biti što manja. Rak gušterače je, kako rekoše, jedan od najbolnijih. :sad:

  • Tužno 7
Link to comment
  • 4 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...